Jazda po wertepach - lekkie wybrzuszenia w podłodze.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Matti
    Classic
    • 2010
    • 12

    Jazda po wertepach - lekkie wybrzuszenia w podłodze.

    piasta jest razem z łozyskiem sprasowana i musisz wymienic całosc
  • sgasiorowski
    Drive
    • 2009
    • 49

    #2
    Jazda po wertepach - lekkie wybrzuszenia w podłodze.

    Witam

    Wczoraj spotkało mnie małe nieszczęście. Wczoraj wjechałem w niezłe wertepy - cóż, głupota. Niestety pech chciał i przejechałem przez poprzeczną nierówność gdzie były kamienie i jakiś gruz. Nie zauważyłem w porę przeszkody i niestety całkiem mocno zaszorowałem o tą mieszankę kamienno-gruzową podwoziem. Z zewnątrz w zasadzie nie widać uszkodzeń. Oberwał tylko przedni zderzak (lekkie obtarcie po spotkaniu z kamieniem) no i pod lewym progiem pozdzierało się miejscami zabezpieczenie antykorozyjne (gumowy baranek). Na szczęście mam zainstalowany pakiet na bezdroża z podniesieniem zawieszenia i blachą ochronną od spodu silnika, więc silnik i miska olejowa nietknięta. Po incydencie pojechałem dalej i w zasadzie wszystko wydawało się być w porządku. Niestety dziś zauważyłem że skutki są nieco poważniejsze niż myślałem. Podłoga pod dywanikami w miejscu gdzie szorowało ma lekkie wzdłużne szerokie na kilka centymetrów wybrzuszenie. Problem występuje zarówno z przodu jak i z tyłu. Od spodu nie widać jakichś większych uszkodzeń - poza lokalnymi zdarciami tego gumowego baranka.

    Ze względu na gwarancję umówiłem się już na wizytę w ASO, żeby zobaczyli dokładnie auto od spodu i zabezpieczyli podłogę przed korozją i ewentualnie wyklepali te wybrzuszenia. Moje pytanie brzmi czy tego typu delikatne uszkodzenie, wybrzuszenie podłogi to bardzo poważna sprawa i powinienem się poważnie martwić ? Druga sprawa, to czy naprawiać to z AC czy z własnej kieszeni ? Auto jest wyleasingowane.

    --
    Pozdrawiam
    Sławek

    Komentarz

    • Jerzy33
      Classic
      • 2010
      • 37

      #3
      Miałem podobnie wziąłem niedużego klocka o wymiarach 8x8x20cm
      owinąłem grubą szmatą i uderzałem w miejsca wybrzuszone i problem zniknął. Ewentualnie możesz jeszcze wjechać gdzieś na kanał i sam to oglądnąć czy trzeba poprawić baranka
      Skoda.........

      Komentarz

      • Morgoth
        L&K
        • 2010
        • 1116

        #4
        Zamieszczone przez sgasiorowski
        Moje pytanie brzmi czy tego typu delikatne uszkodzenie, wybrzuszenie podłogi to bardzo poważna sprawa i powinienem się poważnie martwić ? Druga sprawa, to czy naprawiać to z AC czy z własnej kieszeni ? Auto jest wyleasingowane.
        Poważna czy nie, to nie powiemy bez oglądania, ale jeśli to tylko "baranek" i wybrzuszenia to spoko.

        Czy leasing nie wymusza na Tobie napraw z AC? Zdaje się że stawka ubezpieczeniowa w leasingu i tak jest stała przez cały okres trwania umowy, więc po jednej przygodzie w roku nie powinna (stawka) wzrosnąć. Tylko nie daj się oszukać, że trzeba wymienić połowę podwozia
        Morgoth

        Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
        G.B.Show

        Komentarz

        • genio
          Ambiente
          • 2008
          • 198
          • Octavia II (1Z3)
          • CDAB 1.8 TSI 152 KM

          #5
          Zamieszczone przez Morgoth
          Zdaje się że stawka ubezpieczeniowa w leasingu i tak jest stała przez cały okres trwania umowy, więc po jednej przygodzie w roku nie powinna (stawka) wzrosnąć. T
          nie jest to prawdą - no chyba, że wykupiłeś ubezpieczenie "z góry" na okres dłuższy niż rok

