Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z odpalaniem 1.6SR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z odpalaniem 1.6SR

    Cześć,

    Pojawił mi się od 2 tygodniu problem z odpalaniem, nie wiem czy to ma związek z tym, że zrobiło się wilgotno czy po prostu zbieg okoliczności, jak samochód jest zimny to musiałem odpalać z gazem inaczej było słychać, że prawie łapie ale gasnął. Jak odpalił to szarpał / przerywał. Przejechałem kawałek zgasiłem / odpalił i jechał normalnie. W weekend zrobiłem trasę - ogólnie auto zazwyczaj jest odpalane w weekend i po trasie 400km był błąd tylko
    00513 - engine speed sensor (g28)
    27-10 -Implausible Signal - Intermittent

    Dziś skasowałem go i odpaliłem samochód. Pojawił się błąd - wcześniej nie było go nigdy i obroty 1200 na chwilę się przydławił na 800 i powrotem na okolice 1200
    00282 - throttle position actuator (v60)
    17-10 - Control Difference - intermittent​

    Skasowałem błąd, po złapaniu 80 stopni przejechałem się po parkingu i błąd się nie pojawił ale pojawił się błąd - on już kilka razy już był ale auto odpalało normalnie.
    00516 closed throttle (idle) position switch (f60)
    30-00 open or short to plus​

    jak wkręcę na obroty i odpuszczę to przydławią się na okolice 500-600 obrotów i wyrównuje się na 800 i później tak trzyma.

    Macie pomysł czy do wymiany przepustnica czy da się jakoś ją uratować? Czy może coś innego?
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X