[O1] Czujnik pokazuje otwarte drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kuba772
    Drive
    • 2010
    • 68

    [O1] Czujnik pokazuje otwarte drzwi

    Zamieszczone przez Agamek12
    i za 5zł wyjezdzam czystym autem
    Taaa, jasne czystym Nie czystym kolego tylko wyglądajacym na czyste, a to różnica Oczywiście, nie neguję tego, że niektórym taka pseudo czystośc moze wystarczać i dobrze się z tym czują, ale czyste to to auto nie jest.
  • Iwan89
    Ambiente
    • 2009
    • 183

    #2
    [O1] Czujnik pokazuje otwarte drzwi

    Witam, sprawa pilna bo auto pod blokiem i jak tego dziś nie zrobię to aku się przez noc rozładuje. Pierwszy raz mi się coś takiego przydarzyło. Na wyświetlaczu pomiędzy zegarami wyświetla się, ikonka że jedne drzwi są otwarte, na chwilę gaśnie po zamknięciu, ale potem zapala się ponownie. Są to drzwi kierowcy a w drzwiach świeci się to czerwone światło. Co to może być:/ i jak sobie teraz z tym poradzić, bo to światło cały czas się świeci a samochód zamknąłem z kluczyka bo normalnie z pilota alarm nie pozwala:/

    Pomocy

    Komentarz

    • mikolaj
      Rider
      S_OCP Member
      • 2006
      • 366
      • Octavia II (1Z3)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Iwan89, może być czujnik w drzwiach, gdzieś na forum była jak go wymienić, a druga sprawa to podjedź na parking podziemny bo może tylko ci przymarzł

      Komentarz

      • syk77
        Classic
        • 2009
        • 3

        #4
        Witam,


        Iwan89, ciekawy jestem, jak sobie poradziles z tym problemem. U mnie jest to samo. Fakt, ze autko stalo pod chmurka na mrozie, a 3 dni temu bylo na myjni. Mam nadziejem ze jak sie ciut ociepli to wroci do normy

        Komentarz

        • Iwan89
          Ambiente
          • 2009
          • 183

          #5
          No właśnie chciałem odgrzać temat. Powodem u mnie jest jakiś konflikt z radiem Kenwood KDC-4047. Dziś się to powtórzyło, jedynym rozwiązaniem jest wkładać, włączać i wyjmować radio aż do ponownego poprawnego działania czujnika... Ma ktoś jakiś pomysł co może to powodować?

          Komentarz

          • leff
            Elegance
            • 2004
            • 862

            #6
            a moze zwyczajnie Ci czujnik siadl a zbieznosc z radiem jest czysto przypadkowa? padniety czujnik w drzwiach kierowcy to standard w O1

            czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

            Komentarz

            • Iwan89
              Ambiente
              • 2009
              • 183

              #7
              No właśnie nie. Problem zaczął się zaraz po wymianie radia z ori. Poza tym, mógłbym sobie trzepać drzwiami cały dzień i nic by to nie dało, a jak zrobię tak jak napisałem z radiem to w końcu mu przechodzi i działa prawidłowo.

              Komentarz

              • syk77
                Classic
                • 2009
                • 3

                #8
                U mnie nic z radiem nie robilem i jest tak samo: system pokazuje, ze drzwi sa caly czas otwarte, swieci sie lampka w drzwiach i nad lusterkiem. Lampke nad lusterkiem wylaczylem na 0 , a w drzwiach wyciagnalem zarowke, zeby akumulator nie siadl. Mam nadzieje, ze nie pobiera gdzies jeszcze "lewego" pradu bo rano bedzie problem.

                Komentarz

                • Iwan89
                  Ambiente
                  • 2009
                  • 183

                  #9
                  U mnie już z tym coraz gorzej, teraz już bez ruszania radia jest niestety z tym problem. Przyjmijmy, że to czujnik. Ile najtańszym kosztem wymiana? coś czytałem, że jest połączony z zamkiem

                  Komentarz

                  • mobi65
                    Rider
                    • 2009
                    • 291

                    #10
                    Zamieszczone przez Iwan89
                    U mnie już z tym coraz gorzej, teraz już bez ruszania radia jest niestety z tym problem. Przyjmijmy, że to czujnik. Ile najtańszym kosztem wymiana? coś czytałem, że jest połączony z zamkiem
                    dokladnie w zamku tam znajdziesz mikrostyk

                    Komentarz

                    • Iwan89
                      Ambiente
                      • 2009
                      • 183

                      #11
                      Wygląda to tak, czasem pomaga ponowne trzepnięcia drzwiami a jak nie to muszę robić ten myk z radiem. Jest opcja, że radio jest coś źle podłączone, nie znam się na elektryce, ale często w podobnych tematach przewala się opcja słabej masy. Macie jakieś pomysły?

                      Komentarz

                      • Space99
                        Rider
                        • 2008
                        • 275
                        • Octavia I (1U2)
                        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                        #12
                        przeczytaj ten temat
                        pozdrawiam Marcin

                        Moja obecna Okta a poprzednia na ALH

                        Komentarz

                        • daymond
                          Rider
                          • 2010
                          • 684

                          #13
                          Re: Czujnik pokazuje otwarte drzwi

                          Zamieszczone przez Iwan89
                          Witam, sprawa pilna bo auto pod blokiem i jak tego dziś nie zrobię to aku się przez noc rozładuje. Pierwszy raz mi się coś takiego przydarzyło. Na wyświetlaczu pomiędzy zegarami wyświetla się, ikonka że jedne drzwi są otwarte, na chwilę gaśnie po zamknięciu, ale potem zapala się ponownie. Są to drzwi kierowcy a w drzwiach świeci się to czerwone światło. Co to może być:/ i jak sobie teraz z tym poradzić, bo to światło cały czas się świeci a samochód zamknąłem z kluczyka bo normalnie z pilota alarm nie pozwala:/
                          I jak Iwan89 poradziłeś sobie z tym :?: Qrde, mam to samo, zamykam drzwi kierowcy a ikona dalej pokazuje, że drzwi otwarte i przez to nie da się zamknąć samochodu przez pilota :roll: A lampke w drzwiach demontowałem, żeby sie nie świeciła..
                          Moja Octavia

                          Komentarz

                          • Iwan89
                            Ambiente
                            • 2009
                            • 183

                            #14
                            No właśnie jeszcze sobie nie poradziłem. Byłem w warsztacie co montowałem radio sprawdzali i mówili, że to nie radio, bo to jest prosta kostka ISO i ma tylko zasilanie radia. No i sprawdzali drzwi i mówili, że na 99% czujnik. Polecali kupić zamek zamiennik z allegro za jakieś 140 zł i mówili, że montowali takich sporo i że dobrze dają radę.

                            Słuchajcie a nie da się po prostu odłączyć jakiegoś bezpiecznika odpowiedzialnego za tej czujnik? bo w praktyce on mi się i tak prawie w ogóle nie przydaje.

                            [ Dodano: Nie 02 Sty, 11 14:43 ]
                            Wie ktoś może?

                            Komentarz

                            Pracuję...