[O2] szumy w lewych tylnych drzwiach przy szybie" jakby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • KWAQ9
    Classic
    • 2010
    • 11

    [O2] szumy w lewych tylnych drzwiach przy szybie" jakby

    Ja od jutra wczasuję.Miłego spota życzę.Do zoba w sierpniu.
  • michael149
    Classic
    • 2009
    • 11

    #2
    [O2] szumy w lewych tylnych drzwiach przy szybie" jakby

    Witam wszystkich ,


    Mam pewien problem chodzi o to że strasznie szumi powietrze przy szybie tylnej z lewej strony i najgorsze że nawet przy 40 km/h dźwięk jest podobny do odgłosu piasku , dodam że próbowałem tą małą szybkę wyjąć ale sobie odpuściłem ponieważ nie wiem jak ją wyjąc może macie jakieś sposoby na zdjagnozowanie miejsca ponieważ na słuch nie jestem w stanie.

    Mam jeszcze jedno pytanie nie wiem co się dzieje ale od pewnego czasu mam problem z odpaleniem za pierwszym razem muszę bardzo długo kręcić lub dwa razy krótko dzieje się tak tylko na ciepłym silniku na mrozie nawet -25 odpala na dotknięcie .

    silnik 1.9 TDI BKC , DSG 2005 r 153 000

    Z góry dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam
    DSG

    Komentarz

    • LUKI
      RS
      • 2005
      • 5776

      #3
      Zamieszczone przez michael149
      Mam pewien problem chodzi o to że strasznie szumi powietrze przy szybie tylnej z lewej strony i najgorsze że nawet przy 40 km/h dźwięk jest podobny do odgłosu piasku , dodam że próbowałem tą małą szybkę wyjąć ale sobie odpuściłem ponieważ nie wiem jak ją wyjąc może macie jakieś sposoby na zdjagnozowanie miejsca ponieważ na słuch nie jestem w stanie.
      miałem takie same akcje jak oklejałem folią fabie 1 combi!

      dokładnie w tylnych drzwiach jest ta mała szybka i po prostu źle wsadziłem uszczelkę

      sprawę rozwiązało ponowne rozkręcenie tapicerki, okręcenie "grodzi" (zaznaczyłem na fotce) która dzieli szyby w tylnych drzwiach wyjęcie tej szybki i wsadzenie ale na spokojnie i dokładnie, żeby uszczelki nigdzie nie złapać!

      po tej akcji już nie miałem szumów, świstów, etc





      także do dzieła
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz

      • kropeck
        RS
        • 2009
        • 2319
        • Octavia II (1Z3)
        • BLF 1.6 FSI 115 KM

        #4
        michael149, bardzo popularna usterka w O2 przed FL - mam dokładnie to samo w tym samym miejscu. Niestety nie doszedłem (fakt, że za mało szukałem) jak to naprawić.
        Pozdrawiam,
        Michał

        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

        Komentarz

        • piotrek_gdy
          RS
          • 2008
          • 7723
          • Volkswagen
          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

          #5
          michael149, wymiana uszczelek w tylnym okienku pomaga


          problemy z zapalniem - chyba dwumasa ci zaczyna padać
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz

          • koddi
            Rider
            • 2008
            • 405
            • Octavia I combi (1U5)
            • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

            #6
            kolego możesz podać nr tej uszczelki....
            Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
            Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
            ...
            A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

            Komentarz

            • akm97
              Ambiente
              • 2010
              • 137

              #7
              Niestety sama uszczelka nie jest dostępna. Jest fabrycznie "zwulkanizowana" z boczną szybą w procesie produkcyjnym.

              Komentarz

              • redziak
                Classic
                • 2010
                • 22

                #8
                Jeżeli to świst powietrza to w okolicach słupka podziałowego okna drzwi na całej jego wysokości od wewnątrz i zewnątrz uszczelni silikonem tzw niezastygającym. Pomogło już w kilku przypadkach.

                Komentarz

                • Shreq
                  Rider
                  • 2010
                  • 319

                  #9
                  Co do odpalania to nie wiązałbym tego z kołem dwumasowym, a raczej z dawkami startowymi... musisz podjechać do kogoś kto zajmuje się chip tuningiem, aby Ci zmienili dawki. BTW. http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=43855 zbieramy ekipę na program u Aligatora w Katowicach, możesz mieć dwie rzecz za jednym razem (więcej mocy + poprawa odpalania) cena ok. 1000zł, więcej info w temacie.

