[O1] usterka dymienie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dany1694
    Classic
    • 2010
    • 12

    [O1] usterka dymienie

    się prezentuje :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech
  • ozzi
    Drive
    • 2009
    • 87

    #2
    [O1] usterka dymienie

    Witam jak zwykle mam problem z dymieniem w mojej skodzie - dymienie pojawiło się po pałowaniu na autostradzie jak już jechałem spokojnie autem. Objaw to dymienie na szaro i szaro niebiesko. W pierwszej kolejności obstawiałem turbine 11 miesięcy po regeneracji a w drugim, że może przestawił się kont wtrysku bo miałem wymieniany rozrząd 2 tygodnie temu. Dzisiaj rano odwiozłem auto na diagnostykę - podsumowanie:

    zbyt duże ciśnienie oleju co powoduje podwieszenie zaworów czy coś w tym rodzaju ( nie jestem mechanikiem )
    Co zalecili zrobić to :
    1.wymiana popychaczy hydraulicznych ( wymienione z rozrządem 2 tygodnie temu na zalecane niemieckie )
    2.lub wymiana pompy oleju - zawiesza się zawór

    Mówią, że z turbiną jest wszystko tip-top --- moje obserwacje i odczucia też są takie że turbina ok bo nie chałasuje i jest moc i nie ma błedów.

    Koledzy bardzo prosze o opinie czy jest to prawdopodobne i czy wymiana pompy oleju spowoduje, że usterka zostanie zlikwidowana.

    pozdrawiam
    Prawda jest tylko jedna i leży tam gdzie leży

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      jeśli nie było utraty mocy to zastanowiłbym się nad sensem wymiany popychaczy.
      w icku nie masz oliwy?
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • ozzi
        Drive
        • 2009
        • 87

        #4
        Witam nie ma utraty mocy, wcześniej jak ściągałem rure od ic to minimalnie oleju było. Popychaczy nie wymieniam - chcę wymienic pompe oleju
        Prawda jest tylko jedna i leży tam gdzie leży

        Komentarz

        • kosmo111
          Classic
          • 2008
          • 38

          #5
          jeśli mam olej w ic to co zrobic??Nie mam problemu z mocą, tylko rano przy odpalaniu puszcza szarego bąka i przy ruszaniu (przez jakiś czas) leci niebieskawy dym. Silnik 90KM

          Komentarz

          Pracuję...