[O1] Wycieraczki - problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dragster
    Elegance
    • 2009
    • 895
    • Honda

    #26
    iwanowicz, dzięki za info
    Silnik R18A2.
    http://www.dadrl.org.uk
    http://www.lightmare.org

    Komentarz

    • Kukens
      Classic
      • 2008
      • 2

      #27
      U mnie wycieraczki chodziły jak makiem zasiał, cichutko. Ostatnio zaczęły cykać, a dzisiaj, nie dość, że cykają to jeszcze zaczęły chodzić w okropnie wolnym tempie. Tak jakby silniczek nie potrafił uciągnąć i to niezależnie na jakim biegu

      Dodam jeszcze, że te mikro przełączniki, czy jak to tam się zwie, w drzwiach, odpowiedzialne za światełko i brzęczka też już szlag mi trafił, ale to raczej nic wspólnego z wycieraczkami nie ma. Z resztą, bez brzęczka da się jeździć, a bez wycieraczek to już kiepsko.

      EDIT
      Wyczytałem na forum, że cały mechanizm może być już zasyfiony i dla tego się tak męczy. Spróbuję rozebrać i się zobaczy
      Octavia Ambiente 1.9 TDI ASV

      Komentarz

      • tomus7
        RS
        • 2010
        • 1896
        • Peugeot

        #28
        Zamieszczone przez Kukens
        U mnie wycieraczki chodziły jak makiem zasiał, cichutko. Ostatnio zaczęły cykać, a dzisiaj, nie dość, że cykają to jeszcze zaczęły chodzić w okropnie wolnym tempie. Tak jakby silniczek nie potrafił uciągnąć i to niezależnie na jakim biegu

        Dodam jeszcze, że te mikro przełączniki, czy jak to tam się zwie, w drzwiach, odpowiedzialne za światełko i brzęczka też już szlag mi trafił, ale to raczej nic wspólnego z wycieraczkami nie ma. Z resztą, bez brzęczka da się jeździć, a bez wycieraczek to już kiepsko.

        EDIT
        Wyczytałem na forum, że cały mechanizm może być już zasyfiony i dla tego się tak męczy. Spróbuję rozebrać i się zobaczy
        Generalnie mechanizm do remontu i to szybko tnz zdemontować rozebrać przeczyścić przesmarować i ponowny montarz, ewentualnie wymiana na nowy w przeciwntm razie może dojść do uszkodzenia silniczka.
        Mikrostyk może a może tylko zimne luty? :szeroki_usmiech
        ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
        http://www.bunkry.pl/pl/index.html
        a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
        http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
        Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

        Komentarz

        • fidodido
          Rider
          • 2010
          • 440

          #29
          Odgrzebuje stary temat.
          Po włączeniu wycieraczek szyby przedniej gdy powróciły one do pozycji wyjściowej czyli na dół szyby stycznik zaczął pykać a wycieraczki zaczęły drgać jakby próbowały ruszyć.
          Zjawisko takie występuje przez jakieś 10-15 sec. i powtarza się po każdym użyciu wycieraczek
          Przy odpalaniu auta ta sama sytuacja słychać załączający się stycznik i widać drganie wycieraczek trwa to już kilka dni o dziwo czasem jest ok tak jakby się rozgrzały.
          Gdzie może tkwić problem czyżby silniczek wycieraczek.?
          Auto: Skoda Octavia I
          Kolor: Srebrny
          Pojemność: 1,8T 20V
          Moc: 150KM
          Typ silnika: AGU
          Gaz: STAG-4

          Komentarz

          • kowal 2002
            RS
            S_OCP Member
            • 2006
            • 5161

            #30
            fidodido, trzeba rozebrać silniczek wycieraczek i przeczyścić / podgiąć styk "położenia zerowego" powinno pomóc.
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz

            • fidodido
              Rider
              • 2010
              • 440

              #31
              Witam ponownie wycieraczki naprawiłem 2 tyg temu tzn przesmarowane sworznie i zamienione miejscami ponieważ ktoś kiedyś źle o złożył.
              Wszystko pięknie ładnie do dziś .
              Po włączeniu wycieraczek mżawka tzn. wajcha w dół wymuszenie ruchu wycieraczek zamiast jednego przebiegu wycieraczki zasuwała przez około 1 min p czym zatrzymują się gdzie chcą na szybie.
              Podczas każdego tego ruchu słychać załączanie się stycznika,
              na czasowych wycieraczkach wszystko jest ok.?
              co się dzieje.?
              Auto: Skoda Octavia I
              Kolor: Srebrny
              Pojemność: 1,8T 20V
              Moc: 150KM
              Typ silnika: AGU
              Gaz: STAG-4

              Komentarz

              • sas2109
                Drive
                • 2011
                • 80

                #32
                Dolanczam sie do pytania, mam tak samo. Przekaznik sprawdzalem, czyscilem styki ale to raczej nie to.

                Komentarz

                Pracuję...