                  Pozdrawiam

                  Komentarz

                  • marlej108
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2006
                    • 4976
                    • Octavia III (5E3)
                    • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                    #10
                    Re: szumy w lewych tylnych drzwiach przy szybie" jakby

                    Zamieszczone przez michael149
                    Mam pewien problem chodzi o to że strasznie szumi powietrze przy szybie tylnej z lewej strony i najgorsze że nawet przy 40 km/h dźwięk jest podobny do odgłosu piasku ,
                    Mam jeszcze jedno pytanie nie wiem co się dzieje ale od pewnego czasu mam problem z odpaleniem za pierwszym razem muszę bardzo długo kręcić lub dwa razy krótko dzieje się tak tylko na ciepłym silniku na mrozie nawet -25 odpala na dotknięcie .
                    czesc,

                    ad.1 mialem to samo - pomoglo wymienienie uszczelek z obu stron przy tych malych szybkach w tylnych drzwiach - po wymianie ZERO halasu.

                    ad.2 co do trudnego rozruchu na cieplym - mam to samo. Trzeba dluuugo krecic. Na zimnym bez problemu od razu. Na razie nic z tym nie robie, choc wyglada to troche smiesznie, bo stare rupiecie zapalaja od razu a tutaj trzeba krecic. Ponoc wystarczy zmienic troche program i wszystko jest cacy. Koszt czegos takiego to chyba okolo 300 - 400 zl? kiedys sie dowiadywalem, ale zapomnialem :-)
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz

                    • jefry
                      Rider
                      • 2009
                      • 411

                      #11
                      rzuć na to okiem

                      Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

                      Komentarz

                      • koddi
                        Rider
                        • 2008
                        • 405
                        • Octavia I combi (1U5)
                        • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

                        #12
                        gdzie można zrobić taką wymianę uszczelek i jakie to koszta orientacyjnie ?

                        a i korzystając z okazji chciałem zapytać czy to normalne że przy zamykaniu przednich drzwi kierowcy i pasażera i klapy bagażnika trzeba użyć więcej siły niż w tylnych drzwiach ???
                        ( efekt jest taki że muszę mocniej trzaskać co działa mi na nery )

                        pytam bo nie wiem kto jest winny : uszczelki ( przednie drzwi) czy zamki ?
                        Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
                        Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
                        ...
                        A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

                        Komentarz

                        • jefry
                          Rider
                          • 2009
                          • 411

                          #13
                          Zamieszczone przez koddi
                          gdzie można zrobić taką wymianę uszczelek i jakie to koszta orientacyjnie ?

                          a i korzystając z okazji chciałem zapytać czy to normalne że przy zamykaniu przednich drzwi kierowcy i pasażera i klapy bagażnika trzeba użyć więcej siły niż w tylnych drzwiach ???
                          ( efekt jest taki że muszę mocniej trzaskać co działa mi na nery )

                          pytam bo nie wiem kto jest winny : uszczelki ( przednie drzwi) czy zamki ?
                          mogą to być uszczelki z jakiego rocznika masz samochód. Skody miały problem z uszczelkami podajże rok 05 - 07 były tak twarde jak gumy na schodach ruchomych co sie kończyło poobijaniem lakieru na rantach, temat już był poruszany.
                          Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

                          Komentarz

                          • koddi
                            Rider
                            • 2008
                            • 405
                            • Octavia I combi (1U5)
                            • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

                            #14
                            koledzy z tą tylną uszczelką o której pisze LUKI.... to wyciąć/wymienić można u szklarza samochodowego czy serwice.....bo mnie kurde szał już trafia



                            No i wszytko jasne!! po rozmowie z zaprzyjaźniony blacharzem rozwiązanie jest jeszcze mniej kolizyjne i sprawdzone na własnym egzemplarzu......


                            u mnie pomogło i raz na zawsze usunęło szumy poprze odkręcenie tapicerki i dokręcenie śruby odpowiedzialnej za ustawienie słupka.....i to tyle nic więcej
                            Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
                            Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
                            ...
                            A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

                            Komentarz

                            • elmo00
                              Classic
                              • 2015
                              • 2

                              #15
                              Panowie, u mnie też szumi w tylnych drzwiach... Wymienić uszczelki od drzwi? Czy kleić tą małą szybkę? Robił to ktoś z Was ostatnio? Proszę o pomoc.

                              Komentarz

                              Pracuję...