[Inne] Czy reflektor sam odparuje?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • musicman
    Classic
    • 2008
    • 12

    [Inne] Czy reflektor sam odparuje?

    Zamieszczone przez adaś
    PS Co było przyczyną?
    nadmierna prędkość?
    bryn-bryn
  • Klosiak
    Drive
    • 2007
    • 41

    #2
    [Inne] Czy reflektor sam odparuje?

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie budowy lamp w Skodzie Superb I (soczewki halogenowe). Od pewnego czasu parował mi prawy reflektor i to mocno. Dziś znalazłem winnego przy wymianie żarówek bo mi się jedna przepaliła. Okazało się, że głąby z ASO, które ostatnio wymieniały żarówkę mijania w prawej lampie przytrzasnęli dekielkiem kable idące do oprawki więc się dowiedziałem skąd mam wodę w reflektorze. Powiem szczerze, że jak zajrzałem do środka to trochę tam tej wody stoi Oczywiście dziś już pozamykałem wszystko jak fabryka przykazała i narodziło się w mojej głowie pytanie. Czy ta woda jakoś odparuje z tej lampy? Może przez odpowietrzniki czy coś. Czy może jednak trzeba czekać aż się zrobi mocno ciepło i wtedy na cały dzień zostawić auto na słońcu z otwartymi dekielkami lamp? Najlepiej pewnie by było wyjąć lampy i je osuszyć ale niestety nie mam możliwości, żeby zdjąć we własnym zakresie zderzak i je wyciągnąć. W najgorszym przypadku zlecę to zadanie mechanikowi ale chcę się dowiedzieć czy będzie to potrzebne? Może jednak ta woda sama z czasem zniknie z lampy?

    Pozdrawiam!
    Skoda Superb I 1.9 TDI AWX 2005 (179KM/353Nm)

    Komentarz

    • baca10
      RS
      • 2009
      • 6225

      #3
      Re: Czy reflektor sam odparuje?

      Zamieszczone przez Klosiak
      Witam,

      Czy może jednak trzeba czekać aż się zrobi mocno ciepło i wtedy na cały dzień zostawić auto na słońcu z otwartymi dekielkami lamp?
      Pozdrawiam!
      Jeden ze sposobów

      A woda kiedys na pewno odparuje :diabelski_usmiech

      Komentarz

      • krzysiek13
        L&K
        • 2010
        • 1155

        #4
        baca10, dokładnie w suchy, ciepły dzień wywietrz lampę, po czym dokładnie zamknij i powinno być ok :szeroki_usmiech
        Octavia

        Komentarz

        • Cordi
          Drive
          • 2010
          • 92

          #5
          Klosiak, najlepiej stanąć tak żeby przód samochodu był wyżej niż tył, zdjąć dekielek z lampy i wybrać ile się da tej wody np. chusteczką jednorazową (dobrze wchłania) i potem włączyć reflektory na pół godziny, reszta powinna wtedy odparować, zamknąć lampę i po sprawie.

          Komentarz

          • Klosiak
            Drive
            • 2007
            • 41

            #6
            Dzięki za odpowiedzi. Będę musiał coś wykombinować. Z chusteczkami to może być ciężko bo dojście jest słabe. Może zmontuję zestaw strzykawka + wężyk i wyciągnę ile się da. Ewentualnie poczekam na lepszą pogodę i przewietrzę lampę :-) Mam nadzieję tylko, że ta wilgoć mocno lampie nie zaszkodziła...Takich amatorów jak z tego ASO to był pozabijał :evil:
            Skoda Superb I 1.9 TDI AWX 2005 (179KM/353Nm)

            Komentarz

            • piotrek_os
              RS
              S_OCP Member
              • 2006
              • 8160
              • Octavia II (1Z3)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #7
              Nie wiem jaka tam jest budowa lamy - jezeli światła drogowe docieraja tam gdzie jest zaparowane to je odpal..... - lekarstwo sprawdzone w 0II
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz

              Pracuję...