[O1] Wntylator nie chce sie wylaczyc. czujnik tem. wymienion

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wendetter
    Drive
    • 2009
    • 57

    [O1] Wntylator nie chce sie wylaczyc. czujnik tem. wymienion

    Zamieszczone przez Nematode
    biorąc pod uwagę Paska Combi i Superba Combi jest taka, że technologia ta sama

    Technika ... technika ta sama , ale czy technologia ? by to ocenic to by trzeba sie przejsc na produkcje u jednych i drugich np. Octavia wprowadzajac w 2004 roku zastosowala nowa technologie ciecia laserowego i zgrzewania blach ktora zmniejszyla szczeliny i np. wyeliminowala koniecznosc stosowania rynienek wykonczeniowych na krawedziach dachu ( porownanie do 01 )
  • speede
    Ambiente
    • 2007
    • 248

    #2
    [O1] Wntylator nie chce sie wylaczyc. czujnik tem. wymienion

    Mam problem po osiagnieciu ok 90 stopni zalaczaja sie wiatraki i caly czas sie kreca, dopiero po wylaczeniu silnika przestaja. Kreca sie dwa i zasuwaja dosc szybko.Prosze o pomoc bo juz brak mi pomyslow. Raz sie zdarzylo ze sie wylaczyl a teraz znowu mam ten problem i nie wylaczaja sie.

    Komentarz

    • Tomek_dx
      Rider
      • 2008
      • 398

      #3
      speede, A klimatyzację masz? jeżeli climatronic nastawiony jest na AUTO to wiatraki chodza cały czas... Przestaw na econ i zobacz co się stanie z wiatrakami
      Tomek

      Komentarz

      • mroko
        Rider
        S_OCP Member
        • 2006
        • 659
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        #4
        A chłodnica w ogóle robi się ciepła bo może termostat się nie otwiera?
        Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

        Komentarz

        • jaro leszczyny
          Classic
          • 2010
          • 28

          #5
          zalezy który czujnik wymieniłeś, tę samą sytuacje przerabiałem 3 tyg temu, wymieniłem czujnik w chłodnicy jednak to nic nie dało, potem wymieniłem czujnik koło termostatu i problem zniknął
          OII 2005 BJB

          Komentarz

          • speede
            Ambiente
            • 2007
            • 248

            #6
            chlodnica zimna, termostat dziala bo zamyka obwod jak zimny silnik mialem uszkodzony termostat wiec wymienilem(trzyma sie na takich dwoch plastykach wewnatrz obudowy) wymienilem cala ta obudowe. Wymienilem tez czujnik tem zielony 4 pinowy na nowy i dalej tak samo. Klima manualna dziala i jest wylaczona. Jak zlapie temperaturke to zzlaczaja sie 2 wenttlatory. Kurcze juz nie wiem co mam sprawdzic.

            Komentarz

            • mroko
              Rider
              S_OCP Member
              • 2006
              • 659
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              #7
              Przydałoby się sprawdzić VAG-iem przy jakiej temp. włączają się te wentylatory. Bo może coś się źle złożył ten termostat i się nie otwiera a tym samym temp. rośnie i włączają się wentylatory.
              Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

              Komentarz

              • speede
                Ambiente
                • 2007
                • 248

                #8
                Silnik ostygl. Czyli zimny. Odpalam i odrazu kreca sie wentylatory. Nawet jak zdejme kostke od czujnika co idzie do chlodnicy zero reakcji, czy zimny czy goracy silnik. A nawet jak na chwile zdjeme wszystkie 3 kostki czyli od zielonej, czarnej termostatu i od chlodnicy odpalam i dalej sie kreca. Podlaczylem wszystko spowrotem. probowalem zgarzac silnik wskazowka rowno 90 i ani ruszy.- a wentylatory caly czas sie kreca- gorny przewod goracy dolny chlodny i chlodnica tez chlodna. Ale wydaje mi sie ze termostat sie otwiera bo troche plyn jest cieply.Pozatym mam drugi termostat z kostka i jak podlaczam luzno pod przewod tez nie ma reakcji. Jakie wartosci (OMY) powienine posiadac czujnik w chlodnicy i ten co jest w termostacie? Sprobouje pomierzyc. Zakladam tez ze moze sterownik wentylatorow siedzi. Da sie to jakos Vagiem sprawdzic? Wiadomo nie chce wymieniac wszystkiego jak wszystko jest dobre. czujnik na 100% ok zielony bo mam az 2 takie.

                Komentarz

                Pracuję...