Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

szybkie pytanie- immo i programowanie kluczyka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • szybkie pytanie- immo i programowanie kluczyka

    Zamieszczone przez soszek81
    Zamieszczone przez maciejjeremy
    Bo magnez odpada z powodu odparzenia czy odbarwieniu lakieru
    A to niby dlaczego???

    W O1 jeżdżę z anteną magnesową już 18 miesięcy i nic z lakierem się nie dzieje.
    Fakt że brud na mokro łatwiej przylega w tym miejscu, ale przy myciu schodzi bez śladu.

    W poprzednim aucie stawiałem antenę (tą samą notabene) przez 4 lata w tym samym miejscu (auto mam wciąż) i nic się dalej nie dzieje z tym miejscem.

    Kluczem jest umiejętne "zdejmowanie" anteny magnesowej. I tyle.

    Zima czy lato. Nieraz antena na dachu po kilka dni bez zdejmowania - NIC.

    Jeśli się obawiasz - to są takie naklejki pod magnesówki - jeśli jednak wiesz jak taką antenę zdjąć poprawnie - nie ma takiej konieczności.

    Pozdrawiam
    Kolego ja takiego szczescia nie mialem, po blisko ponad roku uzywania magnesu mam pod nim takie biale odbarwienie, stalo sie to wlasciwie nie wiem kiedy.
    Pozniej wrzuce zdjecia to zobaczysz o czym mowie.
    Jednak dalej prosze kolegow o podpowiedz jaki uchwyt na klape do o1 w kombi kupic.
    Pozdrawiam
    Nowa Octavia już wkrótce

  • #2
    szybkie pytanie- immo i programowanie kluczyka

    programuję dodatkowy kluczyk do samochodu.... co z tymi które już mam, jeśli zmienię w VAG ilośc kluczy na np 3 (dwa stare, jeden nowy) to co z tymi starymi się dzieje? trzeba je ponownie programować czy nawet tego nie dotykać?

    Komentarz


    • #3
      za każdym razem programujesz ilość kluczy jakie posiadasz, a nie ilość dodatkowych.
      chip-tuning edc-15/16/17 1,8Turbo - www.brk-tuning.pl
      Hamownia obciążeniowa - Inowrocław
      one quoter mile - 13,3 tdikiem.
      promocja 1,9/2,0 tdi sprawdź na www.brk-tuning.pl

      Komentarz


      • #4
        Wkładasz działąjący do stacyjki, podajesz liczbę ile bedzie kluczy i wkładasz nstepnę do stacykji.
        Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
        Emulator czujnika poziomu oleju G266
        Napraw sterowników AIRBAG

        Komentarz


        • #5
          Dołączę się do pytania.
          Czy da sie zaprogramować tylko 1 kluczyk? tzn. teraz są zaprogramowane 2, a chce zeby był tylko jeden.
          Dziś próbowałem i jakoś nie idzie.
          Używam vcds, loguję się pinem, zmieniam wartość na 1, potem zapisz, pyta czy chce napewno tylko 1, klikam zapisz, i wychodze z programu, wyłączam zapłon.
          PO ponownym wejściu okazuje sie ze dalej są dwa.
          Gdzie robię błąd? Ktoś podpowie?
          CFHC

          Komentarz


          • #6
            wojtek323, Ross-Tech: VAG-COM: Immobilizer 3 Key Matching

            patrz punkt 9. Musisz zerem wykasowac stare klucze.

            Komentarz


            • #7
              Do czego Ci to potrzebne?
              Nie lepiej wyjąć transponder z kluczyka i go schować?
              Nie wiem jak jest w Octavi ale w Passatach B5FL transpodner można zakodować tylko raz. We wcześniejszych modelach jest wielkokrotnego "użytku".
              Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
              Emulator czujnika poziomu oleju G266
              Napraw sterowników AIRBAG

              Komentarz


              • #8
                Jacog, dzięki, dzisiaj spróbuję najpierw z zerem.

                Agrala, Posiałem jeden kluczyk, więc chcę aby przestał działać.

                Własnie. Imo to jedno, a drugie pilot centralnego. W 09 nie widzę nic takiego. Jakaś podpowiedź?
                CFHC

                Komentarz


                • #9
                  Programowanie pilotów to osobna bajka - nie siedza w zegarach. Ale tu szczegolów nie znam

                  Komentarz


                  • #10
                    Niestety nic. Wpisując zero, tez niby potwierdza, ze ok, a po chwili wchodzę z powrotem i dalej są 2 kluczyki... NIe wiem więc gdzie robię błąd. Wogóle mogę sobie zmienić na co chce i niby przyjmuje. Wpisałem na próbę 3 klucze, ale po wyjściu i ponownym wejściu dalej jest 2.

