Drgania przy pracy klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drgania przy pracy klimatyzacji

    Enriquez, dzięki za pomoc!
    Światełka ustawione dokładnie tak jak chciałem

    Wybraliśmy jednak tryb amerykański bo przy skandynawskim świecą się też "postojówki" razem z dziennymi.
    Teraz mogę mieć przełącznik na stałem w pozycji auto a czujnik sam włączy odpowiednie światła w razie potrzeby

  • #2
    Drgania przy pracy klimatyzacji

    Mam problem w Szkodniku O1FL, może ktoś podsunie mi pomysł na diagnozę. Mianowicie przy pracy w trybie AUTO na klimatroniku, na kierownicy odczuwam regularne wibracje, drgania. Jak wcisne przycisk ECON objaw ustaje. Klima chyba działa normalnie, ciężko to teraz sprawdzić, przy temperaturze na dworze około 12 stopni i ustawieniu na LO nie czuje różnicy temp. w działaniu auto czy econ. Sprężarka chyba załącza się normalnie, jest lekkie poruszenie wskazówki na obrotomierzu, rośnie nieznacznie zużycie chwilowe paliwa. Wentylatory oba się kręcą. Jak położyłem rączki na silniku nie czuje drgań rytmicznych, natomiast czuje je np, na przedniej grodzi. Drgania zacząłem odczuwać niedawno, jak temperatura spadła poniżej 15 stopni. Jakieś pomysły co i jak posprawdzać?

    Komentarz

    • szkoda
      RS
      S_OCP Member
      • 2005
      • 22543

      #3
      wygląda to na drgania od wentylatora...
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Duzy wentylator był zmieniany niedawno, jak go łapie za silnik nie czuje zeby jakoś specyficznie wibrował. Mniejszy podobnie. Boje się czy to nie sprężarka kończy żywota, ale wtedy drgał by miarowo chyba cały silnik?

        Komentarz

        Pracuję...