Blokaday czy usterka ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ralpho
    Classic
    • 2011
    • 5

    Blokaday czy usterka ?

    R(+)ammsPaul, dzięki serdeczne No to już kwestia naprawdę krótkiego czasu, idzie wszystko z górki (tfu! odpukać) już, także jest OK
  • Xiant
    Classic
    • 2010
    • 11

    #2
    Blokaday czy usterka ?

    Witam

    Skoda Octavia 1.9 TDI, 90 KM, silnik z tego co wiem chyba ALH, moze ktos mial podobny problem. W ruchu miejskim zadnych problemow, pali na dotyk, przyspiesza sprawnie, dziala rowniutko. Wczoraj na trasie 5-ty bieg, gaz. Doszedl do 140 km/h i ... jak by mu cos mocy odjelo, ale nic nie pali sie na desce, auto nie zwalnia, tylko szybciej nie pojedzie. Zwalniam do ok 100, potem gaz i taki sam objaw przy tej samej predkosci, obroty do 3000. Rozpedzil sie do max 160 km.h ale to juz bylo lekko z gorki.
    Co to moze byc ? Awaria czy jakas blokada ? Na luzie podkrecic silnik moge nawet do konca skali tylko nie pojedzie szybciej, jak pisalem, niz ok 140-150 km/h. Mial ktos podobny objaw ?



    Pozdrawiam
    Xiant

    Komentarz

    • Tony065
      RS
      • 2009
      • 2487
      • Octavia I (1U2)
      • ARX 1.8 20VT 150 KM

      #3
      cześć. sprawy dwie:
      1. popraw opis w profilu, no chyba, że problem z autem służbowym.
      2. najpawdopodobniej to notlauf, ale bez podpięcia pod komputer, to wróżenie z fusów.
      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
      @ by Tune-up Gdańsk
      TDI VP++ i jeszcze rośnie
      Antek

      Komentarz

      • Xiant
        Classic
        • 2010
        • 11

        #4
        Zamieszczone przez Tony065
        cześć. sprawy dwie:
        1. popraw opis w profilu, no chyba, że problem z autem służbowym.
        2. najpawdopodobniej to notlauf, ale bez podpięcia pod komputer, to wróżenie z fusów.
        Witam

        OK, poprawione. O notlaufie mi wspominano, mam VAGa i kabelek, moze dam rade sam to zdiagnozowac. Czy w okolicy Sosnowca mozecie polecic miejsce gdzie usuwaja takie usterki w cenie nizszej niz zakup innej Octavii ?

        Pozdrawiam
        Xiant

        Komentarz

        • jefry
          Rider
          • 2009
          • 411

          #5
          prawdopodobnie tak jak napisał kolega Tony065 łapiesz przeładowanie czyt. "notlauf". Wątpię żebyś miał "zdławiony" silnik.
          Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

          Komentarz

          • Tony065
            RS
            • 2009
            • 2487
            • Octavia I (1U2)
            • ARX 1.8 20VT 150 KM

            #6
            ok. skoro masz VAG-a i kabel, to czy umiesz zrobić logi dynamiczne? wtedy wszystko widać co i gdzie boli. u mnie notlauf wyskakiwał, jak miałem źle wyregulowaną gruchę po wymianie, ale ekipa z TUNE-UP wykonała profi robotę i teraz śmigam, aż miło.
            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
            @ by Tune-up Gdańsk
            TDI VP++ i jeszcze rośnie
            Antek

            Komentarz

            • zelu32
              Classic
              • 2010
              • 17

              #7
              Ale jakby lapal notlaufa, to czy nie byloby tez objawow przy wyzszych obrotach na 3-cim i 4-tym biegu? Ja kiedys mialem wlasnie takie objawy przy notlaufie - nie tylko na 5-tce przy 130-140?

              Jak dla mnie objawy pasuja do padnietego przeplywomierza - i objawy sa idealnie zgodne z tym co kiedys mialem w octavii ojca. 1.9tdi 90KM (agr) - wszystko hulalo pieknie, ale ponad 130,140 nie jechal, jakby mu ktos zalozyl blokade.

              Takze pewnie jedno z tych dwoch..

              Komentarz

              • jefry
                Rider
                • 2009
                • 411

                #8
                Zamieszczone przez zelu32
                Ale jakby lapal notlaufa, to czy nie byloby tez objawow przy wyzszych obrotach na 3-cim i 4-tym biegu? Ja kiedys mialem wlasnie takie objawy przy notlaufie - nie tylko na 5-tce przy 130-140?

                Może być tak że jedziesz w mieście i nie katujesz i docisniesz nawet do 180 i nie przeładuje rozgrzeje sie turbo i nagle - oby nie w połowie tira - nagle padnie moc...


                czy to przepływka czy to zawór czy to zapieczenie łopatek nie ma znaczenia jest to klasyczny notlauf - na to składa się wiele rzeczy a co dokładnie to bez dynamicznych logów g.. będzie wiadomo.
                Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

                Komentarz

                • Xiant
                  Classic
                  • 2010
                  • 11

                  #9
                  Zamieszczone przez Tony065
                  ok. skoro masz VAG-a i kabel, to czy umiesz zrobić logi dynamiczne? wtedy wszystko widać co i gdzie boli. u mnie notlauf wyskakiwał, jak miałem źle wyregulowaną gruchę po wymianie, ale ekipa z TUNE-UP wykonała profi robotę i teraz śmigam, aż miło.
                  Witam

                  Podpinalem kabel z lapem do auta i robilem sobie jakies testy, jestem laikiem w temacie. Mozesz, jesli to w miare latwe do opisania, podpowiedziec jak to zrobic ?


                  Pozdrawiam
                  Xiant

                  Komentarz

                  • Tony065
                    RS
                    • 2009
                    • 2487
                    • Octavia I (1U2)
                    • ARX 1.8 20VT 150 KM

                    #10
                    forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=2956
                    miłej lektury
                    albo podjedź u siebie na spot, na pewno znajdzie się ktoś, kto umie i pokaże o co kaman.
                    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                    @ by Tune-up Gdańsk
                    TDI VP++ i jeszcze rośnie
                    Antek

                    Komentarz

                    • Xiant
                      Classic
                      • 2010
                      • 11

                      #11
                      Zamieszczone przez Tony065
                      forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=2956
                      miłej lektury
                      albo podjedź u siebie na spot, na pewno znajdzie się ktoś, kto umie i pokaże o co kaman.
                      Witam

                      Wielkie dzieki za podpowiedz, poczytam, potestuje. A jakies info o najblizszym spocie w okolicy Sosnowca ?


                      Pozdrawiam
                      Xiant

                      Komentarz

                      • Tony065
                        RS
                        • 2009
                        • 2487
                        • Octavia I (1U2)
                        • ARX 1.8 20VT 150 KM

                        #12
                        proszę :arrow: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25893 Twoja okolica, tylko tego nie ma co czytać w całości, najwyżej parę ostatnich stron :wink:
                        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                        @ by Tune-up Gdańsk
                        TDI VP++ i jeszcze rośnie
                        Antek

                        Komentarz

                        Pracuję...