          Komentarz

          • sgasiorowski
            Drive
            • 2009
            • 49

            #6
            Witam

            Wczoraj oglądałem auto na podnośniku. Baranek ucierpiał, tylko w jednym miejscu, po lewej stronie i tam o dziwo nie ma wybrzuszenia, poza tym jest w porządku. Trochę też zadrapało tam lakier na progu. Poza tym od spodu na samym środku, tam gdzie jest taka poprzeczna gruba blacha wygięło jedną śrubę a kilku innym lekko ścięło czubki. Zdarło też kawałeczek cienkiej blachy, która znajduje się w kanale gdzie biegnie rura wydechowa. Sam wydech też lekko przytarty. Poza tym patrząc od spodu to ciężko rozpoznać gdzie są wgniecenia a gdzie nie. Więc wygląda to nieźle, tym niemniej spokoju nie dają mi te wybrzuszenia, a raczej to że są wyczuwalne w każdym miejscu na nogi. Najbardziej z tyłu po prawej stronie. Zauważyłem ze w miejscu tego wybrzuszenia, pod spodem biegnie kanał, osłonięty blachą na jakieś przewody. W związku w tym mam pytanie do kolegów, czy w ich samochodach podłoga w miejscach na nogi jest zupełnie płaska i wszędzie taka sama, czy są jakieś wytłoczenia ? Bo mi się wydaje, ale pewności nie mam, że wcześniej te miejsca wcale nie były płaskie jak deska - ale mogę się mylić, bo nie przyszło mi do głowy zwracać na to wcześniej uwagi a teraz mogę być na tym punkcie przewrażliwiony.

            Dziś odstawiam auto do ASO Plichty w Gdańsku - niech ich fachowcy obejrzą obrażenia i postawią diagnozę.

            Jeśli chodzi o AC, to była możliwość takiego leasingu, gdzie AC miało być zapłacone z góry i było dostępne ale tylko w leasingu 105%. Nie zdecydowałem się na tą formę bo Pan przedstawiciel Santandera nie był w stanie powiedzieć mi czy te 105% to jest gwarantowane, czy jednak jakoś stopa oprocentowania zależy od stawki WIBOR, czy może tą stopę ustala zarząd banku, a może wróżka... Uznałem że ten leasing 105% to tylko chwyt marketingowy i wziąłem normalny leasing operacyjny, którego zasady są jasne. Natomiast nie jestem pewien jak jest ze zniżkami OC/AC, ale chyba nie mogą one iść na mnie, bo nie jestem właścicielem pojazdu, tylko najemcą. Właścicielem jest bank i chyba powinienem wszystko naprawić z AC, a nie kombinować, no nie ?

            Pozdrawiam
            Sławek

            Komentarz

            • Morgoth
              L&K
              • 2010
              • 1116

              #7
              OT
              Zamieszczone przez genio
              Zamieszczone przez Morgoth
              Zdaje się że stawka ubezpieczeniowa w leasingu i tak jest stała przez cały okres trwania umowy, więc po jednej przygodzie w roku nie powinna (stawka) wzrosnąć. T


              nie jest to prawdą - no chyba, że wykupiłeś ubezpieczenie "z góry" na okres dłuższy niż rok
              Tak jest na bank w zaprzyjaźnionej firmie leasingowej, stosują stawką bodaj 5% za rok - stała stawkę każdego roku trwania leasingu, a opłata wliczona jest w raty. Szczegółów (umowy) nie znam, boi nie korzystam z leasingu.
              Morgoth

              Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
              G.B.Show

              Komentarz

              • sgasiorowski
                Drive
                • 2009
                • 49

                #8
                Zamieszczone przez Jerzy33
                Miałem podobnie wziąłem niedużego klocka o wymiarach 8x8x20cm
                owinąłem grubą szmatą i uderzałem w miejsca wybrzuszone i problem zniknął. Ewentualnie możesz jeszcze wjechać gdzieś na kanał i sam to oglądnąć czy trzeba poprawić baranka
                Jak duże miał kolega te wybrzuszenia ? Długo to trwało zanim udało się je ugłaskać ?

                --
                Pozdrawiam
                Sławek

                Komentarz

                • krzynol
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 10922
                  • Superb II combi (3T5)
                  • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
                  • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                  #9
                  daj spokój z ASO chłopie
                  jeszcze Ci powiedzą, że podłogę trzeba zmienić, albo coś i 3k popłyniesz :szeroki_usmiech
                  weź kloca jak koledzy radzą i po kłopocie, od spodu barankiem psik i już
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz

                  • sgasiorowski
                    Drive
                    • 2009
                    • 49

                    #10
                    Witam

                    Przed chwilą wróciłem z ASO, oglądaliśmy auto na podnośniku i według majstra wszystko jest w porządku. Oczywiście trzeba będzie zakonserwować, uzupełnić baranek i ubytki lakieru, ale poza tym jest okej. Tylko jedno mnie zdziwiło, szef serwisu osobiście sprawdzał te wybrzuszenia co mu wskazałem i stwierdził, że to tak ma być, że to jest tak wytłoczone. Tyle, że obok w salonie stoi nowa Octavia Tour i tam z przodu żadnych wytłoczek nie wyczułem. Myślę że prawda jest po środku, czyli, że wytłoczka jest i u mnie trochę ją wypchnęło do góry i już. Natomiast z tyłu na podłodze w miejscu na nogi w tej samej salonowej Octavii Tour są wytłoczenia takie jak u mnie, więc niepotrzebnie się martwiłem.

