Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1, 1,6 BFQ, 2005r] problem z biegami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1, 1,6 BFQ, 2005r] problem z biegami

    Witam.

    Wczoraj zauważyłem kolejny problem, tym razem z biegami. Biegi w mojej O1 BFQ nigdy nie chodziły idealnie ale po przeczytaniu kilkudziesięciu postów na forum zrozumiałem, że ten typ tak ma. Jednak to co wczoraj zauważyłem to już na pewno nie jest norma. Kika razy podczas jazdy na 2-gim biegu za nic nie mogłem go wybić jakby się zakleszczył, musiałem użyć dużo większej siły niż normalnie żeby wybić dwójkę na luz. Potem testowałem tą przypadłość i zauważyłem, że zdarza się to raz na kilkanaście wybić z dwójki. Co może być przyczyną? Czy sprzęgło, czy może trzeba przesmarować mechanizm zmiany biegów na łączeniach? łożysko oporowe?czy jeszcze może coś innego?
    Ostatnio edytowany przez grzes133; 32687.

  • #2
    Jeśli tego nie robiłeś to zaczął bym chyba od sprawdzenia stanu oleju/wymiany. Przesmarować mechanizm też można. Sprzęgła raczej bym się nie czepiał jeśli na innych biegach jest dobrze.

    Komentarz


    • #3
      Problem rozwiązany. Przy pomocy żony, która wbijała biegi a ja w kanale sprawdzałem co stawia opór. Okazało się że metalowa przeciwwaga od cięgien zaczepiała o gumowy wąż idący do nagrzewnicy i z tąd ten opór przy wybijaniu biegu :-)

      Komentarz


      • #4
        W porę to zauważyłeś, ja kupiłem skodzine i wąż był mocno przetarty.

        Komentarz


        • #5
          A czy poranne problemy z biegami, tj cięzko wchodząca 2 też mogą być związane ze starym olejem ? po przejechaniu kilku km, problem znika , Olej się rozgrzewa ?

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X