(f2)1.6 TDi CR DPF 105KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • abstinent
    RS
    S_OCP Member
    • 2007
    • 4842
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    #51
    xtremesystems, też bym chyba wybrał 1.6

    a tu kilka z 1.9




    [ Dodano: Czw 30 Wrz, 10 20:10 ]
    sporo samochodów tez jest z silnikiem 1.4TDI i chyba tam nie ma dpf-a :?

    Komentarz

    • xtremesystems
      RS
      • 2010
      • 2253
      • Hyundai

      #52
      tylko kurcze to sa samochody posalonowe . w wiekszosci pewnie bylo dawane w rure na zmino.
      doatkowo ceny sa nieznacznie nizsze od tych z rocznika 2010.

      no i jeszcze jest jeden problem bo mam zaliczke wplacona (dilerzy ja zwracaja czy nie?)

      Komentarz

      • abstinent
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 4842
        • Octavia II combi (1Z5)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #53
        no to szukaj nie z salonu, będzie większy przebieg, i tak myślę że te 20-30tyś to jest nic dla takiego silnika
        wpisz sobie pojemność to ominiesz te z 1.6, do tego rok i stan licznika i miłej lektury

        [ Dodano: Czw 30 Wrz, 10 20:21 ]
        Zamieszczone przez xtremesystems
        tylko kurcze to sa samochody posalonowe . w wiekszosci pewnie bylo dawane w rure na zmino.
        mój wujek nie dawno kupił scenica 1.5dci właśnie po testach i jak na razie śmiga. Spory rabat miał, niecałe 70 zapłacił za prawie najlepiej wyposażoną 7os wersję

        Myślę że raczej nikt nie daje od razu z buta, w końcu nie wypada... :roll:

        Komentarz

        • xtremesystems
          RS
          • 2010
          • 2253
          • Hyundai

          #54
          ktos na forum pisal ze z buta dal juz pracownik salonu

          Komentarz

          • Maicroft
            Moderator
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2004
            • 25757
            • Audi

            #55
            Jest na forum kilka osob z 1.6TDI. Kolega jakis w rok zrobil nia 12kkm i nie pisal nic zlego o DPF, a 12kkm za rok to nie jest jazda w trasie przeciez. Do tego nikt sredniego nie ma wiekszego niz 6l, wiec po miescie te 8l bedzie pewnie palic.


            Ja mam miesiace gdzie auto robi 800km, ale sa ze robi 5kkm. To co wtedy :roll:
            Z tym DPFem to jakies szalenstwo. Czy ktos tu na forum skarzyl sie na to - ja sobie nie przypominam.

            Podstawowe pytanie. Pojezdzij jednym i drugim, bo inaczej to lipa bedzie, a nie porownanie.


            Mnie ciekawe jedno - jaka cene beda trzymac auta z silnikiem TSI. Do tej pory TDI trzymaly cene, a wolnossace czy nawet 1.8T lecialo bardziej z ceny :idea: Jak zaczna sie jazdy po 100kkm i LPG dalej nie bedzie montowane jako bezproblemowy dodatek, to ceny poleca mocno.
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            • xtremesystems
              RS
              • 2010
              • 2253
              • Hyundai

              #56
              kolego . bardzo pomogles mi ta wypowiedzia.

              Komentarz

              • piramida
                RS
                • 2009
                • 12222
                • Superb III (3V3)

                #57
                Panowie nie przesadzajcie z tym niedogrzanym silnikiem, nawet jak diesel w miescie nie bedzie nagrzewał sie do 90 st to przeciez tragedi nie bedzie :!: w zimie i tak jest miasto zakorkowane a po za tym nie dajesz w palnik jak jest slisko :szeroki_usmiech

                Ktos napisał ze szybko zniszczy silnik tdi bo nie bedzie sie dogrzewał :shock: bzdura :!: jak bedziesz wymieniał olej co 8-10tys a nie co 30 i nie bedziesz dawał w pizde na zimnym silniku to bedzie wszystko ok

