[O2] O2 FL - obtarcia lakieru od uszczelek tylnych drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • SebaSapi
    Classic
    • 2010
    • 6

    [O2] O2 FL - obtarcia lakieru od uszczelek tylnych drzwi

    JKM ma odrębne zdanie?
    Właśnie przeczytałem dokładnie to, co sam chciałem napisać = prawdę w najczystszej postaci
    SebaSapi
  • maar
    Drive
    • 2009
    • 41

    #2
    [O2] O2 FL - obtarcia lakieru od uszczelek tylnych drzwi

    Myślałem, że problem obtarć lakieru od uszczelek tylnych drzwi nie dotyczy O2FL.
    No , ale jednak dotyczy – zauważyłem ostatnio w moim aucie takie obtarcia lakieru po obu stronach , dość symetrycznie rozmieszczone.
    Pokazałem to w ASO - jestem umówiony na lakierowanie obtarć na najbliższy poniedziałek w ramach 3- letniej gwarancji na lakier .
    Zastanawiam się nad sposobem naprawy.
    Proszę o radę jaki byłby według Was najlepszy i najrozsądniejszy sposób lakierowania ?
    Je jestem tylko za miejscowym zabezpieczeniem antykorozyjnym w miejscach obtarć lakieru , przylegających do uszczelek .
    Nie chcę lakierowania w taki sposób , jak zaproponowano mi w ASO , tzn. obejmującego też nieuszkodzony lakier po zewnętrznej części samochodu , ponieważ obawiam się , że łączenie lakierów nowego i starego będzie widoczne ( jeśli nie teraz , to po jakimś czasie ).

    Komentarz

    • Mihau
      RS
      • 2009
      • 7460
      • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

      #3
      maar, wrzuciłbyś jakieś zdjęcia?

      Jak masz takie obtarcia to pokusiłbym się o wymianę uszczelek.
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz

      • kkuligowski
        Ambiente
        • 2010
        • 178
        • Octavia II (1Z3)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        #4
        Re: O2 FL - obtarcia lakieru od uszczelek tylnych drzwi

        Zamieszczone przez maar
        jestem umówiony na lakierowanie
        nic nie da lakierowanie - po jakimś czasie(w zależności o ilości otwierań i temperatury) znowy wyjdzie. W moje 02 były robione poprawki 2 razy i nadal odcinają lakier.
        Wymian uszczelek to chyba jedyne wyjście ale chyba nie dające gwarancji.
        Poszukaj na forum - jest nawet lista chętnych na zbiorową reklamacje.
        Nabytek w 04.2010 r czyli 2,0 TDI.
        Po drodze Verso 2,0 D4D, Auris 1,6 Velmatec
        A teraz jest 1,4 TSI z 2012

        Komentarz

        • maar
          Drive
          • 2009
          • 41

          #5
          Re: O2 FL - obtarcia lakieru od uszczelek tylnych drzwi

          Najlepsze jest to , że największe obtarcia lakieru są przy tych drzwiach , które najrzadziej były otwierane.
          Może nic nie da lakierowanie , ale korozja nie wstąpi albo wystąpi później.

          Podobno uszczelki w O2FL są już pozmianowe.

          Zdjęcia postaram się wrzucic jutro.

          Komentarz

          • keraj998
            Rider
            • 2008
            • 359
            • Volkswagen

            #6
            Zamieszczone przez maar
            Najlepsze jest to , że największe obtarcia lakieru są przy tych drzwiach , które najrzadziej były otwierane.
            bo to nie zależy od ilości otwarć drzwi, ale od sztywności całej budy i jej pracy :diabelski_usmiech
            "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

            Komentarz

            • Enriquez
              RS
              • 2009
              • 7685
              • Superb III (3V3)

              #7
              no a buda niestety miękka jest. Do tego dochodzi piasek między gumą i lakierem i wszystko jasne
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz

              • theOne
                Ambiente
                • 2010
                • 177

                #9
                Ale dali ciała z tymi uszczelkami...
                Witam

                Passat 1.8 TSI R-Line MY2010

                Komentarz

                • wokan
                  Ambiente
                  • 2007
                  • 210

                  #10
                  Dzisiaj właśnie odbieram auto po naprawie reklamacyjnej związanej z wycieraniem lakieru na wnękach nadkoli z tyłu.
                  SAP uznał reklamacje i sponsoruje malowanie i wymianę uszczelek.
                  Lakiernik zna sprawę (powszechne w Octaviach) i miał położyć grubszą warstwę bazy i klaru.
                  Te ogniska rdzy na progach to też przypadłość Octavii 2 - wygląda to na wady ocynku.
                  Octavia II RS TDI 200/441
                  "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                  Komentarz

                  • majkel123
                    Rider
                    • 2010
                    • 570

                    #11
                    Ręce opadają, a ten purchel to już przegięcie, maluj to jak najszybciej :shock:
                    Arctic 1.8 TSI DSG7

                    Komentarz

                    • keraj998
                      Rider
                      • 2008
                      • 359
                      • Volkswagen

                      #12
                      Zamieszczone przez majkel123
                      Ręce opadają, a ten purchel to już przegięcie, maluj to jak najszybciej
                      ten purchel wygląda na uszkodzenie mechaniczne spowodowane złym umiejscowieniem (przyklejeniem w niewłaściwym miejscu) ochronnych listw progowych, w przypadku naciśnięcia/nadepnięcia na tą listwę, odkształca się ona i wyciera lakier, moim zdaniem powinna być ona przyklejona na środku progu tak, żeby odległosć jej krawędzi od rantu progu po obu jej stronach była identyczna :diabelski_usmiech na zdjęciu widać, że profil progu w miejscu purchla wznosi się ku górze
                      "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                      Komentarz

                      • majkel123
                        Rider
                        • 2010
                        • 570

                        #13
                        keraj998, zgadzam sie, ale wygląda
                        Arctic 1.8 TSI DSG7

                        Komentarz

                        Pracuję...