samoczynnie otwierajace sie szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • badyl443
    Classic
    • 2011
    • 14

    samoczynnie otwierajace sie szyby

    Zamieszczone przez piotrek_os
    paisak, jak wyłaczysz silnik i ruszysz mantka od wycieraczk w dół - to wyciaraczki wtedy ustawiaja sie w tyrybie serwisowym. Po ponowym odpaleniu auta i przejechaniu sie kawałek lub właczenia wycieraczek wraca wszystko do normy :diabelski_usmiech
    piotrek_os, dzięki! Pozdrowienia dla Skarżyska!

    [ Dodano: Pią 01 Kwi, 11 17:06 ]
    Zamieszczone przez Maru 123
    paisak, wszystko jest ok tryb serwisowy do wymiany wycieraczek.
    Maru 123, również dziękuje!
  • jesper74
    Classic
    • 2010
    • 23

    #2
    samoczynnie otwierajace sie szyby

    witam kolegow.dzisiaj przekrecilem zamek kluczykiem od strony pasazer i zaczal sie problem z szybami-otwieraja sie samoczynnie po jakims czasie.10-25 min.Dodam ze ten zamek kreci sie niemalze w kolo i jest problem z wcisnieciem rygla drzwi do konca.juz wczesniej mialem problem z tymi drz<wiami ze zamykaly sie po trzeci przekreceniu kluczykiem.
    Wiem ze slynne mikroprzelaczniki sa uszkodzone ale jak odlaczyc funkcje samoczynnego otwierania sie szyb-prosze was o jakies rady.Na dzien dzisiejszy nie jestem w stanie zmienic tych przelacznikow poniewaz przebywam za granica
    pozdrawiam
    Skoda na codzien,renault trafic 2008 tdci do pracy.

    Komentarz

    • seba12a
      Ambiente
      • 2010
      • 142

      #3
      może to podobnie jak u mnie

      Zarabiam - podatek, lokata - podatek, kupuje auto -podatek, benzyna - 3zł podatku, sprzedaje samochód podatek. Ile % zostaje z moich pieniędzy ? 20% ?

      Komentarz

      • flyski
        Ambiente
        • 2006
        • 153
        • Octavia I (1U2)
        • AQY 2.0 MPI 115 KM

        #4
        Tymczasowo najprościej to powyjmować wtyczki z napędów podnośników lub (piszę trochę teoretycznie bo nie wiem dokładnie jak to wygląda) lepiej wyjąć wtyczkę od zamka który powoduje problem. I może mniejszym problemem będzie ręczne ryglowanie tych drzwi.
        [O1 - 2.0 AQY silver ]
        [SII - 2.0 CFFB pacific blau]

        Komentarz

        • tomus7
          RS
          • 2010
          • 1896
          • Peugeot

          #6
          Re: samoczynnie otwierajace sie szyby

          Zamieszczone przez jesper74
          witam kolegow.dzisiaj przekrecilem zamek kluczykiem od strony pasazer i zaczal sie problem z szybami-otwieraja sie samoczynnie po jakims czasie.10-25 min.Dodam ze ten zamek kreci sie niemalze w kolo i jest problem z wcisnieciem rygla drzwi do konca.juz wczesniej mialem problem z tymi drz<wiami ze zamykaly sie po trzeci przekreceniu kluczykiem.
          Wiem ze slynne mikroprzelaczniki sa uszkodzone ale jak odlaczyc funkcje samoczynnego otwierania sie szyb-prosze was o jakies rady.Na dzien dzisiejszy nie jestem w stanie zmienic tych przelacznikow poniewaz przebywam za granica
          pozdrawiam
          co ma wspólnego mikroprzełacznik z niesprawną wkładką zamka :?:

          [ Dodano: Pią 05 Lis, 10 19:40 ]
          Zamieszczone przez delanopl
          http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564
          kolega wskazał właściwy sposób naprawy
          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

          Komentarz

          • delanopl
            Elegance
            • 2009
            • 831

            #7
            Re: samoczynnie otwierajace sie szyby

            Zamieszczone przez tomus7
            co ma wspólnego mikroprzełacznik z niesprawną wkładką zamka :?
            też mnie to zastanowiło 8)

            Komentarz

            • jesper74
              Classic
              • 2010
              • 23

              #8
              koledzy wyciagnalem wtyczke z napewdu drzwi pasazera w chwili pisania postu.i od tych kilku dni jest ok,ale recznie musze otwierac drzwi i czekac 2-3 sek az odskoczy zamek,ale jest ok.powiem szczerze ze narazie nie mam ochoty na naprawe.Powodem problemu jest obracajacy sie zamek w drzwiach pasazera a co za tym idzie zalapal funkcje otwierania okien kluczykiem .....Dziekuje za podpowiedzi i kiedys sie bede musial zabrac za zamek a co za tym idzie mikro przelaczniki itd.Lektura i doswiadczenie kolegow napewno bedzie pomocne.
              Pozdrawiam
              Skoda na codzien,renault trafic 2008 tdci do pracy.

              Komentarz

              • delanopl
                Elegance
                • 2009
                • 831

                #9
                w razie problemów zawsze śmiało pytaj

                Komentarz

                • arci9
                  RS
                  • 2004
                  • 2007

                  #10
                  u mnie gdy popsuł się mikroswicz to opuszczały się szyby, gdy auto zostawiałem zamknięte.
                  Musiałem przez pewien czas zostawiać otwarty samochód, zanim nie naprawilem mikroprzełącznika.

                  Ale skoro u ciebie popsuty bębenek, to pewnie on jest jednym z powodów, w końcu, można też otworzyć szyby, zamykajac obwód kluczykiem.

                  Komentarz

                  • flyski
                    Ambiente
                    • 2006
                    • 153
                    • Octavia I (1U2)
                    • AQY 2.0 MPI 115 KM

                    #11
                    Re: samoczynnie otwierajace sie szyby

                    Zamieszczone przez delanopl
                    Zamieszczone przez tomus7
                    co ma wspólnego mikroprzełacznik z niesprawną wkładką zamka :?
                    też mnie to zastanowiło 8)
                    chodzi o mikroprzełącznik w zamku (powodujący np domykanie szyb po przytrzymaniu kluczyka) i jest mocno związany z wkładką zamka raczej

                    jesper74
                    koledzy wyciagnalem wtyczke z napewdu drzwi pasazera w chwili pisania postu.i od tych kilku dni jest ok,ale recznie musze otwierac drzwi i czekac 2-3 sek az odskoczy zamek,ale jest ok.powiem szczerze ze narazie nie mam ochoty na naprawe.Powodem problemu jest obracajacy sie zamek w drzwiach pasazera a co za tym idzie zalapal funkcje otwierania okien kluczykiem .....Dziekuje za podpowiedzi i kiedys sie bede musial zabrac za zamek a co za tym idzie mikro przelaczniki itd.Lektura i doswiadczenie kolegow napewno bedzie pomocne.
                    Pozdrawiam

                    i o to chodziło, teraz należałoby się dobrać do zamka, ale to jak piszesz jak przyjdzie ochota
                    [O1 - 2.0 AQY silver ]
                    [SII - 2.0 CFFB pacific blau]

                    Komentarz

                    Pracuję...