Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie grzeje fotel

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie grzeje fotel

    tak jak napisałem w temacie, jadąc po woli na nierównej nawierzchni coś mi trzeszczy w zawieszeniu, jadąc szybki i w trasie nie słychać żadnych stuków ani trzasków...co to może być? miał ktoś taki przypadek? może to stabilizator, gumki albo coś takiego? proszę o pomoc bo to już mnie denerwuje i też boje się że za jakiś czas bardziej coś nawali i będzie zagrożenie jakieś dla mnie i dla innych kierujących..

  • #2
    Nie grzeje fotel

    Witam, to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie, mam skodę octavię I od kilku dni no i zaczynam, Mam grzane fotele, lewy działa a prawy nie, nie słychać po włączeniu prawego przełącznika kliknięcia przekaźnika. Wiem że kiedyś na fotel wylała się woda, czysta, i wtedy przestało działać, Może ktoś powie od czego zacząć, może jakiś przekaźnik, bezpiecznik, gdzie one mogą być??

    [ Dodano: Pią 07 Maj, 10 05:46 ]
    może zadam inaczej pytanie, czy ktoś z weas wie i może mi poiwedzieć czy w in stalacji grzania pupy są jakieś bezpieczniki oprócz głównego, i gdzie znajduje się jakiś przekaźnik, czy jakaś elektronika??

    [ Dodano: Nie 09 Maj, 10 22:21 ]
    NA PRAWDĘ NIKT TEGO0 NIE ROBIŁ??

    Komentarz


    • #3
      U mnie niestety tez nie dziala ogrzewanie jednego fotela, tez slychac przekaznik, jednak nie wiem co to moze byc - podejrzewam przepalona mate grzewcza w siedzeniu, ale troche szkoda mi kasy na wymiane i naprawe....

      Pozdr,

      VaderJK

      Komentarz


      • #4
        U mnie przekaźnik nie pyka w fotolu nie grzejącym, zlokalizowałem go, jest nad nogami kierowcy w górnym lewym rogu, jak się zabiorę za to to opiszę co to jest.

        [ Dodano: Sro 19 Maj, 10 05:36 ]
        Ok, rozebrałem całą tapicerkę siedziska, na końcu przy połączeniu wiązki kabli z przewodami grzejnymi jest taka mała część, mierząca temperaturę w grzałkach i przy niej był kabelek urwany, po przylutowaniu przekaźnik pyka, fotel grzeje.
        POZDRAWIAM

        Komentarz


        • #5
          Mam problem. Obydwa fotele grzeją fajnie ale z pasażera jest problem gdyż często słychać jakby przekaźnik bzyczał. Wtedy wyłączam bo może się chyba coś upalić. Jak myślicie czy wymiana przekaźnika pomoże? I który to przekaźnik?
          Moja furka
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29517

          Komentarz


          • #6
            Może spróbuj przeczyścić styki, ewentualnie jakimś "kontaktem" spryskać go delikatnie

            Komentarz


            • #7
              najpierw muszę go wyciągnąć. przekaźniki są pod kierownicą nad pedałami?
              Moja furka
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29517

              Komentarz


              • #8
                oizo, tak

                Komentarz


                • #9
                  To nie musi byc koniecznie przekaźnik tylko może byc po prostu bezpiecznik.
                  A bezpieczniki masz umieszczone z boku deski rozdzielczej po stronie kierowcy.
                  Musisz tylko otworzyć dżwi i ściagnąc plastik za pomocą śrubokręta podważyć i pokaże Ci sie piekna konsoleta z bezpiecznikami
                  Mikimouse....13.11.2010- zamontowanie sterowania centralnym zamkiem z pilota+zamontowany podłokietnik...cdn.

                  Komentarz


                  • #10
                    Bezpiecznik odpowiada za obydwa fotele, więc raczej jeśli jeden grzeje to odpada.
                    Ja w Golfie miałem przepaloną matę fotela kierowcy. Zdarza się, że przy częstych zmianach ustawienia fotela przełamują się przewody w wiązce doprowadzonej do podstawy siedzenia, kwestia przelutowania.

                    Komentarz


                    • #11
                      mi grzeją obydwa tylko jeden bzyczy jakby przekaźnik
                      Moja furka
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29517

                      Komentarz


                      • #12
                        a taka głupia sprawa....u mnie aby fotele grzały musi czujnik wyczuć, że ktoś siedzi...
                        Także brzęczek od pasów informuje o nie zapięciu gdy fotel pasażera jest zajęty

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez krzypaw
                          U mnie przekaźnik nie pyka w fotolu nie grzejącym, zlokalizowałem go, jest nad nogami kierowcy w górnym lewym rogu, jak się zabiorę za to to opiszę co to jest.

