woda pod nogami pasażera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dantes2
    Classic
    • 2011
    • 8

    woda pod nogami pasażera

    Witam
    silnik CAGA 143PS w seat exeo
    Temp -5
    Przy jezdzie delikatnej temp spada nawet do ok 75st (wg wsaznika)
    Jadac z obrotami over 3tys - rosnie do 90st..... zwolnienie i znowu spada
    Jeszcze tydzien temu trzymal 90st
    Organoleptycznie waz silnik-chlodnica jest co najwyzej letni, poziom plynu ok
    Jak w Waszych CRach? (krotko:czy mam walniety termostat)
    Pozdrawiam,
    Przemek
    dantes
  • rafal0110
    Drive
    • 2010
    • 52

    #2
    woda pod nogami pasażera

    witam wszystkich, ostatnio wsiadam do mojej octy i jade jak zwykle po kałuzach, za chwile zaczyna wlewac mi sie woda od strony pasazera (chyba jakos leci od schowka) i zaparowały wszystkie szyby,włączyłem nawiew chwile pochdził a za chwile był taki odgłos jak by wiatrak był cały w wodzie.Aha i dodam ze wlewa sie jak jade po kałuzach, czy wie ktos co z tym mozna zrobic
    z góry dzieki i pozdro

    Komentarz

    • chimek11
      Rider
      • 2007
      • 482

      #3
      kolego, na początek "szukajka"
      temat poruszany wiele razy.

      Woda to wlewa Ci się poprzez filtr przeciwpyłkowy, sam mówisz że szyby parują.
      wyczyść odpływy wody koło filtra i po przeciwnej stronie, na pewno masz zatkane syfem.


      teraz jest taka paskudna pogoda leje cały czas i woda zbiera Ci się na podszybiu. Jak zaczynasz jechać to po prostu przelewa się poprzez filtr.
      Wydaje Ci się że wlewa się jak jedziesz po kałużach.

      możesz sprawdzić czy nie masz uszkodzonych otworów technicznych w podwoziu/ zaślepione taką gumową zaślepką/ ale to jest raczej nie możliwe aby Ci się woda wlewała przy jeździe przez kałuże, no chyba żebyś w wodzie stał.

      Komentarz

      • rafal0110
        Drive
        • 2010
        • 52

        #4
        a mozesz napisac jak to wyczyscic??? Trzeba ściagac podszybie?

        Komentarz

        • chimek11
          Rider
          • 2007
          • 482

          #5
          poszedł pw

          Komentarz

          • Jagna
            Ambiente
            • 2010
            • 156

            #6
            rafal0110
            Miałam taki sam problem ale po innej stronie po leciało mi po nogach jak jechałam samochodem
            Po pierwsze zde4montuj podszybie wymień filtr kabinowy i KONIECZNIE wszystko dokładnie oczyść z syfu który tam jest, powyjmuj liście a szlam wyjmij na koniec ja przynajmniej wszystko przepłukałam wodą żeby mieć pewność że już nic mi się nie będzie do kabiny lało.
            Zamontuj filtr, podszybie i już zrobione. Zostaje Ci jeszcze mozolne suszenie podłogi. U mnie woda stała i ciężko było sobie z tym poradzić, włączałam nawiew na nogi max ciepły do tego pochłaniacze wilgoci (ale oczywiście najpierw musisz zebrać wodę).
            Powodzenia życze. :szeroki_usmiech

            Komentarz

            • aras_
              Ambiente
              • 2008
              • 117
              • Octavia I combi (1U5)
              • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

              #7
              Witam,
              Podepnę się pod temat, u siebie obserwuję coś podobnego, tzn. nie mam wody pod nogami pasażera, ale dywanik gumowy do połowy jest ciemny, taki jakby zawilgocony, pod deską, pod dywanikiem na samym dywaniku nie wyczuwam nigdzie wody, to jest jakby wilgoć, pod przejechaniu kilku kilometrów ciemny kolor dywanika znika i wszystko jest oki, jak nie jeżdżę autem kilka dni sytuacja się powtarza, mam wrażenie, że ma to coś wspólnego z klimatyzacją...
              aras

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                #8
                Gdzieś czytałem, że na suszenie dywaników oprócz oczywiście gazet bardzo dobry jest żwirek dla kotów - wcale sie nie nabijam. Podobno najlepiej rozsypać na noc i jak można to to na dzień, a potem wciągnąć to odkurzaczem.

                Jest dobry bo ostro wciąga zapachy no i ... wilgoć, tyle, że w naszym przypadku nie od kotka
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                • Jeżyk
                  Rider
                  • 2009
                  • 691

                  #9
                  rafal0110, zaglądnij do TEGO wątku. Ładnie opisany problem mokrej podłogi ze zdjęciami. 8)
                  Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                  Komentarz

                  • TOM67
                    Drive
                    • 2008
                    • 88
                    • Octavia I (1U2)
                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                    #10
                    Gazety np. Wyborcza =duża ilość papieru, sprawdzone w Felicii.
                    + LPG

                    Komentarz

                    • Hunter
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 1655

                      #11
                      rafal0110, problem może być wywołany przez:

                      - uszkodzoną rynienkę podszybia - jeśli jest pęknięta, odklejona albo jej brak to woda leje się wprost na filtr przeciwpyłkowy i na wycieraczkę pasażera
                      - masz zatkane odpływy wody pod podszybiem i efekt jest jak wyżej
                      - możesz mieć uszkodzoną folię pod tapicerką drzwi pasażera i po większym deszczu też może woda się dostawać na dywanik pasażera

                      Ostatnio wymieniałem obydwa podszybia i przy okazji posprzątałem to i owo Nazbierało się trochę
                      ...nie ma to jak Octavia :drive:
                      >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                      Komentarz

                      Pracuję...