Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wysokie spalanie 1.9TDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wysokie spalanie 1.9TDI

    Robert,

    logo dotarło :thank: - zabezpieczenie przesyłki profi - teraz tylko znaleźć chwilę by zamontować je na gril :szeroki_usmiech

  • #2
    Wysokie spalanie 1.9TDI

    Witam,mam mały problem z moja Octavia2 2005r 1.9 TDI 105KM (nowy nabytek) z przebiegiem 130000km.
    Kulam sie po mieście jak emeryt a z moich wyliczeń wynika że spala mi ok 9-10L na 100km podczas gdy komp pokazuje średnio 7,5l/100km
    W trasie jest już lepiej bo wychodzi ok 5l/100km (komp.4,6l/100km) ale przy prędkości nie przekraczającej 100km/h wydaje mi sie że to i tak ciut za dużo.
    Dla porównania sugeruje się moją poprzednią octavką z 2000r która w trasie srednio paliła 4litry a w mieście ok 6,5 przy normalnej jezdzie i tak też pokazywał komp.
    Nie wiem skąd tak duże spalanie? wiem tylko tyle że poprzedni właściciel wymienił turbine nie podłączając nawet pod kompa i bez jakiejkolwiek konfiguracji.
    I tu moje pytanie do fachwców,czyemu tak sie dzieje? czy można to jakoś wyregulować npoprawić? czy po wymianie turbiny trzeba cos robić z kompem? z góry dzięki za pomoc,pozdrawiam.

    [ Dodano: Sro 17 Lis, 10 23:25 ]
    Czy znajdzie sie ktoś pomocny???????????

    Komentarz


    • #3
      Spokojnie zawsze ktoś się znajdzie a Ty zbynson, poczytaj jeszcze regulamin naszego forum
      A kopci mocno i na czarno? Generalnie potrzebna Ci diagnostyka komputerowa, bo przyczyn może być kilka rozregulowna pompa wtryskowa, EGR... A wogóle jaki masz rozmiar opon?

      Komentarz


      • #4
        Aha regulain powiadasz,sory jeśli coś sknociłem,co do zapytania to nie kopci wogóle,opony to 195-65-15 (nowe)

        Komentarz


        • #5
          zbynson, spoko, widzę przywitałeś się już Rozmiar opon ok, diagnostyka vagiem powinna dać odpowiedź bo przyczyn może być kilka, jesteś ze stolicy to skontaktuj się z kolegą dobrygrzeswawa, Forum - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #6
            zbynson, poszukaj wlepy(książka serwisowa, bagażnik) i uzupełnij jaki masz silnik bo na pewno nie AVF
            bez podłączenia do kompa nic nie wyczarujemy, może być zły kąt wtrysku, albo coś z turbo
            może wtryski leją a nie widać
            jedź na kompa, może logi dynamiczne :?

            Komentarz


            • #7
              Jedna z możliwości, to uszkodzony czujnik temperatury płynu.

              Takiej usterki komputer nie zdiagnozuje jako błąd, gdyż sygnał będzie się zawierał w zakresie pracy czujnika. Również kierowca nie zorientuje się o uszkodzeniu, ponieważ wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej bierze informacje z innego czujnika. Przy takiej usterce silnik będzie miał podwyższone obroty, a zużycie paliwa znacznie wzrośnie, ponieważ mieszanka paliwowo-powietrzna będzie bogata. Silnik będzie się wówczas zachowywał, jakby cały czas pracował na „ssaniu”. źródło.

              plus taki temacik > Spalanie TDI AHF

              Pozdraviam :wink:

              Komentarz


              • #8
                No tak z tym czujnikeim to może,ale czy nie działo by sie tak nawet w tarsie? gdzie skoda pali już w miare normalnie (ok 4,6l/100km nie przekraczając 100km/h) jak byłem ostatnio w servisie na inspekcji zimowej to powiedzieli mi że mam wyciek w okolicach turbiny,z innego zródła dowiedziałem sie że to najprawdopodobniej zawór Egr co nie jest jakims nadzwyczajnym zjawiskiem.Dowiedziałem sie też że w sterowniku silnika były jakieś błędy ale jakie i czy zostały skasowane to już nie Link tylko że rozgrzany na biegu jałowym pokazuje 0,5l/h i obroty są w normie.Aha inie odpowiedziałmi nikt czy po wymianie turbiny trzeba podłączać pod kompa? dięki za pomoc,pzdr.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez zbynson
                  Aha inie odpowiedziałmi nikt czy po wymianie turbiny trzeba podłączać pod kompa? dięki za pomoc,pzdr.
                  Wymiana TURBO 115-130HP

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam Panowie, podepnę się do tematu gdyż u mnie spalanie wzrosło o około 1 litra przez cały czas. wg wskazań kompa najniższe spalanie jakie mogę uzyskać w trasie to ok 5,9-6 l/100 w mieście jest ok 8 l. Nie ma żadnego błędu, EGR został wyczyszczony chociaż nie był tragiczny. Cóż może być przyczyna, wskazania kompa przekładają się na rzeczywiste spalanie, wszystkie filtry są prawie nowe. Proszę o podpowiedz co mogę jeszcze sprawdzić.

                    Pozdrawiam
                    1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
                    2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
                    3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
                    4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zbynson, pamietaj ze diesle w octavii 1 mniej palily, jak bedziesz mial czas to pojedz w trase z predkoscia 80 - 90 km na godzine jak nie spali ponizej 5 to jest cos nie tak, imo mieszkasz w Warszawie takze w korkach jest mozliwe zeby nawet 1.9tdi tyle spalilo,
                      Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X