Zanik mocy 1,9 TDI + szarpanie przy przyspieszaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • andrz3j
    Classic
    • 2012
    • 2

    Zanik mocy 1,9 TDI + szarpanie przy przyspieszaniu

    picia136, czyli wszystko w porządku. 0.25litra na 10kkm to normalne życie w 2.0TDI-PD jak i 1.9TDI-PD
  • moonrakerj23
    Classic
    • 2011
    • 1

    #2
    Zanik mocy 1,9 TDI + szarpanie przy przyspieszaniu

    Witam,
    na początku się przedstawię. Marcin z Poznania, skoda Octavia Tour 2005 1,9 TDI 110 KM (nie wiem tylko czy ASV czy AHF). Witam wszystkich serdecznie.

    Problem z moją Octawią.
    Przy przekraczaniu prędkości 120 - 140 km/h auto znacznie słabnie, nie ma mocy. Ostatnio zauważyłem, że dzieje się to na niższych biegach przy szybkim rozpędzaniu. Po tym zdarzeniu często pojawia się żółta kontrolka silnika i auto jedzie jakby brakowało połowy koni :-( Po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika wraca moc, jednak jak się mocno przyspiesza lub szybko jedzie jak powyżej, sytuacja się powtarza.

    Drugi objaw - przy przyspieszaniu od 0 km/h nawet przy ciepłym silniku, słychać metaliczne odgłosy jakby coś ocierało, jednocześnie auto szarpie przy przyspieszaniu w chwili tych odgłosów. Efekt - nierównomierne przyspieszanie. Te odgłosy i szarpanie to ułamki sekund. Efekt nie jest ciągły - pojawia się czasami.

    Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?
    Pozdrawiam

    Marcin

    Komentarz

    • Damianjg
      Rider
      • 2008
      • 621

      #3
      Zamieszczone przez moonrakerj23
      Przy przekraczaniu prędkości 120 - 140 km/h auto znacznie słabnie, nie ma mocy. Ostatnio zauważyłem, że dzieje się to na niższych biegach przy szybkim rozpędzaniu. Po tym zdarzeniu często pojawia się żółta kontrolka silnika i auto jedzie jakby brakowało połowy koni :-( Po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika wraca moc, jednak jak się mocno przyspiesza lub szybko jedzie jak powyżej, sytuacja się powtarza.
      SZUKAJ pod notlauf

      Komentarz

      • kabanos
        RS
        • 2011
        • 4544
        • Octavia I combi (1U5)
        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

        #4
        Szarpanie przy przyspieszaniu to raczej początek końca sprzęgła.

        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

        Komentarz

        • Lashlo
          L&K
          S_OCP Member
          • 2007
          • 1455

          #5
          moonrakerj23, to moze byc tez pedal gazu,mialem podobnie.Albo turbina.

          Komentarz

          Pracuję...