Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Sonda Lambda

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Sonda Lambda

    Tabel, jest tylko mata, a potem już blacha :wink:

  • #2
    [O1] Sonda Lambda

    Witam

    silnik 1.6 akl rocznik 99

    Ostatnio podpiąłem samochod pod vag. Uzyskany wynik:

    537 Regulacja Lambda
    poza specyfikacją - wartość górna - BŁĄD SPORADYCZNY
    668 Napięcie na zacisku 30 za niskie
    obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY


    Czy błąd 537 to definitywnie sonda do wymiany czy coś trzeba sprawdzić po drodze?
    Czy błąd 668 ma coś z tym wspólnego ?? czego ten błąd dotyczy i gdzie szukać przyczyny?

    Dodam, że spalanie na trasie ... predkosc ok 100-120 km trasa autostrada 700km spalilo 9,9l/100 ... miasto dochodzi nawet do 13l z tego co widzę jest wiele osób które osiągają znacznie niższe spalanie

    Jaką sonde polecilibyście do tego silnika. Chodzi o zamiennik. Samochód nie ma inst. gazowej.

    Komentarz


    • #3
      po drodze sprawdź pierwszy element za filtrem powietrza
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        element jak na moje oko nadaje sie do wymiany,
        tzn poklejony jest jakas tasma. w weekend przyjrze sie temu dokladniej.

        czego dotyczy 2 blad??
        przeszukalem kilka forow i nigdzie nie moge znalezc rozwiazania

        pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Drugi błąd tyczy się zbyt niskiej wartości napięcia z akumulatora na złączu zacisku sterownika. Jeżeli masz bład zapisany w każdym sterowniku to może to wyć wina aku. Jeżeli tylko w jednym to możliwe że brudna wtyczka lub naderwany przewód.
          Może on być powiązany z sondą ale tylko ze względu że sterownik jest zasilany niższym napięciemi sterownik głupieje.
          Błedy powracają po skasowaniu?
          Błąd z sondą może być spowowodowany lewym powietrzem - sprawdz czy nie ciągnie pomiedzy filterem a przeplywomierzem.
          Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
          Emulator czujnika poziomu oleju G266
          Napraw sterowników AIRBAG

          Komentarz


          • #6
            po skasowaniu błędy powracają po przejechaniu kilku km i nagrzaniu silnika
            2 błąd występuje tylko raz. inne sterowniki nie mają błędów.

            Może problem jest z samą wtyczką od sondy? Gdzie moge ja zlokalizowac ?

            Komentarz


            • #7
              Wtyczke od sondy znajdziez pod autem. Zazwyczaj jest przykryta takim czarnym plastikiem (10x10cm) w okolicy fotela pasażera.
              Jżeli nie ma w tym miejscu to szukja po przewodzie.
              Mozesz też przeczyścic złącze komputera który jest na podszybiu (pamiętaj aby wcześniej odłączyć akumulator przed opięciem złączą).
              Gdy będziez czysćił złacze komputera możesz też spradwzić rezystancje przewodów pomiędzy sondą a komputerem.
              Patrzałeś czy nie ciągnie lewego powietrza?
              Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
              Emulator czujnika poziomu oleju G266
              Napraw sterowników AIRBAG

              Komentarz


              • #8
                dzisiaj sprawdzalem. element jak wczesniej mowilem byl owiniety resztkami jakiejs tasmy. po sciagnieciu okazalo sie ze ta ciensza rurka jest peknieta. W zasadzie to ledwo co sie trzyma.

                Owinalem to dokladnie tasma hydrauliczna. Rozważam jednak wymiane tego zestawu rurek. Gdzie znalezc ten cały element??

                Samochód chodzi troszke lepiej. Nie ma zamuleń itd. Sprawdze spalanie.

                ze względu na brak czasu sonda i wtyczka jutro.

                Komentarz


                • #9
                  Chodzi Ci o przeplywomierz?
                  Daj jakos fotke.
                  Jezeli ciagnie Ci lewe powietze pomiedzy przeplywomierzem a przepustnica to moze wtedy wydkakiwac blad zwiazany ze sonda.
                  Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                  Emulator czujnika poziomu oleju G266
                  Napraw sterowników AIRBAG

                  Komentarz


                  • #10


                    element zaznaczony czerwonym prostokątem
                    fotka znaleziona gdzieś na necie.

