Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.9 TDI 110KM silnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Co do 1.6 SR nie wiem, ale podobny 1.6 BFQ przejedzie na LPG 420kkm w 11 lat i nadal będzie jeździł. Przy tych przebiegach można liczyć niekiedy dolewkę oleju 4l/10kkm, pocenie, przepalanie, przy niezbyt dynamicznej jeździe. Z tych 420kkm ja przejechałem 100kkm i BFQ sobie chwalę, po za eksploatacją, wymieniałem cewkę zapłonową, pierwszą lambdę, termostat, czujnik obrotów wału korb. Raz na dwa lata warto zrobić czyszczenie, adaptację przepustnicy. Dużo samemu można sobie ogarnąć, wraz z rozrządem. Wymienialem jeszcze: mechanizm wycieraczek, sprężyny i amortyzatory, mechanizmy szyb przednich, teraz kończy się lewy drążek kier i sprzęgło klimy przestało zaskakiwać. Rdza na klapie kombi to mini pakiet fabryczny, ale po przejściach z Felicją to nie uważam że to problem.
    Z spraw upierdliwych to wymiana świec.
    Silnik wymaga dobrego płynu chłodniczego o wysokiej temp. wrzenia, bo temperatura pracy w lato to nawet 115 st.C.
    Do zrobienia wszystkiego ww nie trzeba byc mechanikiem, robiłem sam, pomoga forum, ytb, internet, seria Sam naprawiam.
    Oktavianka to takie wierne auto, niekiedy wymaga opieki, w miarę proste do zrobienia, dużo wiedzy: manuale pdf, filmiki, fora. Błędy komputera poczytasz, pokasujesz vag com, interfejs vag kkl za 30 zł, tuningu tym nie zrobisz, mi wystarcza. W TDI pewnie podobałby mi się większy moment od dołu, bo jak emeryt jeżdżę. Spalanie LPG 9l/100km + 1,5 litra Pb, taki wynik z 70kkm u mnie, 30% trasa, 70% miasto. Spalanie Pb98 komputer pokazuje 8l, mi z tankowań i przebiegu tylko na Pb wychodzi 8,5l.
    Jeżeli chodzi całościowo o LPG, dolicz wyższe koszty przeglądu. Gazownika, tak co 15-25kkm warto odwiedzić:strojenie,filtry. Inwestycje np.wymiana butli jak się UDT kończy 500zł, wymianę listwy wtryskowej np LandiRenzo 950 zł co 70-100kkm, parownika jak stary, świec co 25-40kkm, kabli WN co 80kkm.
    Ostatnio edytowany przez mark711; 43844.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X