zatarty silnik???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Pro-Alarm
    Classic
    • 2011
    • 2

    zatarty silnik???

    Ale Q7 ma strasznie nieładną tylną klapę - tzn. jest ogromniasta i brzydko wygląda po otwarciu...
  • mario80
    Classic
    • 2010
    • 7

    #2
    zatarty silnik???

    witam wszystkich ! hmm nie wiem od czego zaczac moze zaczne od tego ze ze podczas jazdy rozsypala mi sie turbina i to sie stalo przy wyprzedzaniu w koncowej fazie rozypala sie w sensie ze lopatka tzn jej wyleciala na zewnatrz no i normalne rozwalila obudowe itd podczas manewru poczulem spadek mocy i jak bycos walnelo o podwozie auta zastanawialem sie co to takiego bylo czy nacos najechalem lub czy cos potracilem mam na mysli jakies zwierzatko ale po jakims 1 km zatrzymalem sie zgasilem silnik z powodu bo uslyszalem dziwne wycie z silnika przy dodawaniu gazu odglos byl taki swiszczacy podobny do sygnalu syreny (policji) nie bylo zadnych stukow puków dziwnych odglosów otworzylem maske zobaczylem wyciek oleju sprawdzilem poziom oleju na bagnecie bylo go moze jakies 0,5 moze 0,7 cm dolalem oleju jakies 0,5 l zapalilem silnik sprawdzalem czy olej nie wycieka no i nie wyciakal a chcialem do jechc do najblizszego warsztatu ale po ujechaniu moze 2-3 km zaczal mi kopcic siwym lub niebieskim dymem juz nie pamietam dokladnie i oczywiscie ponownie zjechalem na bok zgasielem silnik i patzre znow na bagnet a poziom byl taki sam za nim dolalem oleju wiec stwierdzilem ze to nie ma sensu trzeba dzwonic po kogos by mnie scholowal dobra koledzy mnie scholowali i na drugi dzien do mechanika wiec mechanik stwierdzil ze wlasnie turbina padla i trzeba kupic nowa oki wiec zamowilem turbinke po regeneracji mechanik zalozyl ja i przy okazji wymienil w niej filtry oleju powietrza sam olej uszczelki do lolektora ssacego i jakiez 2 wezyki ktory jeden kosztuje 300 zł ( mozliwe to ze to sa takie drogie wezyki?) no i jak juz wszystko znachor powymienial on do odpalania a auto niechce mu zapalic z tego co wiem bo wiem to od osoby trzeciej ze mechnik powiedzial ze nie moze go odpalic i ze silnik byc moze jest zatarty no i teraz po moich wypocinach panowie mam pytanie do was czy jest to mozliwe zebym zatarl silnik? i sprawa tych wezykow sa jakies takie wezyki ktore moga tyle kosztowac ??? nie napisze jakie to sa wezyki bo nie wiem panowie odpiszcie mi co o tym sadzicie
    pozdrawiam
    z gory wielkie dzieki

    [ Dodano: Pią 16 Lip, 10 13:04 ]
    o i jeszcze jedno pytanie czy podpiecie pod vag-a cos mi pokaze czy jest zatarty czy tez nie i czy pokaze dlaczego nie chce zapalic?

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      wężyki- może urwał od smarowania turbiny ( one kosztują :shock: )
      co do odpalenia- jak pociągnęło olej na tłoki ( nie opisujesz tego), możesz mieć jeszcze spory wydatek ( krzywe korbowody n.p. )
      vag ci tego nie pokaże. sprawdź ciśnienie sprężania
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • mario80
        Classic
        • 2010
        • 7

        #4
        hmm wlasnie nie wiem tego czy pociagnelo olej na tloki silnik sam niesgasl tylko ja go zgasilem kluczykiem ale wielkie dzieki bede musial sie wybrac do mechanika pod koniec tygodnia takze na poniedzialek napisze co sie dowiedzialem
        z gory wielki dzieki

        [ Dodano: Pią 16 Lip, 10 13:49 ]
        jeszcze bym prosil o taka informacja jakie sa skutki pociagniecia oleju przez tloki i czy opilki czy tez male elementy obudowy czy tez lopatki ktora sie rozsypala mogly by tafic do komory spalania tloka???

