[O2] stukanie(?) w skrzyni biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wicio-g
    Classic
    • 2011
    • 5

    [O2] stukanie(?) w skrzyni biegów

    Zamieszczone przez Golas27
    auto i tak naznaczone, tylko troche dyskretniej, wiec wypatruj ksenona i loga na grillu :wink:
    i bardziej widoczne jak się mija na drodze
    Zamieszczone przez Golas27
    Wogole logo to w wolnej chwili chyba pomaluje jak to zrobil Andrev
    Fajnie to wygląda i mniej się rzuca w oczy niż srebrne (przynajmniej według mnie).
  • braffka
    Classic
    • 2010
    • 11

    #2
    [O2] stukanie(?) w skrzyni biegów

    Witajcie
    Wczoraj wymieniłem rozrząd w moim BXE. Poprosiłem też o sprawdzenie, wstępne stanu przegubów wewnętrznych przy skrzyni. Przy odbieraniu samochodu usłyszałem od mechanika, że przeguby mają delikatne luzy, ale nie ma się co przejmować, ale będę miał problem ze skrzynią, bo kiedy chodził na podnośniku do stukało coś w okolicach mechanizmu różnicowego, zatem obstawia na wycierające się łożyska, etc. Zaskoczenie duże, bo ja niczego nie słyszę na razie w czasie jazdy. Tymczasem straszą mnie, że w jakieś niedookreślonej przyszłości może się skrzynia rozsypać.
    Jego sugestia: delikatnie korzystać ze skrzyni i - nie wiem co to ma znaczyć - unikać dużych przeciążeń.
    Jedyny problem, który mam od może miesiąca, dwóch, to rzadko zdarzające się nieprecyzyjne wchodzenie dwójki, która czasem lubi zgrzytnąć.... i to tyle.

    1. Czy jakieś pukanie z okolic skrzyni na luzie i podnośniku źle wróży?
    2. Czy zgrzytająca czasem dwójka to palący waszym zdaniem problem.....?

    Proszę o jakieś sugestie, czy tematem się zająć już teraz, szukać przyczyn, czy na razie się nie gorączkować

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      #3
      Zgrzytająca dwójka to standard w wielu BXE. Też tak miałem. Zazwyczaj kończy się wymianą synchronizatora w skrzyni. Teraz, ze względu na pogodę ( niższe temp ) powinno być lepiej, ale na wiosnę problem zapewne powróci. Czasem pomaga wymiana oleju w skrzyni; jak powiesz w ASO, że zgrzyta dwójka to dadzą Ci odpowiedni typ oleju.

      Pukanie na podniesionym aucie to mogą być właśnie przeguby przy skrzyni, szczególnie, że podobno "mają luz"...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      Pracuję...