Problem z dziwną praćą przepustnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tomaszko76
    Classic
    • 2016
    • 13

    Problem z dziwną praćą przepustnicy

    Witam jestem posiadaczem skody octavii z 1998 roku silnik 1.6 benzyna
    Mam taki problem co jaki czas wskakuje na wysokie obroty, jak go odpalam dobija do 3000 obrotów po pewnym czasie spada i trzyma sie na poziomie 1000-1050
    I wtedy wiem ze jest coś nie tak jak przycisnę gaz to obroty ladnie wskakują a po puszczeniu gazu jakby sie tak na wysokości 1500-1800 na chwile zawieszały potem opadają
    Ostatnio otworzyłem maske i dobiegał dziwny dźwięk zdemontowałem filtr powietrza a to na wolnych obrotach ten talerzyk od przepustnicy lekko podskakiwał ta jakby drżał i to dawało ten dźwięk Bardzo proszę o pomoc co to moze być czemu ten talerzyk tak drży. Dodam jeszcze ze przeczyściłem ją od góry szmztką z benzyną ekstrakcyjną i obroty powr. do normy ale nadal jest te tykanie tego talerzyka bardzo proszę o jakieś sugestje
  • Matfiejkos
    Rider
    • 2015
    • 556
    • Octavia I (1U2)
    • ARX 1.8 20VT 150 KM

    #2
    Silnik AEE?
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

    Komentarz

    • Tomaszko76
      Classic
      • 2016
      • 13

      #3
      tak silnik AEE

      Komentarz

      • Mariusz87
        L&K
        • 2011
        • 1286
        • Octavia II combi (1Z5)
        • ASZ 1.9 TDI PD 130 KM
        • CDAA 1.8 TSI 160 KM

        #4
        Błędy jakieś wywala?
        moje stare auto
        jest scout

        Komentarz

        • Tomaszko76
          Classic
          • 2016
          • 13

          #5
          własnie że nie

          Komentarz

          • Tomaszko76
            Classic
            • 2016
            • 13

            #6
            w sobote jestem umówiony z mechanikiem żeby to zobaczył ale nie wiem o co może z tym chodzić

            Komentarz

            • Matfiejkos
              Rider
              • 2015
              • 556
              • Octavia I (1U2)
              • ARX 1.8 20VT 150 KM

              #7
              Daj znać co wypatrzy.

              Gaz masz założony?

              Ja też mam ten silnik i też dzieją się cuda. Mi pomaga adaptacja przepustnicy(?) (zresetowanie?). Odłączałeś tą wtyczkę idącą do przepustnicy? Była poprawa?
              Mam bardzo podobny objaw, z tym, że brak u mnie dzwonienia tego talerzyka. Może się wyrobił? Jaki masz przebieg?
              Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
              Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

              Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
              Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

              Komentarz

              • Tomaszko76
                Classic
                • 2016
                • 13

                #8
                156 tysięcy mam przebiegu. Byłem u mechanika okazało się że zabrudzony był wtrysk pierwszego gara i filtr powietrza ale też zrobili adaptacje przepustnicy.
                Zobaczymy aha przeczyscili jeszcze cały układ zapłonowy i sprawdzili elektrykę

                Komentarz

                • Tomaszko76
                  Classic
                  • 2016
                  • 13

                  #9
                  no i dziś problem powrócił przy odpaleniu wskoczył na 3000 po chwili poskakał troche i zatrzymał sie na 1000. dodam ze towarzyszy temu dziwnie chodzący wydech( takie jakby pierdzenie)
                  wczesniej jak jechałem do domu ale to nie zawsze poczułem w aucie zapach jakby zgniłych jaj albo coś takiego. Jestem laikiem w tych sprawach kurka moze to katalizator zapchany.
                  Jak ją kupiłem to cały wydech był w opłakanym stanie wymieniłem wsio oprócz katalizatora czy to on moze dawać takie objawy prosze o pomoc
                  Kurka byłem u fachmena i co na kompie by mu to nie wyskoczyło. Przeraziłem sie ze to uszczelka pod głowicą ale płynu mi nie ubywa a dlatego tak myślałem bo jak odkręciłem zbiornik wyrównawczy po przejechaniu trasy troszke sykną i pojawiły sie co jakis czas jakby bąbelki ale jak dodałem gazu okazało się ze to wlewa się płyn chłodniczy z tego górnego wężyka do zbiorniczka a poza tym węże są miękkie Prosze o pomoc

                  Komentarz

                  • Tommek131
                    Classic
                    • 2016
                    • 7

                    #10
                    Mam podobny problem. Też silnik AEE. Oprócz tego że mam za wysokie obroty to jeszcze falują, podobnie jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=4HfQFvMeWzk

                    Ktoś coś?

                    Komentarz

                    • Andy90
                      Administrator
                      • 2010
                      • 859
                      • Octavia I (1U2)
                      • AKL 1.6 MPI 101 KM

                      #11
                      ja w swoim AKL miałem to samo i była kwestia tego że na jednym garze nie chodził - okazało się że przewody wysokiego napięcia nie dawały już tak jak powinny, a do tego jeszcze przepalone świece. Jeśli adaptacja nie pomogła - może sprawdźcie iskrę ? u mnie ciekawym objawem było to że jak było sucho to działało wszystko ok, ale tylko zrobiło się wilgotno to już świrowały obroty i dokładnie tak to brzmiało jak u was na filmie, Tak jak by na jednym garze nie chodził.
                      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                      Komentarz

                      • Tomaszko76
                        Classic
                        • 2016
                        • 13

                        #12
                        u mnie wymienili przepustnicę po prowadnice padły
                        i na razie wszystko wróciło do normy

                        Komentarz

                        Pracuję...