Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Problem z soczewkami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Problem z soczewkami

    Bieżnikowane opony to zło, kupiłem zimówki bieżnikowane z pewnego źródła i po 5 latach wyglądały tragicznie (popękane boki, gule zaczęły wyskakiwać, bieżnik nierównomiernie się ścierał i przez to z roku na rok były coraz głośniejsze). Pierwszy sezon były super, później było już tylko gorzej. Żona ma Klebery też 5 letnie i praktycznie nie widać zużycia, ale kleberki były kupione jako nówki. Nigdy więcej bieżnikowanych, :evil:
    kpawel17

  • #2
    [O1] Problem z soczewkami

    Dziś o 2 rano ruszyłem w trase 400 km. Mgła że czubka nosa nie widać, postanowiłem użyć soczewek żeby trochę "rozbić" mgłe, wszystko było by wporządku, gdyby nie fakt że dały efekt wprost odwrotny, we mgle fajnie było widać, że świecą zdecydowanie za wysoko. Próbowałem regulować kluczykiem ampulowym, ale nie wiele pomogło. Poprzedni właściciel coś grzebał? Czy ja powinienem gdzie indziej regulować?

    Komentarz


    • #3
      delanopl, nie da się wyregulować soczewek :shock:

      Komentarz


      • #4
        Zauważyłem że się nie da, myślałem że może jeszcze inne opcje są a w poprzedniej Octavce miałem wszystko w porządku z soczewkami

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Black Devil
          delanopl, nie da się wyregulować soczewek :shock:
          Jak to nie. Otwierasz maskę i masz dwa pokrętła - prawym regulujesz ręcznie H4, a lewym przy nadkolu soczewki. Ja mogę normalnie unosić w górę i w dół (mam przedlifta).

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Mickul
            Black Devil napisał/a:
            delanopl, nie da się wyregulować soczewek

            Jak to nie. Otwierasz maskę i masz dwa pokrętła - prawym regulujesz ręcznie H4, a lewym przy nadkolu soczewki. Ja mogę normalnie unosić w górę i w dół (mam przedlifta).
            Jedną śrubką regulujesz góra/dół,a drugą lewo/prawo.Soczewki da się wyregulować ale trzeba to zrobić wewnątrz reflektora.
            Skoda Superb II Ambition
            2.0 TDI CR 170 KM

            https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

            Komentarz


            • #7
              Krzycho-63, a możesz coś jaśniej? ściągam tą plastikową zaślepkę i tam coś kombinuję?

              Komentarz


              • #8
                Ja w przedlifcie mam tak:

                Ty masz pewnie tak:

                Komentarz


                • #9
                  Mickul, dzięki nie ma to jak konkretna rada aczkolwiek Krzycho-63 dobrze podpowiada ze srodkiem reflektora, bo o to mi teraz bardziej chodzi- tylko potrzebuje szczegółów

                  Komentarz


                  • #10
                    Kolego w tym poście kolega Sebastian_S wyjaśnił jak wykonać regulację przeciwmgielnych tyle tylko że w xenonach, ale w zwykłych lampach wygląda to tak samo. Jeżeli chodzi o kąt pochylenia przeciwmgłowych to wynosi on 2%. Mam nadzieję że pomogłem.

                    Komentarz


                    • #11
                      W soczewach raczej nie ma regulacji, tam jest stała przysłona. Może ktoś kombinował i podcinał ją.
                      pozdrawiam Marcin

                      Moja obecna Okta a poprzednia na ALH

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X