                    Pozdrawiam
                    Sławek

                    Komentarz

                    • Jerzy33
                      Classic
                      • 2010
                      • 37

                      #11
                      Zamieszczone przez sgasiorowski
                      Zamieszczone przez Jerzy33
                      Miałem podobnie wziąłem niedużego klocka o wymiarach 8x8x20cm
                      owinąłem grubą szmatą i uderzałem w miejsca wybrzuszone i problem zniknął. Ewentualnie możesz jeszcze wjechać gdzieś na kanał i sam to oglądnąć czy trzeba poprawić baranka
                      Jak duże miał kolega te wybrzuszenia ? Długo to trwało zanim udało się je ugłaskać ?

                      --
                      Pozdrawiam
                      Sławek
                      duże wybrzuszenia aż pod nogami było czuć w środku auta
                      Skoda.........

                      Komentarz

                      • sgasiorowski
                        Drive
                        • 2009
                        • 49

                        #12
                        Zamieszczone przez Jerzy33
                        Zamieszczone przez sgasiorowski
                        Zamieszczone przez Jerzy33
                        Miałem podobnie wziąłem niedużego klocka o wymiarach 8x8x20cm
                        owinąłem grubą szmatą i uderzałem w miejsca wybrzuszone i problem zniknął. Ewentualnie możesz jeszcze wjechać gdzieś na kanał i sam to oglądnąć czy trzeba poprawić baranka
                        Jak duże miał kolega te wybrzuszenia ? Długo to trwało zanim udało się je ugłaskać ?

                        --
                        Pozdrawiam
                        Sławek
                        duże wybrzuszenia aż pod nogami było czuć w środku auta
                        u mnie duże nie są, bo zauważyłem to dopiero dzień później - w zasadzie mogę tego nie ruszać, ale jeszcze zobaczę. A mocno trzeba było walić żeby je zniwelować ?

                        Acha, czy ma ktoś może fotkę podłogi Skody Octavia I bez tego filcowego dywanika ? Bo prawdę mówiąc nie mam pojęcia jak to wygląda ?
                        --
                        Sławek

                        Komentarz

                        • Jerzy33
                          Classic
                          • 2010
                          • 37

                          #13
                          Zamieszczone przez sgasiorowski
                          Zamieszczone przez Jerzy33
                          Zamieszczone przez sgasiorowski
                          Zamieszczone przez Jerzy33
                          Miałem podobnie wziąłem niedużego klocka o wymiarach 8x8x20cm
                          owinąłem grubą szmatą i uderzałem w miejsca wybrzuszone i problem zniknął. Ewentualnie możesz jeszcze wjechać gdzieś na kanał i sam to oglądnąć czy trzeba poprawić baranka
                          Jak duże miał kolega te wybrzuszenia ? Długo to trwało zanim udało się je ugłaskać ?

                          --
                          Pozdrawiam
                          Sławek
                          duże wybrzuszenia aż pod nogami było czuć w środku auta
                          u mnie duże nie są, bo zauważyłem to dopiero dzień później - w zasadzie mogę tego nie ruszać, ale jeszcze zobaczę. A mocno trzeba było walić żeby je zniwelować ?

                          Acha, czy ma ktoś może fotkę podłogi Skody Octavia I bez tego filcowego dywanika ? Bo prawdę mówiąc nie mam pojęcia jak to wygląda ?
                          --
                          Sławek


                          Lekko popukać cegiełką i będzie ok
                          Skoda.........

                          Komentarz

                          • dontak
                            Rider
                            • 2008
                            • 586
                            • Octavia III combi (5E5)
                            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                            #14
                            sgasiorowski, u mnie też są takie przetłoczenia. Czuć je szczególnie z tyłu auta. Myślałem że to może przetłoczenia pod zbiornik paliwa ale pewien nie jestem. Auto ma tak od nowości.
                            OIII 1.2 TSI 105 KM

                            Komentarz

                            Pracuję...