                    Komentarz


                    • #11
                      Szukaj na allegro - sa cale Skodzinki na czesci wiec cos sie znajdzie.
                      Chyba ze ten Dublin aktualny i klopot z przesylka.
                      Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                      Emulator czujnika poziomu oleju G266
                      Napraw sterowników AIRBAG

                      Komentarz


                      • #12
                        dublin jak najbardziej aktualny.
                        jest jakiś numer tej częsći ?? jak nazywa sie ten element ??

                        Komentarz


                        • #13
                          Jest to odma - cała rura łącząca przepustnicę z obudową od filtra powietrza.

                          Brat ostatnio wymieniał w leonie i dokładnie miał to samo co Ty. Posklejane taśmą. Jeśli uda Ci się znaleźć to lepiej kupić dobry używany oryginał niż zamiennik ze sklepu. My tak zrobiliśmy i zamiennika nie szło w ogóle założyć - przy jednym końcu okręgu było 2 milimetry grubości, a przy drugim 4..

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Dr.Claufe
                            Jest to odma - cała rura łącząca przepustnicę z obudową od filtra powietrza.
                            Odma to wąż łączący pokrywę zaworów z przepustnicą a rura łącząca filtr powietrza z przepustnicą tu rura łącząca lub rura ssąca i do niej jest podpięte odpowietrzanie głowicy czyliodma.
                            O ile się nie mylę to ten kawałek wężyka który jest pokazany na zdjęciu idzie pod korek wlewu oleju.
                            Jeżeli masz problemu z kupieniem tego u siebie to zawsze mozesz kupić na allegro - jeżeli sprzedawca Ci tego nie wyśle to służę pomocą. Wyślesz do mnie a ja prześle to do Ciebie, chyba że wyjdzie Ci to zbyt drogo.
                            Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                            Emulator czujnika poziomu oleju G266
                            Napraw sterowników AIRBAG

                            Komentarz


                            • #15
                              Odma to wąż łączący pokrywę zaworów z przepustnicą a rura łącząca filtr powietrza z przepustnicą tu rura łącząca lub rura ssąca i do niej jest podpięte odpowietrzanie głowicy czyliodma.
                              Dzięki za małe sprostowanie.

                              Przewód, rura filtra powietrza do nastawnika Skoda Octavia I 1,6 - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
                              Teraz już nikt nie ma wątpliwości

                              kloney, możesz napisać do tych z w/w sklepu w tej sprawie.

                              Komentarz


                              • #17
                                czekam na info odnosnie wysylki z kilku miejsc. zamowie w poniedzialek wiec myśle że zanimdojdzie minie jakiś tydzień. Sprawdze też jutro w pobliskim szrocie. Może znajde jakąs uzywana w dobrym stanie.

                                Dr.Claufe dzięki za dokładne info.

                                W Irl coraz cieplej więc nadchodzi pora na ogarnięcie sprawy centralnego. Zestawy naprawcze do wkładek zamówione. Podejrzewam jeszcze problem z mikrostykiem? Skąd zamawiacie? Co myślicie o tym w linku poniżej

                                Link

                                Komentarz


                                • #18
                                  Ja właśnie też będę tam kupował. Jak patrzyłem to chyba jedyny i rozsądny wybór.

                                  Zapewne jeszcze nie będziesz zamawiał, więc jakby co to powiem Ci później, jak to wygląda.

                                  Komentarz


                                  • #19
                                    Dr.Claufe widze że masz identyczny silnik jak mój. Masz LPG? Ile spala Ci benzyny na mieście a ile w trasie? Ile LPG jeżeli masz na wyposażeniu?
                                    Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                                    Emulator czujnika poziomu oleju G266
                                    Napraw sterowników AIRBAG

                                    Komentarz


                                    • #20
                                      Mam nadzieję, że nie posądzą nas o offtop.

                                      Otóż nie mam LPG i nie mam zamiaru zakładać. Benzyny w mieście zimą 9-10. Auto kupiłem w sierpniu, więc o okresie letnim niewiele mogę powiedzieć. W trasie nieważne (co mnie zdziwiło) czy 70-90 km/h czy 120 km/h spalanie 6.8-7.2

                                      Mam walniętą lambdę, która już długi czas czeka na wymianę (ale to z racji tego, że podejrzewałem katalizator), więc myślę, że po wymianie na nówkę spalanie się zmniejszy.

                                      kloney, w środę powinienem mieć ten mikrostyk, tylko u mnie jeszcze dość zimno, także z wymianą na razie poczekam. Kupiłem ten droższy.

                                      Komentarz


                                      • #21
                                        Panowie, trochę temat odgrzewam, bo i ja mam taki problem. Jak zakończyły się Wasze wojaże z lewym powietrzem i wskazaniami komputera?

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X