Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.6 BFQ Falowanie na ciepłym silniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.6 BFQ Falowanie na ciepłym silniku

    Hej, mam octavie tour 1.6 bfq z przebiegiem okolo 220k z instalacją LPG od nowości. Problem mam taki, że faluje na wolnych obrotach gdy zjadę np. z autostrady i włączę luz, faluje w zakresie od 1000 do 2200 obr/min. Trwa to około minuty i po minucie wraca do normy. Jak dodam gazu na luzie to znowu faluje i znowu po minucie przestanie. Ostatnia mialem check engine i okazało się ze to sonda lambda która wymieniłem już wymieniłem na boscha. Check engine od tej pory się nie pojawił jednak obroty wciąż falują. Na zimnym silniku nic nie faluje. Mam też wrażenie, że jak jest wlączoną klimatyzacje to mniej faluje. Charakterystyczne jest również to że gdy dodaje gazu na zimnym silniku (na ciepłym możliwe że też ale nie jestem pewien) to słyszę taki odgłos przelewania się jakiegoś płynu, czy to normalne? Wszystkie opisane objawy występuje na gazie jak i również gdy gaz jest wyłączony. Czy ktoś ma pomysł co to może być?

    Pozdrawiam!

  • #2
    Odgłos przelewania nie ma związku ...Falowanie może mieć różne przyczyny . Sonda pomimo wymiany może być wadliwa , nieszczelność w kolektorze dolotowym , uszkodzona odma , lejące wtryski LPG , uszkodzony reduktor LPG . Trzeba się podpiąć pod komputer i sprawdzić błędy i korekty paliwowe . Najlepiej całkowicie zakręcić gaz na butli , zaślepić wężyk podciśnieniowy reduktora . Warto wtedy jeszcze zresetować nastawy podstawowe i parę dni jazda tylko na Pb .

    Komentarz


    • #3
      Przelewanie płynu to z nagrzewnicy, jw nie związane z falowaniem.

      Komentarz


      • #4
        Hej, dzięki za rady ale to nie był żaden z wymienionych problemów. Powodem był czujnik ciśnienia wspomagania zlokalizowany w króćcu pompy wspomagania koło paska. Podobna częsta rzecz w tym silniku. Tak więc dla potomnych, jeśli wasze falowanie wygląda tak jak w tym filmiku to odepnijcie tylko kostkę z tego czujnika, mi to rozwiązało sprawę

        Komentarz


        • #5
          Tzn że go wymienisz? Czy z odłączona kostka będziesz śmigał? Jak byś kupował to mogę polecić BORSEHUNG, mi działa już 4 rok od wymiany.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X