[O2] Bład EGR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mati1992
    Classic
    • 2012
    • 2

    [O2] Bład EGR

    Zamieszczone przez fryta1979
    No tak )) jezdzic i czekac az padnie ))
    to sa początkowe objawy w AGR sprzęgło jest pancerne możesz jeszcze długo pośmigać.
    W rodzinie od nowości Octavia - sprzęgło wymieniliśmy przy przebiegu 240 tyś km , zaznaczam same sprzęgło, dwumasa miała taki lekki objaw drgań ale sobie podarowaliśmy auto zrobiło następne 50 tyś i poszło w świat i nie było problemów.
  • bogdan2111
    Classic
    • 2011
    • 7

    #2
    [O2] Bład EGR

    witam od niedawna zaczeła mi sie zapalac kontrolka silnika w mojej octavi. czasem zdarzyło sie ze zapalała sie po zatankowaniu pod korek potem samoczynnie zapalała sie i gasła. wkoncu gdy zajechałem nia na diagnostyke wywaliło 2 błędy

    1. P161A GLOW plug cylinder 1 - Q10
    2. P0401 Awaria układu EGR

    po skasowaniu i przejechaniu 100km wszystko OK. ale potem odpaliłem i chciałem cofnac dalej i znowu sie zapaliła. były to te same błedy. moze ktos mi wyjasnic o co chodzi??


    silnik 1.9 TDI 77KW PD

    Komentarz

    • czyzyk64
      Elegance
      • 2008
      • 866

      #3
      Te pierwszy błąd to świeca żarowa na pierwszym cylindrze padnięta, jest pare sposobów jej sprawdzenia,
      drugi błąd dot. zaworu EGR , zobacz czy czasem nie jest cały zasyfiały, wtedy nadaje sie do czyszczenia.

      Komentarz

      • piotrek_gdy
        RS
        • 2008
        • 7723
        • Volkswagen
        • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

        #4
        bogdan2111, a może jeszcze badz tak uprzejmy i prawodlowo wypelnij profil- gdzyby było wiadomo jaki masz silnik to może uzyskałbyś jakies podpowiedzi
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz

        • bogdan2111
          Classic
          • 2011
          • 7

          #5
          czyzyk64 dzieki to teraz mi powiec jakie swiece polecasz bo i tak musze zajechac do mechanika na wymiane płynu hamulcowego to odrazu zmienie swiece i wyczyszcze zawór

          Komentarz

          • czyzyk64
            Elegance
            • 2008
            • 866

            #6
            bogdan2111, tylko oryginalne, jak dobrze pamiętam to są tam świece żarowe firmy Beru. Po około pieciu latach należy wymieni wszystkie, bo bedą ci padac po kolei.

            Komentarz

            • bogdan2111
              Classic
              • 2011
              • 7

              #7
              czyzyk64, swiece od nowosci niebyły zmieniane a auto 2006r:P

              Komentarz

              • czyzyk64
                Elegance
                • 2008
                • 866

                #8
                bogdan2111, to myśle , ze juz czas na nie. bo bedą ci padac po kolei.

                [ Dodano: Nie 27 Lut, 11 08:47 ]
                bogdan2111, tu masz nr katalogowy swiecy nr N10591602 Beru

                Komentarz

                Pracuję...