[O1] Otwieranie drzwi kluczykiem nie idzie "gladko"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Rafi2007
    Drive
    • 2007
    • 71

    [O1] Otwieranie drzwi kluczykiem nie idzie "gladko"

    Zamieszczone przez piramida
    sesik, luknij sobie na tego golfa http://translate.google.pl/translate...prmd%3Dimvnsfd

    Wspominałeś coś że w na przyszły sezon planujesz obecną moc ale bez gazu
    Wątki na forach z UK są o tyle ciekawe, że nie mają żadnych wykresów na poparcie swoich słów. A 320bph przy 2,4 bara jakoś mi się nie chce wierzyć w to
  • idas
    Elegance
    • 2006
    • 828

    #2
    [O1] Otwieranie drzwi kluczykiem nie idzie "gladko&quot

    Czesc,

    W OI pojawil sie dziwny problem. Przejrzalem kilkadziesiat tematow o zamku centralnym, ale nie znalazlem ponizszej sytuacji.
    Oto co sie dzieje:
    - nie mam pilota, tylko kluczk - tak wyszlo z fabryki,
    - kazde drzwi da rade otworzyc i zamknac kluczykiem, ale nie wszedzie przekrecanie kluczyka "idzie jak w maselku",
    - w drzwiach kierowcy przy przekrecaniu kluczyka czuc chrobotanie,
    - w drzwiach pasazera przy otwieraniu kluczyk nie dochodzi do normalnego koncowego polozenia (czuc opor, gdybym chcial go przekrecic dalej).
    - zamek w bagazniku dziala ok.

    Stawiam, ze po 11 latach trzebaby cos tam przeczyscic, bo pewnie to jest zrodlem problemu. Zatem czy ktos ma moze jakas fotorelacje lub instrukcje obslugi jak to zrobic? A moze nie warto, bo na forum pojawiaja sie posty z informacja, ze wkladka to koszt 30zl (ale z drugiej strony, czy w moim przypadku to moze byc tylko wkladka?)?

    Dzieki za porady
    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      wskazane smarowanie zamka w okresie użytkowania- profilaktycznie raz do roku.
      jeśli jeszcze się otwierają - płynny smar do bębenka. powinno pomóc
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • tryton
        Elegance
        • 2008
        • 935

        #4
        Zamieszczone przez idas
        Zatem czy ktos ma moze jakas fotorelacje lub instrukcje obslugi jak to zrobic
        Chyba do przesmarowania zamka nie potrzeba ci fotorelacji wystarczy strzykawka z igłą olej silnikowy a jeszcze lepiej przekładniowy i wstrzyknąć do zamka wsadzić kluczyk po przekręcać parę razy i po robocie . Potem wytrzeć kluczyk szmatką z oleju i cieszyć się ze sprawnie działających zamków

        Komentarz

        • idas
          Elegance
          • 2006
          • 828

          #5
          Tylko jak czytam o czyszczeniu zamkow, to pojawiaja sie opinie, zeby wlasnie tak nie robic, bo mechanizm sie pozniej zaciera. Z tego co zrozumialem, to trzeba chyba wyciagnac cala wkladke, rozebrac ja i przesmarowac. Tylko jak to wyciagnac? :P
          VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
          VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

          Komentarz

          • zbn
            Classic
            • 2009
            • 16

            #6
            Widziałem chyba tutaj temat z fotorelacją, gdzie użytkownik rozbierał i wymieniał wkładkę(kupował zestaw naprawczy).

            Smarowanie może nie wystarczyć. Ja pojechałem do speca, który to zrobił w 20 min. za ok. 80-100 zł. Zaczęło się jak u Ciebie od utrudnionego otwierania-aż w końcu zamek się całkiem blokował.

            Komentarz

            • tryton
              Elegance
              • 2008
              • 935

              #7
              Proszę bardzo jak kolega zamiast przesmarować wkładkę i potem stosować się do tego co napisał robekcool woli zacząć od rozbierania wszystkiego to tu są opisy jak to zrobić

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...monta%BF+zamka

              Komentarz

              Pracuję...