                    Wogóle robię to nie przez zegary, tylko przez 25 (imo), w zegarach kanał 01 nie jest obsługiwany.

                    W 25 kanał 01 da sie podejrzeć, niby zmienić, przetestować zmianę, ale faktycznie nic się nie zmienia.

                    Kto ma pomysł co zrobić?
                    CFHC

                    Komentarz


                    • #11
                      wojtek323, masz O1? Który rocznik? W zegarach robi sie to na kanale 21. Patrzyleś do linka, który podesłałem?

                      Tu masz do różnych immo:
                      Diagnostic Procedures - Ross-Tech Wiki

                      Komentarz


                      • #12
                        OII, rok 2008

                        NIe pamiętam czy widzę VIN, sprawdzę.

                        Tutaj muszę przez imo 25
                        W zegarach nie widzi ani kanału 01 ani 21
                        W imo widzi kanał 01, i tam widać liczbę kluczy 2.
                        w imo nie widzi tez kanału 21.
                        CFHC

                        Komentarz


                        • #13
                          wchodzisz w immo dajesz pin w dostępie upoważnionym potem przechodzisz do adaptacji i w kanale 001 masz ilość kluczy podać. inaczej tego nie zrobisz.
                          chip-tuning edc-15/16/17 1,8Turbo - www.brk-tuning.pl
                          Hamownia obciążeniowa - Inowrocław
                          one quoter mile - 13,3 tdikiem.
                          promocja 1,9/2,0 tdi sprawdź na www.brk-tuning.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez rumianko
                            wchodzisz w immo dajesz pin w dostępie upoważnionym potem przechodzisz do adaptacji i w kanale 001 masz ilość kluczy podać. inaczej tego nie zrobisz.
                            Tak włąsnie robię.
                            Z tym, że przyjmuje nową wartość (np. 1, czy 0) po czym wychodzę, i ponownym zalogowaniu dalej są dwa klucze. W tym problem.
                            CFHC

                            Komentarz


                            • #15
                              Trzeba było uzupełnić profil to by było wiadomo, że auto z immo 4.

                              Sprawdz jeszcze te dwa bloki pomiarowe:

                              [Select]
                              [25 - Immobilizer]
                              [Meas. Blocks - 08]
                              Select Block 001.
                              [Go!]
                              The value in field 3 must be Yes. If value is No, the key is not capable of being adapted to Immobilizer.
                              You can check each key in this manner.


                              Select Block 003.
                              [Go!]
                              Make sure the shown lock times in field 1, 2 and 3 are 0 (each field represents a time in minutes).

                              * If the lock times are NOT 0:
                              o Do NOT switch off the ignition!
                              o Allow the car to sit for AT LEAST the number of minutes that were indicated by the fields 1-3.

                              [Done, Go Back]

                              Komentarz


                              • #16
                                Jeżeli chodzi o piloty to wchodzisz w moduł komfortu - adaptacja - kanał 00 - testuj - zapisz (juz zaden pilot nie powinien działać )- kanał 01 - wpisujesz liczbę pilotów - testuj - zapisz - 15 sek żeby nacisnąć guzik na pilocie - koniec.
                                Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                                Emulator czujnika poziomu oleju G266
                                Napraw sterowników AIRBAG

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez wojtek323
                                  Wpisując zero, tez niby potwierdza, ze ok, a po chwili wchodzę z powrotem i dalej są 2 kluczyki... NIe wiem więc gdzie robię błąd. Wogóle mogę sobie zmienić na co chce i niby przyjmuje. Wpisałem na próbę 3 klucze, ale po wyjściu i ponownym wejściu dalej jest 2.
                                  wpisz 1 do ilości kluczy w kanale 01 immo i zakoduj
                                  wejdź w blok pomiarowy 02 i wkanale czwartym (Immo status) powinieneś mieć 7.0
                                  nie wyłączaj vcds'a i obserwuj tę wartość
                                  potem wyłącz zapłon, wyjmij kluczyk i z daleka od stacyjki przytrzymaj 3 sekundy
                                  potem ten sam! kluczyk włóż i włącz zapłon
                                  powinno się zrobić 6.0, a ilość kluczyków 1
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez agrala
                                    Jeżeli chodzi o piloty to wchodzisz w moduł komfortu - adaptacja - kanał 00 - testuj - zapisz (juz zaden pilot nie powinien działać )- kanał 01 - wpisujesz liczbę pilotów - testuj - zapisz - 15 sek żeby nacisnąć guzik na pilocie - koniec.
                                    I to chyba sie udało, przez chwile nie reagował na pilota, a po wykonaniu adaptacji na kanale 01 zaczął reagować, wiec sie udało, dzięki wielkie za pomoc!!!
                                    Co prawda w bloku 10 widzi liczbę pilotów 0, ale zmienia sie na 1 jak naciskam dowolny przycisk w pilocie, tak powinno byc?


