Pytanie o czujnik otwartych drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • darcel84
    Classic
    • 2012
    • 4
    • Octavia III combi (5E5)
    • DADA 1.5 TSI 150 KM

    Pytanie o czujnik otwartych drzwi

    Serdecznie witam właścicieli(ki) szkodników ze świętokrzyskiego !!!
    Pozdrawiam z miasta STAR-a !!!
  • TomaszD_BP
    Classic
    • 2011
    • 11

    #2
    Pytanie o czujnik otwartych drzwi

    Gdzie w I szukać czujnika od drzwi?
    Pozdrawiam

    Komentarz

    • Vipok3
      Drive
      • 2010
      • 49

      #3
      W zamku w drzwiach. Poszukaj na forum o wymianie mikrostyku, są też foty.
      ALH 90 KM+Chip, 2004r. Ambiente

      Komentarz

      • phoneman
        RS
        • 2008
        • 3374
        • Octavia I (1U2)
        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

        #4
        Masz na talerzu:



        [inline:Zamek-mikrospinac42.jpg] Častá závada je, že odjede mikrospínačdveří. A při otevření dveří nám nesvítí interiérové světlo. A nepípají světla, když jsou zapnutá... a nejde zavřít auto zevnitř


        .

        Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

        Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

        Komentarz

        • BORA
          Ambiente
          • 2009
          • 118
          • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

          #5
          Panowie u mnie problem czujnika otwartych drzwi występuje od ponad roku i zwykle po wyjechaniu z myjni. Czasem jest spokój przez miesiąc czasem problem pojawia się co kilak dni. Jadę sobie samochodem i nagle na desce co jakiś czas pojawia się czerwona kontrolka, problem polega na tym ze nie mogę wyczaić w których drzwiach występuje problem - czy ktoś ma jakiś pomysł jak to sprawdzić?
          BORA aka xbora
          Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
          ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

          Komentarz

          • phoneman
            RS
            • 2008
            • 3374
            • Octavia I (1U2)
            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

            #6
            BORA Z czujnikiem masz połączona lampkę nad lusterkiem i brzęczyk o świateł. Ale na poczatek sprawdź wiązkę kabli pomiędzy drzwiami a nadwoziem
            .

            Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

            Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

            Komentarz

            • Vipok3
              Drive
              • 2010
              • 49

              #7
              W każdych drzwiach na słupku jest złączka kabli i odłączjąc poszczególne drzwi można namierzyć które szwankują.
              ALH 90 KM+Chip, 2004r. Ambiente

              Komentarz

              • BORA
                Ambiente
                • 2009
                • 118
                • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                #8
                Zamieszczone przez phoneman
                BORA Z czujnikiem masz połączona lampkę nad lusterkiem i brzęczyk o świateł. Ale na poczatek sprawdź wiązkę kabli pomiędzy drzwiami a nadwoziem
                Tak wiem, lampkę musiałem wyłączyć bo mi się zaświecała w trakcie jazdy ale nie kumam o co chodzi z brzęczykiem świateł? Jak lampka się zaświeca w trakcie jazdy coś powinno mi brzęczeć? Bo nic takiego się nie dzieje..

                Sprawdzić ale jak?

                Zamieszczone przez Vipok3
                W każdych drzwiach na słupku jest złączka kabli i odłączjąc poszczególne drzwi można namierzyć które szwankują.
                Nie bardzo kumam jak? W samochodzie jest jedna czujka na desce. Otwarcie którychkolwiek drzwi lub klapy powoduje zaświecenie tej jednej lampk. Mógłbyś rozwinąć swoją myśl z tym sprawdzaniem?

                Czy jak odepnę wiązkę od danych drzwi to z tych drzwi czujka nie będzie świecić?

                Jeśli tak to czy Twój pomysł polega na tym że jak odepnę wiązkę od danych drzwi i dalej czujka świeci to znaczy że to nie te drzwi - o takie sprawdzenie Ci chodzi?

                Jak odłączyć tą wiązkę, jest tam jakaś wtyczka?
                Jestem nie wyspany i widzę że kiepsko idzie mi myślenie?
                BORA aka xbora
                Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
                ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

                Komentarz

                • phoneman
                  RS
                  • 2008
                  • 3374
                  • Octavia I (1U2)
                  • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                  #9
                  BORA, Jeżeli zostawisz włączona światła to przy sprawnym mikrowyłaczniku powinien działać brzęczyk gdy otworzysz drzwi kierowcy. :szeroki_usmiech
                  .

                  Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                  Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                  Komentarz

                  • Vipok3
                    Drive
                    • 2010
                    • 49

                    #10
                    Dobrze rozumujesz BORA, wypinając wtyczkę eleminujesz te drzwi. Troche trzeba się pobawić ale do wykonania. Prostrzą metodą jest otwieranie i zamykanie drzwi tyle razy aż natrafi się na ten moment kiedy kontrolka przestanie prawidłowo pokazywać. Jeśli kontrolka świeci cały czas to pierwsza metoda będzie skuteczna.
                    ALH 90 KM+Chip, 2004r. Ambiente

                    Komentarz

                    • BORA
                      Ambiente
                      • 2009
                      • 118
                      • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                      #11
                      Zamieszczone przez phoneman
                      BORA, Jeżeli zostawisz włączona światła to przy sprawnym mikrowyłaczniku powinien działać brzęczyk gdy otworzysz drzwi kierowcy. :szeroki_usmiech
                      A tak faktycznie nie skumałem od początku o jaki brzęczek Ci chodzi Tak ten brzęczek dział gdy otwieram drzwi kierowcy..

                      Zamieszczone przez Vipok3
                      Dobrze rozumujesz BORA, wypinając wtyczkę eleminujesz te drzwi. Troche trzeba się pobawić ale do wykonania. Prostrzą metodą jest otwieranie i zamykanie drzwi tyle razy aż natrafi się na ten moment kiedy kontrolka przestanie prawidłowo pokazywać. Jeśli kontrolka świeci cały czas to pierwsza metoda będzie skuteczna.
                      Super dzięki za podpowiedź Rozumiem że ta wtyczka jest tam gdzie osłona gumowa między drzwiami a słupkiem? Wystarczy z jednej strony tą gumę wyciągnąć?

                      No właśnie kontrolka nie świeci cały czas :?
                      To co pisałeś o otwieraniu i zamykaniu drzwi (druga metoda)już próbowałem i powiem ze trzaśniecie którymikolwiek drzwiami czasem powoduje że kontrolka się zaświeca i gaśnie, podejrzewam jedne drzwi ale nie mam 100% pewności.

                      Najśmieszniejsze jest to że jak czasem bawię się przyciskiem do zamykania drzwi od środka lub sprawdzam czy szyby są domknięte (wciskam dwa przyciski do podnoszenia szyb np 2 naraz tył lub 2 naraz przód) to kontrolka drzwi też się czasem zaświeca.. :|
                      BORA aka xbora
                      Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
                      ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

                      Komentarz

                      Pracuję...