[O1] smrodek z klimy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • WarFan
    Classic
    • 2010
    • 37

    [O1] smrodek z klimy

    Zamieszczone przez mati160
    Składanych lusterek w ofercie nie ma, ale zawsze można coś samemu spróbować rzeźbić (oczywiscie to już po gwarancji)
    bo właśnie rozkminiam temat po tym jak jakaś :klnie: rozwaliła mi prawe lusterko na parkingu :grrr I szukam dawcy narządów :wink:
  • bersoft
    Drive
    • 2009
    • 78

    #2
    [O1] smrodek z klimy

    Witam,

    mam kłopot z zapaszkiem z klimy (smród mokrego kurzy), poradźcie co zrobić ?

    Jak odpalam wentylację lub klimę to przez kilka minut śmierdzi potem przestaje i tak za każdym razem.

    Co zrobiłem:
    1. wymiana filtra na węglowy
    2. czyszczenie chemiczne klimy (pomogło na parę dni)
    3. ozonowanie 13g/h przez 30 min (pomogło na parę dni)
    4. wyczyszczony wentylator - skrzydełka były zakurzone
    5. po demontażu wentylatora chłodnica i komora czysta (brak błotka, było tylko lekko zakurzone - to co widoczne od strony wentylatora)

    Dodatkowo - obserwacja kapania wody pod samochodem - na postoju nie kapie, woda gdzieś się wylewa z klimy podczas hamowania. Podejrzewam że odprowadzenie skroplin jest zatkane albo nie działa prawidłowo. Jak można to sprawdzić i gdzie się to znajduje, nigdzie nie widzę żadnej rurki odprowadzającej wodę z klimy (foto, schemat).

    Poradźcie co zrobić, lub podajcie namiary na serwis który sobie z tym poradzi (nie ASO)

    Komentarz

    • phoneman
      RS
      • 2008
      • 3374
      • Octavia I (1U2)
      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

      #3
      2. czyszczenie chemiczne klimy (pomogło na parę dni)
      A dmuchałeś pianką na kratki parownika ?

      Tu masz rozkminiony temat:



      Możesz także wpisać szukaj " odgrzybianie klimatyzacji" naprawdę sporo tego jest
      .

      Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

      Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

      Komentarz

      • bersoft
        Drive
        • 2009
        • 78

        #4
        o ile ten element za wentylatorem to parownik to potraktowałem go ostro pianką.

        przeglądałem te fora ale wygląda że mój problem jest jakby trochę inny, ja bardziej podejrzewam że zatkane jest odprowadzenie skroplin z parownika i w tym tkwi problem, ale nie wiem gdzie tego szukać

        Komentarz

        • DCA
          Drive
          • 2010
          • 40

          #5
          To był błąd. Nie stosuje się pianki w nawiewy.

          Sam pracuje w warsztacie gdzie zajmujemy się klimatyzacją i ich obsługą. Bardzo często pianka powoduje, że elementy ruchome w klimatyzacji przestaja pracować i śmierdzi.

          Skoro to nic nie pomogło to polecam środek który wstawia się do auta na 10 min i auto chodzi na obiegu wewnętrznym...

          Wczoraj miałem Golfa 4 po czyszczeniu wymianie filtra i ozonowaniu. Niestety w aucie nadal śmierdziało.

          Środek o zapachu mięty Podałbym linka ale nie mogę znaleźć w necie. Gdybyś potrzebował śmiało pisz...
          511 120 506 naprawa wzmacniaczy, radioodtwarzaczy. Montaż CAR AUDIO (kuj-pom)

          Komentarz

          • PieTrzaK
            L&K
            • 2009
            • 1323
            • Octavia I (1U2)
            • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

            #6
            Zamieszczone przez bersoft
            zatkane jest odprowadzenie skroplin z parownika
            To zapewne byłoby już bagienko wewnątrz auta.

            Co do tych psiukaczy - u mnie też w sumie pomógł miętowy specyfik, ale jak wsiadłem po tym do auta to myślałem że padnę jak mi tą miętą w twarz powiało :lol:

            Komentarz

            • bersoft
              Drive
              • 2009
              • 78

              #7
              wczoraj zapodałem właśnie taki spray plaka przez 10 min, po wietrzeniu przez noc (uchylone szyby w garażu) nawet całkiem przyjemny zapach, za kilka dni będę wiedział jak podziałało

              a czy ktoś wie gdzie jest ten odpływ wody, bo się zastanawiam czy przez niego nie wcisnąć pianki o ile będzie drożny z drugiej strony chłodnicy (chyba parownika)

              DCA: nie psikałem pianki na wentylator, chyba że myślisz o innych elementach ruchomych

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                #8
                U mnie ozonowanie w serwisie klimy robia przez 1 godzinę! - nie krócej. Może masz tak zasyfiony parownik, że trza go ręcznie wyczyścić.

                A odpływ faktycznie powinien byc drożny - u mnie jak parkuje, widze mokre ślady na parkingu.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                Pracuję...