                                    NIestety z imo dalej jest problem, w bloku 02 w kanale czwartym mam od razu 6.0
                                    Po wpisaniu w kanale 01 ilości kluczy sztuk 1, i wyjęciu ze stacyki nie zmienia sie wartosc na nic innego, kanały 1,2,3 zmieniają sie na NIE wiec oddalam wystarczająco.
                                    W bloku 01 kanał cztery jest cały czas 2 sztuki.

                                    cos dalej musze robic nie tak.
                                    CFHC

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez wojtek323
                                      NIestety z imo dalej jest problem, w bloku 02 w kanale czwartym mam od razu 6.0
                                      to coś źle robisz
                                      ja wczoraj to specjalnie przećwiczyłem

                                      wchodzisz w immo, oglądasz blok 02, kanał 4 - jest 6.0
                                      wchodzisz w security access i podajesz PIN
                                      wchodzisz w adaptacje, podajesz kanał 01 i read, zmieniasz wartość 2 na 1 -> test->save
                                      oglądasz blok 02, kanał 4 i powinno być 7.0 - czyli programowanie immo -> jak nie ma to nie zakodujesz kluczyka do immo, coś jest nie tak
                                      jeśli jest 7.0 to wyciągasz kluczyk i za chwile wkładasz ten sam i przekręcasz zapłon
                                      w bloku 02, kanał 04 powinno wskoczyć 6.0, a liczna kluczyków 1
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        NO własnie, na pewno cos robię źle, tylko co?
                                        U mnie teraz w podglądzie wartości jest 6.0 cały czas. Nie wiem co było wczesniej zanim zacząłem kombinować. A co to wogóle jest to 6.0 czy 7.0 jak sie to interpretuje? 7.0 to znaczy ze imo gotowe do programowania, a 06 ze w trakcie?

                                        Rozumiem, że skoro w bloku 01 kanał cztery jest 2, to znaczy ze zezwolenie mają dwa klucze. A tego nie chcę.

                                        Szperałem wczoraj na stronach angielskojęzycznych i pojawiło mi sie pytanie. Oni tam piszą o podaniu PIN 7 cyfrowego, ja tymczasem podaje 5 (cztery ze zdrapki poprzedzone 0), pisze ze dostaje dostęp wiec to jest ok, czy mam miec jakiś inny PIN 7 cyfrowy? MOze tu jest problem?

                                        [ Dodano: Sro 02 Mar, 11 09:14 ]
                                        Zamieszczone przez krzynol
                                        Zamieszczone przez wojtek323
                                        NIestety z imo dalej jest problem, w bloku 02 w kanale czwartym mam od razu 6.0
                                        to coś źle robisz
                                        ja wczoraj to specjalnie przećwiczyłem

                                        wchodzisz w immo, oglądasz blok 02, kanał 4 - jest 6.0
                                        wchodzisz w security access i podajesz PIN
                                        wchodzisz w adaptacje, podajesz kanał 01 i read, zmieniasz wartość 2 na 1 -> test->save
                                        oglądasz blok 02, kanał 4 i powinno być 7.0 -
                                        no włąsnie, jest 6.0
                                        CFHC

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          czyli nie możesz włączyć adaptacji immo
                                          6.0 - oznancza status normal
                                          7.0 - oznacza w trakcie programowania transponderów
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            No właśnie, więc co może być tego powodem?
                                            CFHC

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              to są namiary na aukcję i gościa, który posiada transpondery do O2 (i nie tylko)
                                              kupione, sprawdzone, elegancko sie kodują, cena nie jest wygórowana

                                              Link
                                              Link
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ok, czyli sugerujesz zakodowanie drugiego transpondera?

                                                Zastanawiałem się nad tym, ale to chyba lepiej zamówić w ASO cały nowy kluczyk.
                                                Bo jak sam poskładam, to wyjdzie niewiele mniej. Używany kluczyk 100-150, do tego transponder 60, i dorobienie grota 150....

                                                Zastanowię się co z tym zrobić.
                                                Dzięki za pomoc.
                                                CFHC

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez wojtek323
                                                  Bo jak sam poskładam, to wyjdzie niewiele mniej. Używany kluczyk 100-150, do tego transponder 60, i dorobienie grota 150....
                                                  kluczyk - główka z grotem do 50 zł + dorobienie 50 + transponder 60
                                                  zostaje pilot do znalezienia - ja kupowałem nowy (z grotem) za jakieś 140zł

                                                  nie wiem dokładnie ile w ASO chcą, ale na allegro gościu z krakowa za usługę dorobienia krzyczy 550zł
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X