filtr czastek stałych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ZM
    Drive
    • 2012
    • 59

    filtr czastek stałych

    No fakt autko super tylko ja mysle o kombi - dzieki za opinie nie mam noża na gardle spokojnie bede przegladal oferty i wtedy sie zastanowie - jeszcze raz dzieki
  • tomsonn
    Classic
    • 2010
    • 5

    #2
    filtr czastek stałych

    witam wszystkich. od jakiego roku montuja w octavi filtr cząstek stałych? moze bys w takiej? http://moto.allegro.pl/skoda-octavia...404663887.html a jezeli tak jak rozpoznac czy jest?

    Komentarz

    • krzysiek13
      L&K
      • 2010
      • 1155

      #3
      W tej nie ma na pewno o ile jakiś szalony Niemiec nie dołożył.
      Octavia

      Komentarz

      • tomsonn
        Classic
        • 2010
        • 5

        #4
        dzieki

        Komentarz


        • #5
          kolego , a na szybie jest zielona naklejka, czy tam nie pisze przypadkiem 4 ? bo zdaje sie u mnie jest taka i ja w tej samej skodzie mam dpf-a dolozonego, normalnie powinna byc zolta naklejka z numerkiem 3. auto z niemiec i jesli ma czworke to znaczy ze jest mozliwosc dolozonego dpf-a, z ta naklejka informujaca o wyzszej normie euro niemcy mogli wjezdzac w "zielone strefy" czy jak to sie zwie.
          jak rozpoznac, oczywiscie najlatwiej organoleptycznie jak wszedlem pod auto odrazu sie rzucila pucha w oczy, druga sprawa u mnie jest naklejka pod maska po lewej stronie, taka zolta informujaca o filtrze, ana zdjeciach slabo widac, ale w tej nie zauwazylem jej. Ostatnia rzecz u mnie w niemieckim "briefie", jest na samym dole adnotacja, data i napis ze zostal dolozony dpf!
          abstrachujac od tego czy jest czy nie ma, to nie jest dokonca taki filtr jak fabryczny, ja jezdze bardzo duzo na malych trasach i nic sie nie dzieje, wiec sie nie obawiaj.

          Komentarz

          • krzysiek13
            L&K
            • 2010
            • 1155

            #6
            Ja też miałem zieloną czwórkę, a DPF'a brak
            Octavia

            Komentarz

            • abstinent
              RS
              S_OCP Member
              • 2007
              • 4842
              • Octavia II combi (1Z5)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #7
              k085, czyli ściema po to co by w centrum zaparkować :diabelski_usmiech

              Komentarz

              • krzysiek13
                L&K
                • 2010
                • 1155

                #8
                Możliwe przecież nie tylko w Polsce się kombinuje. Nawet żadnych śladów po tym, że kiedyś mógłby być DPF nie ma :szeroki_usmiech A w dowodzie EURO3 stoi
                Octavia

                Komentarz

                • wocek
                  Rider
                  • 2006
                  • 342
                  • Audi

                  #9
                  Zamieszczone przez tomsonn
                  a jezeli tak jak rozpoznac czy jest?
                  tomsonn, Już gdzieś na forum pisałem, że O1 nie ma DPF-a sterowniki tam zamontowane nie ogarniają tematu, dopiero O2 to ma i to nie każda, tam gdzie na tabliczce identyfikacyjnej znajduje się kod 7GG to jest to napewno autko z tym ustrojstwem
                  Zamieszczone przez k085
                  przecież nie tylko w Polsce się kombinuje.
                  amen
                  wocek

                  Komentarz

                  • looker
                    RS
                    • 2008
                    • 1886
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                    #10
                    Diesel może spełniać EURO 4 i być bez DPF-a.
                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez wocek
                      Już gdzieś na forum pisałem, że O1 nie ma DPF-a
                      oczywiscie ze nie, seryjnie nie, ale jest dokladane "cos w stylu dpf" i moze nie dokonca trafnie, ale jest nazwane jako Filtr Czasteczek Stalych, przez firmy produkujace, a tekze we wpisach do dokumentow, z reguly w samochodach z niemiec. Faktycznie zastanawia mnie tylko czy jest mozliwosc jakiejs ingerencji w komputer, bo na swoim przykladzie wiem ze aby oczyscic filtr tak jak w fabrycznych dpf-ach nastepuje wypalenie filtra za pomoca paliwa, wiec komputer musi miec jakies dane z filtra i steruje tym, tak mi sie wydaje.
                      Zamieszczone przez looker
                      Diesel może spełniać EURO 4 i być bez DPF-a.
                      no tak w O2 moze tak, ale O1 chyba raczej nie, tam jest Euro 3.
                      Zamieszczone przez k085
                      Ja też miałem zieloną czwórkę, a DPF'a brak
                      Zamieszczone przez abstinent
                      k085, czyli ściema po to co by w centrum zaparkować
                      wlasnie sciema, nakleic sobie kazdy moze, ale uzyskac wpis w dokumentach juz nie. Wiec pewnie niemcy jak kazdy kombinuja, ale w razie "dokladniejszej" kontroli taki z nalepka nie ma nic na poparcie.
                      Piszac juz bardziej na temat, autko moze miec tylko naklejke na szybie, ale moze miec dorzucony filtr rowniez, jak u mnie :!:

                      Komentarz

                      • kjedi
                        Rider
                        S_OCP Member
                        • 2008
                        • 282

                        #12
                        Miał być ważnym krokiem w budowaniu wyjątkowo czystych silników diesla. Jednak czyści nie tylko spaliny, ale również portfele kierowców

                        głos w sprawie

                        Komentarz

                        Pracuję...