        Komentarz

        • rss
          L&K
          • 2009
          • 1098

          #5
          skutki pociagniecia oleju sa takie, ze silnik bedzie sie go staral sprezyc - a ze olej jest malo scisliwy to duze prawdopodobienstwo ze pogna sie korbowody

          opilki i inne duperelki jak najbardziej mogly sie dostac do komory spalania ....

          ZMIERZ CISNIENIE SPREZANIA, jak Twoj mechanik nie ma sprzetu do tego to zmien mechanika ....
          kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
          _________________________________________
          Do sprzedania:
          komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
          zaciski do hamulcow 280mm.

          Komentarz

          • robekcool
            RS
            • 2009
            • 2041
            • Octavia II (1Z3)
            • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            Zamieszczone przez rss
            skutki pociagniecia oleju sa takie, ze silnik bedzie sie go staral sprezyc - a ze olej jest malo scisliwy to duze prawdopodobienstwo ze pogna sie korbowody

            opilki i inne duperelki jak najbardziej mogly sie dostac do komory spalania ....

            ZMIERZ CISNIENIE SPREZANIA, jak Twoj mechanik nie ma sprzetu do tego to zmien mechanika ....
            otóż to :wink:
            www.k-mot.pl
            Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
            Autoholowanie.
            Robert Kulma

            Komentarz

            • mario80
              Classic
              • 2010
              • 7

              #7
              witam ! z tego co sie wczoraj dowiedzialem to silnik pracuje tylko prz obrotach 2500 obr/min slychac metaliczne stuki panowie co to moze byc ?? moze to byc czasem wiekszy opilek lub kawalek turbosprezarki ktora mi sie rozsypala????
              z gory wielkie dzieki
              pozdrawiam

              Komentarz

              • robekcool
                RS
                • 2009
                • 2041
                • Octavia II (1Z3)
                • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

                #8
                ..a może wał spotyka się z korbowodem???
                www.k-mot.pl
                Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                Autoholowanie.
                Robert Kulma

                Komentarz

                • deviltomek
                  Ambiente
                  • 2010
                  • 246

                  #9
                  mogą być to pogięte zawory np auto oprucz stuków chodzi normalnie?

                  Komentarz

                  • robekcool
                    RS
                    • 2009
                    • 2041
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

                    #10
                    mario80, po prostu nie daj sie zrobić w konia :!:
                    niektóre tematy można patentem rozkminic :idea:
                    www.k-mot.pl
                    Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                    Autoholowanie.
                    Robert Kulma

                    Komentarz

                    • Jaras E21
                      Drive
                      • 2008
                      • 51

                      #11
                      fabryczny przewód smarowania turbo to ksozt w aso ok 240zł

                      ja dorobilem teflonowy w oplocie za 70zł jeździ i ma się dobrze
                      E21 335csi reconstruction in progress ;]
                      Alfa 155 2.0 ts 16V swap.
                      octavia-dupowóz ;] arl turbo +soft made by soft- car

                      Komentarz

                      • mario80
                        Classic
                        • 2010
                        • 7

                        #12
                        tak chodzi normalnie pali bez problemow bez zgrzytow stokow tylko jak sie podniesie obroty do 2500 to slychac metaliczne stuki w czwartek bede wiedzial co jest aha mechanik sciagal dul tzn miske i nie zobaczyl nic niepokojacego z tego co mi kumpel podpowiedzal ze moge miec drobny kawalek obudowy turbiny ktora mi sie rozsypala i powiedzial ze mozna by bylo sprobowac usunac te stuki depczac mu kilka dziesiat sekund na wysokich obrotach az ten drobny kawalek wbije sie w aluminiowy tlok dodal tylko ze szkoda by to probowac na tej skodzie ze takie eksperymenty robi sie na o wiele starszych autach wiec na pewno mechanik bedzie sciagal klawiature i sie dowiemy napisze wam co to takiego bylo juz w krotce hehe pozdrawiam hej!

                        Komentarz

                        Pracuję...