[O1] Dziwny odgłos z lewej strony silnika od 2000 do 2300 ob

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ciemkaa
    Classic
    • 2010
    • 22

    [O1] Dziwny odgłos z lewej strony silnika od 2000 do 2300 ob

    Zamieszczone przez opsia
    wszystkie sprawy załatwia poszkodowany
    tak to właśnie wygląda. Zapewne za jakiś czas przyjdzie do Ciebie pisemko, w którym będziesz miał za zadanie opisać swoją wersję wydarzeń lub potwierdzisz to, co przekazał poszkodowany. Niestety zniżki wezmą w łeb, ale cóż... Może uda sie Tobie przekonać poszkodowanego, że skoro nie ma śladw na aucie, to po co zgłaszać szkodę...
  • MikeWRC
    Elegance
    • 2009
    • 995

    #2
    [O1] Dziwny odgłos z lewej strony silnika od 2000 do 2300 ob

    Czołem chłopaki,

    Od jakiegoś czasu strasznie irytuje mnie dziwny odgłos z silnika, który pojawia się w gorące dni. Przy przyspieszaniu od 2000 obr/min do mniej więcej 2300-2400 słychać takie dziwne bzyczenie przypominające odgłos drgającej metalowej podkładki o metalowy element. Byłem na przeglądzie, ale jak to bywa ze złośliwością rzeczy martwych, nic wtedy akurat nie drżało bo silnik nie był mocno rozgrzany. Bzyczenie pojawia się i przy jeździe i przy postoju po wkręceniu silnika na ww obroty. Bardzo wyraźnie słychać je w środku samochodu (dobiega wtedy jakby z lewej strony silnika), a po wyjściu i otwarciu maski już prawie tego nie słychać, ale to pewnie z powodu hałasu jaki generuje silnik.

    Gość na przeglądzie wszystko poprzeglądał, pomacał, poruszał i wszystko wyglądało nowiutkie jak z fabryki.

    Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim. Silnik to nowy 1,9 TDi AXR

    Moja Octavia:
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=mikewrc

    Było: 116,3KM / 279,5Nm
    Jest: 143KM / 325,9NM

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      MikeWRC, czy górną osłonę silnika też majster dobrze oblukał?
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • MikeWRC
        Elegance
        • 2009
        • 995

        #4
        Zamieszczone przez robekcool
        MikeWRC, czy górną osłonę silnika też majster dobrze oblukał?
        . A która to górna osłona silnika ? Ten czarny plastikowy element, który zakrywa silnik? Jeśli tak to go zdejmował i zakładał oczywiście .. coś podejrzewasz?

        Moja Octavia:
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=mikewrc

        Było: 116,3KM / 279,5Nm
        Jest: 143KM / 325,9NM

        Komentarz

        • robos
          Classic
          • 2006
          • 39

          #5
          Witam . W mojej octavce też to występowało tylko w gorące dni jak opisywałem w swoim temacie jakiś czas temu w serwisie też nie mogli dojść i w końcu sam się za to zabrałem .Pierwsze co zrobiłem to opukałem czy niema żadnych luzów i ku mojemu zdziwieniu jeden kierunek przy pukaniu wydawał tak zwany pusty dżwięk wyjołem go i osadziłem ponownie i już było tak samo jak z drugiej strony piszesz że jak otwierasz maskę jest ciszej też tak miałem i postanowiłem odkręcić zamek maski i podłożyłem pod niego kawałek starej dętki i na koniec owinołem zaczep na masce izolacją tak żeby ciasniej wchodził zaczep do zamka i ku mojemu zdziwieniu pomogło teraz przy tych upałach mam już cicho w aucie U mnie pomogło Pozdrawiam robos1

          Komentarz

          • bialy104
            Drive
            • 2010
            • 52

            #6
            U mnie jest identycznie to samo od 2 dni :/

            Komentarz

            • Dzida
              RS
              • 2006
              • 2253

              #7
              Zamieszczone przez MikeWRC
              Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim. Silnik to nowy 1,9 TDi AXR
              Miałem coś podobnego zaraz na początku eksploatacji mojej czeszki. Winne było mocowanie zderzaka, które właśnie w przedziale 200-2500 rpm wpadało w drgania. Problem rozwiązano dopiero za 2-gim razem. (Auto Wimar Jerozolimskie)

              Komentarz

              • MikeWRC
                Elegance
                • 2009
                • 995

                #8
                Zamieszczone przez Dzida
                Miałem coś podobnego zaraz na początku eksploatacji mojej czeszki. Winne było mocowanie zderzaka, które właśnie w przedziale 200-2500 rpm wpadało w drgania. Problem rozwiązano dopiero za 2-gim razem. (Auto Wimar Jerozolimskie)
                Dzida, możesz mieć rację ! Mi to zaczęło się mniej więcej tydzień po tym jak huknąłem w bezpańskiego psa. Napiszę czy mi się naprawiało jak wymienie zderzak. Pzdr

                [ Dodano: Sro 01 Wrz, 10 10:13 ]
                Udało mi się wybadać o co chodzi ! Przy wymianie zderzaka okazało się, że winę za ten dziwny odgłos ponosi pęknięta plastikowa osłona kierująca powietrze do chłodnicy. Mimo, że kupiłem używkę na wymianę, nie wymieniałem jej tylko uciąłem w taki sposób, żeby nie drażała o pas przedni. NIestety, żeby wymienić to badziewie trzeba odkręcić cały przód.

                Moja Octavia:
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=mikewrc

                Było: 116,3KM / 279,5Nm
                Jest: 143KM / 325,9NM

                Komentarz

                Pracuję...