Vag i odczyty

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Marek MMM
    Classic
    • 2011
    • 11

    Vag i odczyty

    Witam!
    Czy w ten poniedziałek też jest zlot Octawi?? Bo też bym może podleciał jako nowy właściciel octawki i nowicjusz w klubie. I gdzie dokładnie w Warszawie organizowane są te spotkania?
    Z góry dzięki za odpowiedź.
  • delfin2525
    Drive
    • 2010
    • 51

    #2
    Vag i odczyty

    Czy mozna cos wyczytac z tego ?

    Mam problemy z falowaniem na biegu jalowym i gasnieciem ,tylko na rozgrzanym silniku na lpg.

    Swiece wymienione ok 15tys temu, kable 2 tysiace, czujnik temperatury i nadal to samo

    screene robione na lpg na biegu jalowym







    Komentarz

    • grzesiu2400
      Ambiente
      • 2009
      • 193
      • Octavia I (1U2)
      • AKL 1.6 MPI 101 KM

      #3
      Na samym początku wyczyść dobrze przepustnice oraz zrób adaptacje, ponieważ jeżeli obroty leciutko falują na benzynie to na LPG się potęguje falowanie co skutkuje gaśnięciem silnika. Natomiast dla pewności podjedź do gazownika niech rzuci okiem na instalacje (filtry, mapa itd.) Jest na forum trochę o falowaniu obrotów w AEE.

      Komentarz

      • delfin2525
        Drive
        • 2010
        • 51

        #4
        problem w tym ze na benzynie jest ok , przepustnica byla czyszczona i adaptowana

        a gazownicy rozkladaja rece, ustawiali dwa razy i przez 2 tyg bylo dobrze potem znowu zaczynaja sie falowania

        Komentarz

        • grzesiu2400
          Ambiente
          • 2009
          • 193
          • Octavia I (1U2)
          • AKL 1.6 MPI 101 KM

          #5
          Więc proponuje podjechać do innego gazownika, ponieważ ewidentnie jest to wina LPG, a dokładnie złej regulacji biegu jałowego, niech zrobią od nowa autokalibrację ,zbiorą mapę na nowo, wprowadzą korekty. Chyba że nie jest to sekwencja?

          Komentarz

          • delfin2525
            Drive
            • 2010
            • 51

            #6
            dream omvl, sekwencja

            Komentarz

            • grzesiu2400
              Ambiente
              • 2009
              • 193
              • Octavia I (1U2)
              • AKL 1.6 MPI 101 KM

              #7
              Możliwe że tutaj znajdziesz odpowiedz na swój problem. Jest trochę wątków na temat twojej instalacji.
              Trzeba się zarejestrować ale warto.

              Komentarz

              • delfin2525
                Drive
                • 2010
                • 51

                #8
                tak mnie ciekawi czy wartosc napiecia z sondy lambda , nie powinna byc na poziomie ok 1, ja mam 0,07V , chyba cos nie tak, jesli oczywiscie dobrze patrze

                blok 001 pozycja 3

                aha komputer nie pokazuje bledow

                Komentarz

                • grzesiu2400
                  Ambiente
                  • 2009
                  • 193
                  • Octavia I (1U2)
                  • AKL 1.6 MPI 101 KM

                  #9
                  Jeżeli komputer nie pokazuje błędów to mało prawdopodobne że z sondą coś nie tak. Z tego co mi wiadomo sonda powinna oscylować do ok 1V. U mnie w centralce gazu na jałowym oscyluje prawidłowo tak jak na fotce mimo że mam błąd sondy ZA MAŁY SYGNAŁ. Zwróć uwagę czy zmienia się jej wartość jak dodajesz gazu.
                  Załączone pliki

                  Komentarz

                  Pracuję...