Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

szybkie pytanie- immo i programowanie kluczyka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    W ASO po jakichś tam znajomościach 450 (zamawiany z VIN, tylko do zakodowania). Więc jak mam się nakombinować i najeżdzić za 300 to chyba nie ma sensu.
    Pomyślę jeszcze, moze coś nowego przyjdzie mi do głowy.
    CFHC

    Komentarz


    • #27
      tu metoda jak to zrobić bez aso:
      Forum - Octavia Club Polska
      [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

      Komentarz


      • #28
        Istnieje możliwość sprawdzenia czy transponder jest gotowy do zakodowania

        [25 - Immobilizer]
        [Meas. Blocks - 08]
        Select Block 001.
        [Go!]

        wartość w polu 3 musi być 1. Jeżeli nie jest 1, kluczyka nie można zakodować.
        [Done, Go Back]

        /// osobiście nie sprawdzałem ale wkrótce będę wiedział.

        edit: w 17-instruments nie ma w 001 tej opcji
        tutaj będzie grupa 022
        // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
        ------------------------------------------------------

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez K_Popiel
          Istnieje możliwość sprawdzenia czy transponder jest gotowy do zakodowania

          [25 - Immobilizer] lub [17 - Instruments]
          [Meas. Blocks - 08]
          Select Block 001.
          [Go!]

          wartość w polu 3 musi być 1. Jeżeli nie jest 1, kluczyka nie można zakodować.
          [Done, Go Back]

          /// osobiście nie sprawdzałem ale wkrótce będę wiedział.
          W tym polu jest chyba raczej zapisane ile jest kluczy w immo a nie czy klucz nadaje się do zakodowania.
          Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
          Emulator czujnika poziomu oleju G266
          Napraw sterowników AIRBAG

          Komentarz


          • #30
            No to chyba że coś źle zrozumiałem na tej stronie:

            Immobilizer II Key Matching - Ross-Tech Wiki(Separate)

            [Select]
            [25 - Immobilizer]
            [Meas. Blocks - 08]
            Select Block 001.
            [Go!]
            The value in field 3 must be 1. If value is not 1, the key is not capable of being adapted to Immobilizer.
            You can check each key in this manner.
            [Done, Go Back]
            // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
            ------------------------------------------------------

            Komentarz


            • #31
              Śledzę te forum, czytam różne przepisy i próbuję rozwiązać swój problem i nie mogę nic znaleźć na temat O2FL,
              a mianowicie:
              Przy przekładaniu transpondera ze zwykłego kluczyka do do programowanego scyzoryka
              zniszczyłem go i został mi tylko jeden.
              Moje auto to jak z boku widać O2FL. Mam też VCDSa908, zakupiłem też czysty transponder telefonicznie z tej aukcji
              Link
              i mam kilka pytań:
              1. Której generacji mam immo w swojej miętówce?
              2. I z jakiego przepisu ze strony Ross-Techa mam skorzystać do zaprogramowania tego transpondera ewentualnie jakieś rady?
              3. I czy właściwy kupiłem ten transponder?
              4. Czy po prostu nic nie poradzę i pozostaje mi tylko ASO ?
              Proszę o pomoc

              [ Dodano: Wto 16 Sie, 11 20:11 ]
              Zamieszczone przez K_Popiel
              Istnieje możliwość sprawdzenia czy transponder jest gotowy do zakodowania

              [25 - Immobilizer] lub [17 - Instruments]
              [Meas. Blocks - 08]
              Select Block 001.
              [Go!]

              wartość w polu 3 musi być 1. Jeżeli nie jest 1, kluczyka nie można zakodować.
              [Done, Go Back]
              Niestety u mnie [Meas. Blocks - 08] jest nie aktywne ani w [25 - Immobilizer] ani w [17 - Instruments].
              A w [Security Access - 16] jak próbuję wpisać pin immo poprzedzając oczywiście "0"
              to wyskakuje mi komunikat
              [Controller refused the key!
              Error 35: Invalid key]
              czyli według tłumacza:
              [Kontroler odmówił klucz!
              Błąd 35: Nieprawidłowy klucz]
              Tak się dzieje w [25 - Immobilizer] jak i [17 - Instruments].
              Czyżbym miał niewłaściwy pin do immo czy po prostu wpisuję go w nie te miejsce.
              A może mam za słabą wersję VCDSa? [VCDS-AKP- 908.1]
              Może ktoś miał podobny problem. Posuńcie mi jakąś sugestię.
              Pomocy.
              Pozdrawiam
              Piotr.
              mail: [email protected]

              Komentarz


              • #32
                Jeżeli jest immo 3 generacji to bez 7mio cyfrowego kodu PIN/SKC nic nie zrobisz
                Skoda Fabia 2.0 AZL Elegance

