rozladowuje mi akumulator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • nadol93
    Classic
    • 2010
    • 31

    rozladowuje mi akumulator

    Zamieszczone przez koddi
    Koledzy od jakiegoś czasu po wywaleniu DPF'a coraz częściej chodzi mi po głowie chęć "usportowienia" mojej RSki...

    problem w tym że nie specjalnie wiem od czego powinienem zacząć oczywiście pomijając Virusa....

    I tu z prośbą do doświadczonych kolegów się zwracam by podpowiedzieli udzielili dobrych rad-wskazówek...
    tak na szybko, wsadzasz większe turbo, wydech około 2.75 calach na dwóch przelotowych tłumikach, do tego pasuje dołożyć zegary monitorowania silnika i cieszysz się mocą około 240 koni i 440 niutonów, czas do setki to około 6.5 sek a na ćwiartkę około 15 sek
    zamkniesz sie w 10 tys złotych

    więcej z tego silnika nie wyciągniesz chyba że pojdziesz na całość jak sesik :wink:
  • lukanio63
    Ambiente
    • 2009
    • 202

    #2
    rozladowuje mi akumulator

    Porobili mi sie w O1. Zrobilem dluzsza trase, zostawilem autko na noc i rano nie moglem jej juz odpalic. Zdechlo wszystko, tzn. centralny, kontrolki itp.. Poniewaz akumulator nie byl pierwszej mlodosci, wymienilem go na nowy (centra futura) i wszystko bylo ok, az do nastepnego ranka, kiedy to historia sie powtorzyla- aku zdechl!
    Mam wrazenie, ze ma to zwiazek z dziwnym zachowaniem wentylatorow. Wlaczaja sie kiedy chca. Nawet zdarzylo sie, ze wlaczyly sie na wylaczonym silniku.
    Ladowanie jest ok okolo 14V-14.2V.
    Czy ktos z Was mial podobny problem? Co moze byc przyczyna dziwnego zalaczania sie wentylatorow i rozladowywania akumulatora?
    Jest: Skoda Octavia 2 VRS BMN+
    Byla: Skoda Octavia 2 Laurin & Klement Estate
    Superstar 3900 + Sirio Megawatt 4000

    Komentarz

    • krzysiek80
      Ambiente
      • 2010
      • 182

      #3
      witam ja miałem u siebie podobna sytuacje ale umnie to moduł konfoetu brał prąd przy prawych przednich drzwiach był pobór usterka usunięta i git.
      sprawdz poprostu czy to wentylator podłacz do akumulatora voltomierz i odłacz wentylator i zobaczysz czy pobór spadnie.
      pozdrawiam i zycze szybkiej naprawy

      Komentarz

      • Adam204
        Rider
        • 2008
        • 454

        #4
        Zamieszczone przez krzysiek80
        witam ja miałem u siebie podobna sytuacje ale umnie to moduł konfoetu brał prąd przy prawych przednich drzwiach był pobór usterka usunięta i git.
        ja miałem identyczna sytuacje tylko że były styki zaśniedziałe w module

        Komentarz

        • mozgi
          L&K
          • 2009
          • 1127
          • Octavia I (1U2)
          • AKL 1.6 MPI 101 KM

          #5
          ja kupiłem centre future, też po długich dystansach na drugi dzień cięzko odpalał lub też nie, okaząło się, że akumulator nie trzymał napięcia
          ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
          Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

          Komentarz

          • tomil
            L&K
            S_OCP Member
            • 2008
            • 1179

            #6
            Zamieszczone przez lukanio63
            Nawet zdarzylo sie, ze wlaczyly sie na wylaczonym silniku.
            Rozumiem, że chodzi o wentylatory silnika- jeśli tak, to tak ma być.

            Jedyne rozwiązanie to podjechać do warsztatu, żeby sprawdzili pobór prądu przy wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu. Jeśli rzeczywiście bierze prąd, dopiero wtedy szukać, bo tak to loteria (a może radio, a może wzmacniacz, a może....)
            It doesn't matter what we're losing
            It only matters what we're going to find!