                          [ Dodano: Sro 19 Maj, 10 05:36 ]
                          Ok, rozebrałem całą tapicerkę siedziska, na końcu przy połączeniu wiązki kabli z przewodami grzejnymi jest taka mała część, mierząca temperaturę w grzałkach i przy niej był kabelek urwany, po przylutowaniu przekaźnik pyka, fotel grzeje.
                          POZDRAWIAM
                          troche odgrzebie temat
                          gdzie dokladnie jest ten element ? czy trzeba sciagac poszycie fotela żeby się do niego dostać ?
                          jest O1 RS 1.8T XENON
                          była O1 1.9 TDI AGR

                          Komentarz


                          • #14
                            andru123, na wstępie zapoznaj się z regulaminem naszego forum.
                            Troche nie jasno pytasz. Chodzi Ci o przekaźnik czy czujnik temperatury w grzałkach?

                            Komentarz


                            • #15
                              kolega pisał o czujniku, więc o to pytam ..... jaśniej się nie da...
                              jest O1 RS 1.8T XENON
                              była O1 1.9 TDI AGR

                              Komentarz


                              • #16
                                andru123, więc musisz zdjąć poszycie fotela inaczej nie dostaniesz się do niego

                                Komentarz


                                • #17
                                  u mnie fotel został naprawiony , ułamany przewód grzałki na połaczeniu z grzalki z kabelkiem do wtyczki , "pod kościa ogonową " umiejscowiony


                                  Zamieszczone przez delanopl
                                  andru123, więc musisz zdjąć poszycie fotela inaczej nie dostaniesz się do niego
                                  wcale poszycia nie musze zdejmowac, zeby sie do niego dostać , wystarczy gabkę z poszyciem wyjąć z fotela i odgiąć materiał i juz bedziemy mieli wszystko na wierzchu

                                  niestety zdjąłem poszycie i miałem dodatkową robotę ...
                                  jest O1 RS 1.8T XENON
                                  była O1 1.9 TDI AGR

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam.

                                    Mam takie pytanie a da sie te fotele które nie grzeją sprawdzic bez rozbierania kokpitu np. Podłaczyc je bezposrednio pod akumulator?? Czy przy tym nic się nie stanie?

                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      a co chcesz sprawdzac ?

                                      kilka juz tych foteli naprawialem i zawsze byl upalony przewód w siedzisku , raz ułamany zaraz przy termostacie tez w siedzisku

                                      wiec trzeba zdjac poszycie i bedzie wszystko widac ,
                                      jest O1 RS 1.8T XENON
                                      była O1 1.9 TDI AGR

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam Czy zdejmowanie poszycia jest trudne? Dodam ze obydwa fotele nie gdzieja

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          najwiecej problemu bedzie ze zdjeciem tego plastyku wokół siedziska , a wlasciwie z jego zalozeniem
                                          material jest przypiety na kilka oczek drucianych do gąbki , ja je wycinałem, a pozniej spiąłem opaskami , elektrycznymi , robota na dobra godzine , z naprawą maty
                                          jest O1 RS 1.8T XENON
                                          była O1 1.9 TDI AGR

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam wszystkich, u mnie jest odwrotnie prawy nie działa a lewy działa, czytałem wcześniejsze wypowiedzi i próbuję dopasować, któryś przypadek do mojego. Gdy podkręcam pokrętło grzania nic nie bzyczy, może to to coś z połączeniem grzałki?.
                                            Tomek

                                            Sprzedam m3 40m w Częstochowie oś Trzech Wieszczów

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Tomasz73, w większości przypadków pęka jedna nitka w macie tuż przy łączeniu siedziska z oparciem (miałem tak u siebie ) wówczas wystarczy wymontować fotel ,zdjąć tapicerkę i przejrzeć , to miejsce jest łatwo widoczne , wówczas wystarczy przełamane końcówki skręcić razem i zlutować oraz zabezpieczyć taśmą izolacyjną bądź rurką termokurczliwą .ok
                                              Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                                              ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                                              https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                a gdzie jest ten przekażnik od siedzenie kierowcy bo nie mogę go zlokalizować.
                                                Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  picia136, ty masz O2 więc pewnie będzie pod deską nad nogami kierowcy , musiałbyś włączając fotel słuchać gdzie pyka , możliwe że nie będą one osobne lecz może tym sterować bordenz . musiałbyś spojrzeć na schemat lub napisz do kolegi krzynol on się będzie lepiej orientował .ok
                                                  Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                                                  ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                                                  https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X