                Komentarz


                • #33
                  Witam.
                  Nie chciałem zakładać nowego tematu więc dołączę się do tego
                  Chodzi mi o samo programowanie pilota, przeglądałem forum widziałem w waszych poradach że potrzeby jest drugi działający pilot aby wykonać tą operację. Problem jest w tym że nie posiadam drugiego sprawnego pilota, tzn. mam dwa klucze ale w obydwu już padły baterie, w jednym wymieniłem i chciałbym go zaprogramować ale jak mam to zrobić skoro drugi także jest rozprogramowany. W jaki sposób mam wykonać tą operację?
                  Liczę na Waszą pomoc

                  Komentarz


                  • #34
                    źródło - Ross-Tech Wiki

                    Adaptation
                    Channel 00: Remote Control Clearing

                    This channel clears all previously adapted remotes. It is advised to clear old remotes if the Remote Control Adaptation is not successful.

                    [Select]
                    [46 - Cent. Conv.]
                    [Adaptation - 10]
                    Channel 00
                    Read]
                    The New value will be 0 by default.
                    [Save]
                    When the prompt asks if you are sure you want to save a value of 0 to Channel 00, click [Yes]


                    Channel 01: Remote Control Adaptation

                    [Select]
                    [46 - Cent. Conv.]
                    [Adaptation - 10]
                    Channel 01
                    Read]
                    This will display the number of currently stored remotes in "Stored Value".
                    Enter your total number of keys up to a maximum of 4 (including any existing keys) in "New Value"

                    [Test]
                    Verify that the number in "Test Value" is correct.
                    [Save]
                    When the prompt asks if you are sure you want to save a value of x to Channel 00, click [Yes]
                    Press and hold (for at least one second) the UNLOCK button on the fob, at which time it will be learned.
                    If you're programming more than one fob press and hold the UNLOCK button on the second fob for one second, press and hold the UNLOCK button on the third fob for one second, etc.
                    You have a total of 15 seconds to do them all.

                    The car may give you some sort of acknowledgment as each key is learned (lights flash, horn beep, etc.)
                    // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
                    ------------------------------------------------------

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Acio
                      Jeżeli jest immo 3 generacji to bez 7mio cyfrowego kodu PIN/SKC nic nie zrobisz
                      Dzięki za info. Z tego co słyszałem to prawdopodobnie pozostaje mi tylko ASO bo raczej żadnym VAGiem tego 7mio cyfrowego pinu/SKC chyba nie sczytam.
                      A i mam jeszcze jedno pytanie.
                      Czy to prawda że muszę mieć transponder zamówiony od producenta pod nr VIN, czy wystarczy np ten
                      Link
                      jest to TP24.
                      Gość mi odpisał że bez problemu powinien się u mnie zakodować.
                      Jak dzwoniłem do ASO to powiedzieli że mogą spróbować zakodować.
                      A jak się nie da to co 150PL pójdzie w błoto?
                      Pozdrawiam
                      Piotr.
                      mail: [email protected]

                      Komentarz


                      • #36
                        No z tego co mi wiadomo to prawdopodobnie mam immo 3 generacji.
                        Czy zostaje mi tylko ASO czy w jakiś sposób mogę wygenerować ten 7mio cyfrowy PIN/SKC?
                        A czy to prawda że ten 4cyfrowy kod pin który można sczytać z np: VAG Tacho jest tylko jednodniowy i następnego dnia jest inny?(Tak coś wyczytałem chyba nawet na tym forum albo innym)
                        A czy są w ogóle jacyś magicy poza ASO którzy zakodują immo 3 generacji?
                        Pozdrawiam
                        Piotr.
                        mail: [email protected]

                        Komentarz


                        • #37
                          poszukaj w necie, są materiały na ten temat materiały i kalkulatory.
                          Skoda Fabia 2.0 AZL Elegance

                          Komentarz


                          • #38
                            ja kupilem tp24 w aso nie potrafili tego zakodowac (chcieli 60zl), gosc na miescie chce 250, dzieki.
                            7.3LPG/100 ~ 60km/h

                            Komentarz


                            • #39
                              Też mam TP24. Może swoje ASO zaatakuje po niedzieli - u mnie chcą 150zł.
                              A na mieście znalazłem magika który powiedział mi ze zrobi to za 500zł. Albo wziął mnie za kogoś kto się w ogóle na tym nie zna i za sprawność zapłaci każde pieniądze, albo ma mnie za idiotę, albo faktycznie ten problem może tyle kosztować :?: .
                              Nie wiem. Zobaczę co wyjdzie.