            Komentarz

            • lukanio63
              Ambiente
              • 2009
              • 202

              #7
              Prawie zawsze z jak pada elektryka to jest loteria i szukanie igly w stogu siana, ale nie poddaje sie i pomalu dojdziemy do tego co to moze byc.
              Akumulator sprawdzony i trzyma napiecie tak w granicach 12.8-13V na wylaczonym zaplonie.
              Najgorsze jest to, ze usterka nie wystepuje caly czas, tylko sporadycznie, przez co jest ciezsza do zlokalizowania.
              tomil, nie moze byc tak, ze w srodku nocy na zimnym silniku wlaczaja sie wentylatory. To raczej nie jest normalne.
              Trop pomalu wiedzie do sterownika klimatyzacji (tego pod akumulatorem). Dzis bede mial drugi na podmiane- zobaczymy czy to cos pomoze.
              Szukamy dalej...
              Jest: Skoda Octavia 2 VRS BMN+
              Byla: Skoda Octavia 2 Laurin & Klement Estate
              Superstar 3900 + Sirio Megawatt 4000

              Komentarz

              • tomil
                L&K
                S_OCP Member
                • 2008
                • 1179

                #8
                Zamieszczone przez lukanio63
                nie moze byc tak, ze w srodku nocy na zimnym silniku wlaczaja sie wentylatory. To raczej nie jest normalne.
                Zgadza się- to nie jest normalne. Ale z tej wypowiedzi to akurat nie wynika :roll:

                Zamieszczone przez lukanio63
                Nawet zdarzylo sie, ze wlaczyly sie na wylaczonym silniku.
                It doesn't matter what we're losing
                It only matters what we're going to find!

                Komentarz

                • Hunter
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 1655

                  #9
                  coś na rzeczy jest z tymi akumulatorami centra futura. Ojciec kupił 2 miesiące temu, nówkę sztukę, bo niby chwalone akumulatory. Co się okazało? Auto w garażu stoi i kilka razy już były problemy z odpaleniem. Oddał na gwarancji. Standardowa śpiewka, że nie doładowany. Tak jak pisał Grzesiek - nie trzyma napięcia. Od kilku osób słyszałem to samo. Jeden znajomy reklamował 5x akumulator i za każdym razem mówili, że jest niedoładowany, a po bułki do sklepu 100 m od domu nie jeździł, a w trasy. Podładowywali i oddawali akumulator, a za chwilę to samo. Dodam, że na akumulatorach innych firm o tych samych parametrach problem nie występuje :idea: Czyżby jakaś wada fabryczna?
                  ...nie ma to jak Octavia :drive:
                  >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                  Komentarz

                  • mozgi
                    L&K
                    • 2009
                    • 1127
                    • Octavia I (1U2)
                    • AKL 1.6 MPI 101 KM

                    #10
                    Zamieszczone przez Hunter
                    coś na rzeczy jest z tymi akumulatorami centra futura. Ojciec kupił 2 miesiące temu, nówkę sztukę, bo niby chwalone akumulatory. Co się okazało? Auto w garażu stoi i kilka razy już były problemy z odpaleniem. Oddał na gwarancji. Standardowa śpiewka, że nie doładowany. Tak jak pisał Grzesiek - nie trzyma napięcia. Od kilku osób słyszałem to samo. Jeden znajomy reklamował 5x akumulator i za każdym razem mówili, że jest niedoładowany, a po bułki do sklepu 100 m od domu nie jeździł, a w trasy. Podładowywali i oddawali akumulator, a za chwilę to samo. Dodam, że na akumulatorach innych firm o tych samych parametrach problem nie występuje :idea: Czyżby jakaś wada fabryczna?
                    Arek pewnie coś w tym jest, moze jakaś wadliwa partia została wyprodukowana :?: już dobre kilka osób na forum pisało, ze ma problemy z akumulatorem centra futura
                    ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
                    Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

                    Komentarz

                    • jarocar
                      Classic
                      • 2010
                      • 12

                      #11
                      dodam od siebie fakt te akumulatory nie są najlepsze, ale nie powinno rozłożyć go po nocy
                      w aucie proponuje sprawdzić czy oświetlenie bagażnika się nie świeci cały czas

                      Komentarz

                      • seba12a
                        Ambiente
                        • 2010
                        • 142

                        #12
                        No to chyba maja 3 lata gwarancji + pomoc assistance

                        No jak bierze lewy prad to na pewno wina akumulatora, pomierz ile bierze na wyłączonym a później wezwij assistance


                        ja tam mam centra futura 77ah kupiony w tę zimę i wszystko działa dobrze.
                        Zarabiam - podatek, lokata - podatek, kupuje auto -podatek, benzyna - 3zł podatku, sprzedaje samochód podatek. Ile % zostaje z moich pieniędzy ? 20% ?

                        Komentarz

                        • jefry
                          Rider
                          • 2009
                          • 411

                          #13
                          może najprostsza opowiedz to alternator.
                          Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

                          Komentarz

                          Pracuję...