                I nie ma co liczy ze np diesel sie nigdy nie wróci, równiez dobrze mozna powiedziec ze kupno nowego auta jest równiez bez sensu poniewaz za dwa lata straci np 40% swojej wartosci :szeroki_usmiech
                Jak robisz np 15 tys rocznie to za 7lat zrobisz dopiero 100tys a na aucie stracisz kilkadziesiąt tys zł :roll: to teraz pytanie czy nie lepiej kupić auto np 3-5 letnie za połowe tej ceny :?:

                To tak na marginesie dla tych co liczą kazdą złotówkę na stacji i licytują sie co do litra paliwa :!:
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz

                • Rekin Chlebojad
                  Rider
                  • 2010
                  • 474

                  #58
                  xtremesystems,
                  ja mam 1.6 tdi przebieg blisko 4 tyś (jutro minie miesiac od kad wyjechalem z salonu) nie wiem czy to duzo czy mało ale raczej zamieżam robic 35-45 tyś rocznie, czesto wyjezdzam a to w gory, nad morze czy za granice na wypoczynek, wiec z trasa nie mam problemow. Powiem ci że przy takich temperaturach od wyjechania z garazu do 90 stC na zegarze to jakies 7-10 km w zaleznosci czy jade sobie te 1500-1700 obr/min czy stoje na swiatłach i przyspieszam ale z głowa (bo zimny) , a ropa własnie zbiera sie w oleju przy małych odcinkach powod?? niemożnośc wyparowania ON z oleju silnikowego, bo zbyt niska temperatura silnika itd. a wtedy mozna sobie problemu narobic, mozesz potestowac z tym 1.2 tsi, a na marginesie zainwestował bym w 1.6 mpi i jej nie gazował (bo GAZ tylko do zapalniczek )wyjdzie ci taniej a i jakies wypas wyposazonko mozna wziać, a może i z żonka wybrac sie za reszte kasy np: na knedliczki do Czech
                  [scroll:d077aef450]Moja Czesia 1.6 TDI CR DSG---SPRZEDANA------> Jest Lexus CT200h [/scroll:d077aef450]

                  Komentarz

                  • Pietrass23
                    Drive
                    • 2010
                    • 42

                    #59
                    Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
                    Powiem ci że przy takich temperaturach od wyjechania z garazu do 90 stC na zegarze to jakies 7-10 km w zaleznosci czy jade sobie te 1500-1700 obr/min czy stoje na swiatłach
                    Dobrze dobrze a kto mi wyjaśni co to jest temperatura robocza.
                    Gdyż ja nie mam wskaźnika nagrzania silnika :>
                    mam tylko niebieską kontrolkę która oznacza że auto jest zimne
                    gdy gaśnie jest napisane że silnik właśnie ma temp. roboczą ??
                    a nikt mi wczoraj w salonie nie umiał odp. co to jest ta temp robocza i ile to stopni.
                    Chyba nie obejdzie się bez VAG lub montażu dodatkowego wskaźnika
                    Skoda Fabia II Combi FL
                    CAYC 1.6 TDI CR 105KM&250NM

                    Komentarz

                    • sew1981
                      RS
                      S_OCP MemberModeratorr
                      • 2009
                      • 10917
                      • Fiat

                      #60
                      Pietrass23, w fabii nie ma temperatury cieczy chłodzącej silnik "na szafie"?to już przesadna oszczędność jeśli tak jest tymbardziej w dieslu, aż wierzyć się nie chce.