                              [ Dodano: Nie 08 Lip, 12 08:31 ]
                              Zamieszczone przez beatnik
                              ja kupilem tp24 w aso nie potrafili tego zakodowac
                              A jeżeli u mnie nie uda im się zakodować mojego immo, a kasę skasują
                              to czy chociaż udostępnią mi mój 7 cyfrowy PIN/SKC, czy muszę ich o to poprosić, czy w ogóle nie maja takiego prawa :?:
                              Pozdrawiam
                              Piotr.
                              mail: [email protected]

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez piotrek_02ks
                                Też mam TP24. Może swoje ASO zaatakuje po niedzieli - u mnie chcą 150zł.
                                A na mieście znalazłem magika który powiedział mi ze zrobi to za 500zł. Albo wziął mnie za kogoś kto się w ogóle na tym nie zna i za sprawność zapłaci każde pieniądze, albo ma mnie za idiotę, albo faktycznie ten problem może tyle kosztować :?: .
                                Nie wiem. Zobaczę co wyjdzie.

                                [ Dodano: Nie 08 Lip, 12 08:31 ]
                                Zamieszczone przez beatnik
                                ja kupilem tp24 w aso nie potrafili tego zakodowac
                                A jeżeli u mnie nie uda im się zakodować mojego immo, a kasę skasują
                                to czy chociaż udostępnią mi mój 7 cyfrowy PIN/SKC, czy muszę ich o to poprosić, czy w ogóle nie maja takiego prawa :?:
                                daj znac jak i co moze mam jakis lewych kolesi
                                7.3LPG/100 ~ 60km/h

                                Komentarz


                                • #41
                                  Podejrzewam, że kodu Ci nie dadzą, gdyż VAS koduje kluczyki w tle i po prostu go nie widać...
                                  Przynajmniej nie zauważyłem, a byłem obecny podczas kodowania maxi dota i kluczyków do niegO w moim aucie.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Jestem umówiony z elektrykiem na wtorek,bo cały ten tydzień go nie było.
                                    Podobno chcą za to 100zł i pytał mnie czy mam kody.
                                    Zbaraniałem mu na te pytanie i powiedziałem że mam tylko tą czarną przywieszkę na której jest 8 znaków (1 litera i 7cyfr - np1A234567)).
                                    A on mi odpowiedział że tak to. Co to jest za kod, bo do Pinu SKC to nawet nie jest podobne :?:

                                    [ Dodano: Czw 19 Lip, 12 11:31 ]
                                    No i kupa.
                                    Ich oprogramowanie nie widzi transpondera, sugerują zamówić kluczyk pod vin i wtedy go zakodują. Nowy kluczyk (czyli u mnie widzieli scyzoryk więc tylko główka do scyzoryka, bo reszta działa) 320zł + 100zł kodowanie. Dziś za usługę nic nie wzięli, a przy okazji okazji zrobili mi aktualizację oprogramowania sterownika drzwi pasażera, bo wczoraj przysłali mi list z tą informacją. Podobno drzwi nie działały tak jak należy w pewnej partii pojazdów między innymi win mojego pojazdu również znajdował się w tej partii.
                                    No cóż za błędy trzeba płacić.
                                    Będę miał kasę to zrobię to przy okazji.
                                    Pozdrawiam
                                    Piotr.
                                    mail: [email protected]

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Odezwij się do mnie w kwesti licznika, 50/50 da się dokodować stare kluczyki do nowej szafy, a jak nie to zostają nowe pastylki.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Odgrzebuję trochę kotleta, a mianowicie ogarnąłem sprawę już z tym swoim immo.
                                        Ceny kluczyków już spadły, kodowanie również. Przed świętami zamówiłem kluczyk, a teraz 23 byłem umówiony w ASO. Chwilę to trwało nawet nie zdążyłem wypić kawy którą sobie w salonie zrobiłem :wink: . Koszta:
                                        - kluczyk 1,00 x 191,78 = 191,78zł,
                                        - programowanie 0,20 x 190,00 = 38,00zł,
                                        - kawa 0,00zł :wink:
                                        - wrażenie bezcenne
                                        razem zapłaciłem 229,78zł
                                        Kluczyk w domu z zewnętrznej skorupy rozłupałem - nie trzeba całego tylko w okolicach grota z prawej strony tam gdzie na grocie zaznaczona kropka. Odetkałem zaślepkę, pastylka się ładnie wysunęła, którą ładnie zawinąłem i włożyłem do główki scyzoryka i
                                        mam teraz dwa kompletne w 100% sprawne scyzoryki
                                        Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego Yorku
                                        Pozdrawiam
                                        Piotr.
                                        mail: [email protected]

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X