alu felga - rysa - naprawa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • arturless
    Classic
    • 2008
    • 17

    alu felga - rysa - naprawa

    Tylko współczuć bo autko zacne Jak zauważę na mazowieckich drogach to dam znać. Trzymam kciuki żeby się odnalazł :|
  • wojtasos
    Ambiente
    • 2007
    • 104

    #2
    alu felga - rysa - naprawa

    cześć,
    na początku zaznaczę, że szukajki użyłem, ale niczego konstruktywnego nie znalazłem..

    na jednej z felg pojawiła się rysa.. niby sprawcę znam, ale nie chce się przyznać:/ w każdym razie jest problem i trzeba się go pozbyć. a zatem.. czy macie jakieś sposoby na likwidację rys na legach? zadrapania z rodzaju "o krawężnik" :/

    oj ale jestem z tego powodu wku... bo felgi tydzień na aucie

    Komentarz

    • pskosz
      Rider
      S_OCP Member
      • 2006
      • 703

      #3
      Jeśli nie głęboka to można spróbować spolerować.
      A jak nie to zostaje lakierowanie
      pozdrowienia

      Komentarz

      • fuego_2007
        Ambiente
        • 2009
        • 230
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        #4
        Ewentualnie zamaluj pędzelkiem uszkodzone miejsce.

        Komentarz

        • Jeżyk
          Rider
          • 2009
          • 691

          #5
          wojtasos, zadrapanie "o krawężnik" to raczej jest głęboko i domowymi metodami nie wyjdzie zbyt ładnie. Regeneracja felgi alu to spore wyzwanie. Czasem trzeba przy głębokich rysach "dołożyć" aluminium przez napawanie, potem szlifowanie, piaskowanie ewentualnie polerka i malowanie. Samo pomalowanie nie wyjdzie dobrze bo rysy zostaną. Lepiej się dowiedz ile kosztuje profesjonalna regeneracja. Są to indywidualne sprawy i na telefon raczej dostaniesz ogólne informacje. Koszt naprawy może się wahać od 100 do kilkuset zł w ekstremalnym przypadku. Jakie jest wyjście? Uważać na krawężnikach. Wiem, że to brzmi banalnie ale to jedyne wyjście jak się chce mieć ładne fele. Możliwa oczywiście jest naprawa w domu, trzeba usunąć rysę jak najdrobniejszym papierem ściernym najlepiej wodnym i potem pomalować lakierem. Jednak nigdy nie wyjdzie to tak jak profi robota. Zaglądnij np. TUTAJ ciekawie gość to robi. Poza tym na YouTube jest trochę relacji z regenerowania felg. Powodzenia. 8)
          Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

          Komentarz

          • wojtasos
            Ambiente
            • 2007
            • 104

            #6
            Jeżyk, dzięki.. co do krawężników to się zgadzam - trzeba uważać. wszystko byłoby dobrze, gdybym to ja sobie takie kuku zrobił.. ale niestety czasem zdarza się, że autkiem pomyka jeszcze ktoś.. i tu pojawia się kłopot..

            na feldze lakier zdarty i czuć lekkie wgłębienia.. zajrzę w polecane miejsce i spróbuję coś na tubie znaleźć. dzięki raz jeszcze.

            [ Dodano: Sob 10 Kwi, 10 14:01 ]
            a może ktoś może polecić kogoś z wawy lub okolic kto dobrze robi tego rodzaju rzeczy? na forum w zasadzie jedno takie miejsce znalazłem, ale posty dośc stare, bo z 2007 roku.. może jakieś nowsze informacje?

            [ Dodano: Sob 10 Kwi, 10 14:08 ]
            a może ktoś miał do czynienia z tym zakładem? www.renowacjafelg.pl

            Komentarz

            • leszekmw
              RS
              • 2005
              • 5356

              #7
              wojtasos, daj zdjęcie.
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz

              • wojtasos
                Ambiente
                • 2007
                • 104

                #8
                tak to wygląda
                Załączone pliki

                Komentarz

                • pskosz
                  Rider
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 703

                  #9
                  Tak na zdjęciu wygląda że tylko polakierować.
                  tzn dać podkład i zrobić zaprawkę i tyle
                  pozdrowienia

                  Komentarz

                  • Jeżyk
                    Rider
                    • 2009
                    • 691

                    #10
                    Eeee, myślałem, że jest gorzej. Takie uszkodzenie jak na zdjęciu powinieneś dać radę naprawić sam. Nie wygląda na zdarcie aluminium tylko samego lakieru. Wyczyść drobnym papierem, zaprawka i bezbarwny. Delikatny poler i będzie OK. Nie powinno być dużego śladu. Ale jak ma Ci to spędzać sen z powiek, to daj do renowacji. Nie powinno byś drogo. Powodzenia 8) A najlepiej zlecić naprawę temu kto to zrobił :diabelski_usmiech
                    Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                    Komentarz

                    • Enriquez
                      RS
                      • 2009
                      • 7685
                      • Superb III (3V3)

                      #11
                      Wypiłbym piwo i z tym żył. Wiem co mówię, bo mam "ciachnięty" błotnik i się waham co z nim zrobić. Ale jakieś naprawy mogą tylko pogorszyć temat no i są niepotrzebnie kosztowne.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz

                      • wojtasos
                        Ambiente
                        • 2007
                        • 104

                        #12
                        Enriquez, piwa już dziś wypiłem szkoda tak zostawić, bo fele tydzień były na aucie!
                        czuć lekki zagłębienia.. zaprawka sama da radę? a tą zaprawkę to z ASO brać?

                        Jeżyk, ten kto zrobił się nie przyznał.. ale miał to szczęście, że jako jedyny parkował tą stroną przy krawężniku.. :/

                        Komentarz

                        Pracuję...