                      Komentarz

                      • Pietrass23
                        Drive
                        • 2010
                        • 42

                        #61
                        Przykro mi nie mam mogę zrobić nawet foto
                        mam tylko głupią kontrolkę i napis w książce użytkownika o temperaturze roboczej :/


                        Na szybko zrobiony filmik

                        jakość telefonowa :/
                        Skoda Fabia II Combi FL
                        CAYC 1.6 TDI CR 105KM&250NM

                        Komentarz

                        • ahge
                          Drive
                          • 2009
                          • 64

                          #62
                          mam silnik tDi 1.6 i nie narzekam, zdarzają się okresy że jeżdżę tylko i wyłącznie po mieście i działanie dpf-a zauważyłem przez rok czasu może dwa razy-zwiększone obroty silnika, trochę bardziej mułowaty, zwiększone spalanie o jakieś 0,5 -1litra, ale to tylko przez kilka minut. Spalanie na odcinku 9 km-tyle mam po mieście do pracy w jedną stronę - max 7 litrów, ale to jak są większe korki. ogólnie polecam.Moje spalanie w stopce.
                          Pozdr

                          Komentarz

                          • xtremesystems
                            RS
                            • 2010
                            • 2253
                            • Hyundai

                            #63
                            dzieki koleo za opowiedzi.

                            czy jak jezdzisz tylko po miescie to nie masz problemu z dogrzaniem silnika. ?


                            i jaki jest koszt kola dwumasowego do takiej fabii?

                            Komentarz

                            • marcink_1
                              Rider
                              • 2010
                              • 312

                              #64
                              Kolego kup sobie 1,4 TSI. Z tym że zaoszczędzoną różnicę w cenie samochodu proponuję przeznaczyć na zakup OCTAVI zamiast FABI. Jest ona dużo lepiej wykończona w środku.
                              Pozdrawiam

                              Komentarz

                              • Pietrass23
                                Drive
                                • 2010
                                • 42

                                #65
                                Zamieszczone przez xtremesystems
                                i jaki jest koszt kola dwumasowego do takiej fabii?
                                Tego dowiesz się tylko w Serwisie póki co :]
                                Skoda Fabia II Combi FL
                                CAYC 1.6 TDI CR 105KM&250NM

                                Komentarz

                                • ahge
                                  Drive
                                  • 2009
                                  • 64

                                  #66
                                  Zamieszczone przez xtremesystems
                                  dzieki koleo za opowiedzi.

                                  czy jak jezdzisz tylko po miescie to nie masz problemu z dogrzaniem silnika. ?


                                  i jaki jest koszt kola dwumasowego do takiej fabii?
                                  np. dzisiejsza trasa do pracy 9 km, temp. 8 stopni dogrzał się na 7 km.
                                  Generalnie to jak jest powyżej 10 stopni to nagrzewa się w połowie trasy mniej więcej, poniżej już jest gorzej.
                                  Jak jeżdze więcej po mieście to nie ma problemu z dogrzaniem, przynajmniej zeszłej zimy nie było, chociaż przy mrozię -15 stopni zeszłej zimy to nawet w trasie był mały problem z dogrzaniem
                                  Koszt koła dwumasowego-będe wiedział jak się zepsuje, na razie nie ma co sobie głowy zawracać.

                                  Komentarz

                                  • xtremesystems
                                    RS
                                    • 2010
                                    • 2253
                                    • Hyundai

                                    #67
                                    w autkach z tym silnikiem jeszcze nie ma zamiennia dwumasu firmy valeo


                                    a jednomas by do nich nie podszedl jakis?

                                    Komentarz

                                    • rkb
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 2152
                                      • Rapid Spaceback (NH1)
                                      • CYVB 1.2 TSI 110 KM

                                      #68
                                      Naprawde trzeba kochac diesla zeby kupowac dla przebiegów 10 - 15 kkm rocznie tez tyle robie i roznica MPI - TDI zwrocila by mi sie po 7 latach :twisted:
                                      Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        #69
                                        rkb, Dzis tyle robisz do roboty. Za rok, mozesz robic 10x tyle. Nie kazdy wtedy chce zmienic auto.

