Ciało obce w układzie chłodzenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • seba55
    Classic
    • 2017
    • 2

    Ciało obce w układzie chłodzenia

    Witam.
    Podczas "testowania" temperatury płynu chłodniczego ułamał mi się plastikowy kawałek i wpadł do zbiorniczka. Wygląda on tak https://gyazo.com/4890f67b04c9e56dec4dbbb07108ed99
    Oczywiście nie do końca zdając sobie sprawę z tego co odwaliłem postanowiłem włączyć silnik. Zakładam że ten plasticzek wpadł gdzieś dalej bo nie mogłem go zlokalizować w zbiorniczku,
    czy jest możliwość że coś już uszkodziłem czy coś uszkodzę w najbliższym czasie? Mechanik ma jutro przyjechać spuścić płyn i przeczyścić układ, czy jest jakiś cień szansy że wraz z płynem pozbędę się tego plastiku? Co jeśli faktycznie się go nie pozbędę? Jeździć i modlić się o szczęście?
  • endryu
    RS
    • 2006
    • 3773
    • Octavia II combi (1Z5)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    #2
    Ten element z testera jest (gumowy na wcisk w menzurce) za duży aby mógł się zmieścić do przewodu od zbiorniczka (jeżeli piszesz o skodziance). Na pewno jest w zbiorniczku. Opróżnij płyn ze zbiorniczka. Wymontuj go i się wyjaśni.
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz

    • seba55
      Classic
      • 2017
      • 2

      #3
      Zamieszczone przez endryu Zobacz wpis
      Ten element z testera jest (gumowy na wcisk w menzurce) za duży aby mógł się zmieścić do przewodu od zbiorniczka (jeżeli piszesz o skodziance). Na pewno jest w zbiorniczku. Opróżnij płyn ze zbiorniczka. Wymontuj go i się wyjaśni.
      Jutro przyjeżdża znajomy i to zrobi, ja się już nie dotykam do niczego bo mam wrażenie że i to rozwalę. Mam szczerą nadzieję, że masz rację, ale jak przyglądałem się zbiorniczkowi od środka to nie mogłem tego znaleźć nigdzie. A auto to Octavia 1

      Komentarz

      • endryu
        RS
        • 2006
        • 3773
        • Octavia II combi (1Z5)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        #4
        W/g mnie jest w zbiorniku.
        Porównaj gabaryty testera i przekroje przewodów gumowych z wyglądem i rozmiarami zbiorniczka. Szczególnie dolny, kątowy króciec.
        http://www.img.chh.pl/large_size/083...afde3639e2.jpg
        Ostatnio edytowany przez endryu; 861.
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz

        Pracuję...