Olej i hamowanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Arcalen
    Classic
    • 2017
    • 5
    • Octavia I combi (1U5)
    • AKL 1.6 MPI 101 KM

    Olej i hamowanie

    Problem polega na tym, zimą był bardziej zauważalny i częstszy, przy hamowaniu słychać było chrobotanie z prawej strony z przodu, pojechałem do mechanika, wymienił klocki spilowal delikatnie w potrzebnych miejscach nadmiar materiału, przejrzał ogólnie wszystkie koła i stwierdził że wszystko ok, problem się pojawiał, parę dni nie jeździłem przestało chrobotać, są dni gdzie popada i znowu się pojawia ( przez jakiś czas mimo deszczowej pogody nie było tego dźwięku), coś ktoś wie na ten temat ? Drugi problem to olej, wlałem 5w30 przejechałem 2500 km, wlałem 10w40 przejechałem 7500 km, ktoś mi wyjaśni o co chodzi, może to normalne, wymieniany był uszczelniacz przy silniku, dalej bierze olej, nie zauważyłem żeby go spalał podczas zwiększania obrotów, startu itp. Jeżdżę Octavia combi tour 1.6 benzyna 102 km
  • BASTIAN001
    L&K
    • 2013
    • 1176
    • Octavia I (1U2)
    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

    #2
    Uzupełnij w profilu dane dotyczące samochodu.
    Odnośnie "chrobotania" sprawdź jak wygląda tarcza hamulcowa od wewnętrznej strony.
    Odnośnie oleju... nie masz żadnych wycieków..? Jaki przebieg ma auto..?

    Komentarz

    • Arcalen
      Classic
      • 2017
      • 5
      • Octavia I combi (1U5)
      • AKL 1.6 MPI 101 KM

      #3
      Auto ma przebieg 190 tys niecałe, wycieków nie zauważyłem

      Komentarz

      • BASTIAN001
        L&K
        • 2013
        • 1176
        • Octavia I (1U2)
        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

        #4
        Sprawdzałeś jak wygląda tarcza od wewnętrznej strony...?

        Komentarz

        • Arcalen
          Classic
          • 2017
          • 5
          • Octavia I combi (1U5)
          • AKL 1.6 MPI 101 KM

          #5
          Osobiście nie, szczerze powiedziawszy nie znam się na tym zbytnio, muszę ufać mechanikom, podobno był spiłowany czy tam starty nadmiar materiału, który tam podczas eksploatacji się pojawił

          Komentarz

          • BASTIAN001
            L&K
            • 2013
            • 1176
            • Octavia I (1U2)
            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

            #6
            Zamieszczone przez Arcalen Zobacz wpis
            podobno był spiłowany czy tam starty nadmiar materiału, który tam podczas eksploatacji się pojawił
            Mniemam że chodzi o tzw rant który pojawił się podczas eksploatacji na tarczy hamulcowej.

            Piszesz że po wymianie klocków hamulcowych problem się pojawiał...Czy przy każdym hamowaniu...?
            Być może problem tkwi w zacisku hamulcowym.

            Odnośnie zaufania do mechaników...proponuje zapoznać się z tematami odnośnie polecanych warsztatów (najlepiej prowadzonych przez forumowiczów) nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz ale nawet jeżeli będziesz miał do przejechania 200 czy 300 kilometrów warto skorzystać z ich usług.

            Komentarz

            Pracuję...