                                        Szczerze to dziwie sie ze kupiles MPI po tym jak jezdziles 1.8T. Przynajmniej to 1.2TSI albo 1.4 byloby dla mnie minimum.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • rkb
                                          RS
                                          • 2008
                                          • 2152
                                          • Rapid Spaceback (NH1)
                                          • CYVB 1.2 TSI 110 KM

                                          #70
                                          Maicroft, kupilem dlatego ze jak zaczne robic przebiegi wstawiam butle i po problemie. Z TSI byłby kłopot

                                          Jedynie żal dupe sciska bo mocy brak, ale to nie uzywka, musi pare lat pojezdzic.
                                          Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                          Komentarz

                                          • piramida
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 12222
                                            • Superb III (3V3)

                                            #71
                                            odnosnie dwumasy, do mojej octavii ostatnio zapłaciłem za kpl sprzęgło sachsa (koło dwumasowe, tarcza z dociskiem, łożysko) równe 2000zł więc do fabii bedą podobne ceny albo mniejsze :szeroki_usmiech ceny oczywiscie ze sklepów internetowych a nie aso :evil:
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz

                                            • szkoda
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2005
                                              • 22543

                                              #72
                                              Zamieszczone przez ahge
                                              Jak jeżdze więcej po mieście to nie ma problemu z dogrzaniem, przynajmniej zeszłej zimy nie było, chociaż przy mrozię -15 stopni zeszłej zimy to nawet w trasie był mały problem z dogrzaniem
                                              wypadało by tu mówić o temperaturze oleju, bo cały ten wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej można sobie, krótko mówiąc... wsadzić :lol:
                                              informacja wynikająca z niego, jest na dobrą sprawę dla doładowanego diesla nieistotna.

                                              ogłaszam :lol: że zeszłej zimy nie dało się normalnie jeździć moim samochodem, ponieważ w największe mrozy po 20km Warszawy olej osiągał temperaturę 50 stopni :lol:
                                              a w te mniejsze 60 :lol:

                                              więc chciałbym zobaczyć te szybkogrzejące się diesle, może są takie
                                              już teraz myślę o jakimś dociepleniu, bo tak jak było to się po prostu nie da jeździć :evil:
                                              (ja nie pałuję na zimno, bo oczywiście jak się przypałuje to się nagrzeje :lol: )

                                              co do tematu: z pierwszego posta jasno wynika, że autor powinien kupić benzynę, chyba, że ma zamiar po tym mieście robić przebiegi minimum te 35kkm rocznie, może wtedy miał by zakup diesla jakiekolwiek uzasadnienie.
                                              po cholerę Ci diesel?!
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz

                                              • piramida
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 12222
                                                • Superb III (3V3)

                                                #73
                                                po cholere ci diesel, dobry tekst skoda a odnosnie dogrzania tez sie zastanawiałem czy przypadkiem nie obłozyc czymś miski olejowej, moze wełną mineralną albo cusik :roll:
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz

                                                • szkoda
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2005
                                                  • 22543

                                                  #74
                                                  Zamieszczone przez piramida
                                                  a odnosnie dogrzania tez sie zastanawiałem czy przypadkiem nie obłozyc czymś miski olejowej, moze wełną mineralną albo cusik :roll:
                                                  również o tym myślę.
                                                  ale to paranoja prawda?
                                                  i kolejny przyczynek, żeby nie jeździć dieslem w mieście
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz

                                                  • xtremesystems
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 2253
                                                    • Hyundai

                                                    #75
                                                    po prostu zasiegam waszej opinii. nadazyla sie taka sytuacja ze jest mi obojetne czy wezme diesla czy tsi.. chce jednak zeby eksploatacja byla mozliwie najtansza ( gaz odpada)
                                                    dlatego tak draze temat i pytam ludzi po obu stronach barykady. zeby byly to pieniadze dobrze wydane

                                                    sprawa tez wyglada tak ze teraz robie 12-17 tys. ale auto to co teraz kupie ma byc uzywane az do jego zgonu (zona go przejmie) wiec moze nawet 10lat i dluzej u mnie goscic.
                                                    stad tez biore pod uwage diesla

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...