Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiornik spryskiwacza cieknie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zbiornik spryskiwacza cieknie.

    Dzisiaj wlałem płyn zimowy do spryskiwacza i prawie wszystko wyciekło.
    Nie wiem czy zbiornik jest uszkodzony czy jest jakaś nieszczelność przy jakimś wężyku.
    Mam wersję ze spryskiwaczami reflektorów. Czy w związku z tym jest jakiś inny zbiornik?

    ​​​​​​Jak wyjąć ten zbiornik.
    Proszę o wszelkie wskazówki.

  • #2
    Zamieszczone przez fred77 Zobacz wpis
    Mam wersję ze spryskiwaczami reflektorów. Czy w związku z tym jest jakiś inny zbiornik?
    Jest większy od zwykłego i ma dwie pompki.
    Wyjmujesz do góry. Trzeba odkręcić dwie nakrętki lub sruby. jedna na dole przy pompce sryskiwaczy reflektorów a druga z drugiej strony ale u góry.
    Zobacz na tej aukcji:
    Link
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
      Jest większy od zwykłego i ma dwie pompki.
      Wyjmujesz do góry. Trzeba odkręcić dwie nakrętki lub sruby. jedna na dole przy pompce sryskiwaczy reflektorów a druga z drugiej strony ale u góry.
      Zobacz na tej aukcji:
      Link
      O, to już wiem coś więcej. Choćby to, że numer katalogowy to 1J0 955 453 K/L.
      Da się go swobodnie wyjąć czy trzeba coś jeszcze zdemontować? Na oko, jest tam dość ciasno i wydaje się, że nie bardzo da się go bezproblemowo wyjąć.
      Gdy się przyglądałem to być może przecieka gdzieś w okolicy pompki.
      Da się to jakoś uszczelnić czy jest to nienaprawialne i najlepiej wymienić?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez fred77 Zobacz wpis
        Gdy się przyglądałem to być może przecieka gdzieś w okolicy pompki.
        Da się to jakoś uszczelnić czy jest to nienaprawialne i najlepiej wymienić?
        No ale nie wiadomo nawet co i w okolicy której pompki. Pompka, kruciec, wężyk. Wyjmiesz to sie dowiesz.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Okazuje się, że wyjęcie tego zbiornika to nie taka prosta sprawa. Trochę trzeba się narozkręcać.
          Chyba poczekam do lata, bo teraz mi się nie chce.
          Tu jest film z demontażu zbiornika:

          Komentarz


          • #6
            W moim przypadku przyczyną przecieku (zbiornik 5,5 litra) było pęknięcie dna na "szwie" konstrukcyjnym. Pomogło zaspawaie za pomocą lutownicy i wzmocnienie za pomocą kawałka innego podobnego plastyku. Naprawa skuteczna, bo nic nie dzieje się już ponad 15 lat od zdarzenia.

            Komentarz


            • #7
              Tez dlugo walczylem z wyciekiem. Zbiornik z jedna pompka.Najpierw wymienilem uszczelke pompki na nowa nr oe 443955465. Nic nie dalo. Pozniej ta uszczelke na silikon dalem. Tez cieklo. Rozebralem wszystko i przyjzalem sie pompce. Okazalo sie , ze plyn wyciekal przez pompke, uszczelniacz wewnatrz juz nie trzymal. Nowa pompka Topran nr 107 818 , 18 zl i wreszczie sucho.

              Komentarz


              • #8
                No i sprawa się wyjaśniła. Zbiornik jest cały i nie trzeba go było wyciągać.
                Na początku chciałem uruchomić spryskiwacze reflektorów. Okazało się, że przepalony był bezpiecznik od pompki. Wymieniłem bezpiecznik i pompka zaczęła pracować ale nie podawała płynu.
                Po dokładnym obejrzeniu pompki okazało się, że jest pęknięta i płyn wylewał się przez tę pękniętą pompkę.
                Wobec tego kupiłem nową pompkę Continental i po wymianie nie ma wycieków i ożyły spryskiwacze reflektorów.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X