co moge zrobic z ubezpieczenia ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zygiaga
    Classic
    • 2011
    • 30

    co moge zrobic z ubezpieczenia ?

    Zamieszczone przez leszekmw
    tzn. gdzie ? gdzies na forum ? i jak ten sterownik odszukać , ewentualnie jaki ma mieć numer czy co tam ? moja jest 2007 rok jakby co.. . nie to że będę to robił ale mogę sobie popatrzeć co i jak..
    Światła dzienne w halogenach z doświetlaniem

    Ja mam sterownik Bordnetz 3C0 937 049 AJ, ale każdy 30 Bytowy obsłuży dzienne w halogenach. Podłącz auto pod VCDSa i Ci się wyświetli jaki masz sterownik


    a te dokładane ledy to dla mnie taki obciach i gadżet dla 60-latków, którzy zakładają takie coś w swoich starych passatach z lat 80, bo uważają, że auto modnie wygląda i oszczędzają żarówki... Dla mnie ledy jak już to tylko oryginalne w lampach fabrycznych. Skoda Octavia RS i takie dokładane ledy to
  • 13karolss
    Ambiente
    • 2010
    • 199

    #2
    co moge zrobic z ubezpieczenia ?

    witam mam pytanie a dokladnie rok temu piaskarka tak niefortunnie sypala zimo piasek ze odpryski piasku zniszczyly mi drzwi lewe tyl i nadkole - znajomy mowil zebym to zostawil rdzy niebedzie a moze ktos mnie walnie no i stalo sie pol roku temu walnął mnie dziadek tylko ze uszkodzil mi lusterko oboje drzwi i nadkole z "prawej" strony :cry: , z dziadkeim sie dogadalem i pojechalem do jego ubezpieczyciela tam po papierkowej robiecie jego ubezpieczyciel przeslal mi pieniozki - samochodu nierobilem gdyz jak mi doradzil znajomy rdzy niebedzie a moze ktos jeszcze walnie :| nadodatek dzis kamien walnol mi w przednia szybe ,szyba pekla tzn jest cala ale widac miejsce uderzenia kamienia i boje sie ze mi eksploduje moje pytanie czy moge te wszystkie alementy zrobic w ramach ubezpieczenia - a mam caly pakiet ??? bo jak tak dalej bedzie to mi kola same zostano a na wlasno reke jak bym robil to sie dowiedzialem ze koszty naprawy blacharsko lakiernicze bedo powiem delikatnie wyzsze niz ubezpieczenie ???????
    karol - człowiek który zostal papierzem

    Komentarz

    • sebu
      L&K
      • 2008
      • 1304
      • Octavia II (1Z3)
      • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
      • CDAA 1.8 TSI 160 KM

      #3
      Zamieszczone przez 13karolss
      moje pytanie czy moge te wszystkie alementy zrobic w ramach ubezpieczenia - a mam caly pakiet ???
      Trochę dziwne pytanie,pewnie,że możesz,tylko musisz mieć jakąś wiarygodną historię i pamiętaj,że masz 7 dni na zgłoszenie szkody z AC,a kwota jaka zostanie ci wypłacona,to kwota netto.
      A w czym masz ubezpieczony samochód :?:
      W czym miał dziadek ubezpieczony samochód :?:

      Jak macie takiego samego ubezpieczyciela,to może być kiepsko,ale jeśli nie,to możesz zgłosić.
      Tylko rób wszystko z głową
      Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
      jak pomogłem to daj punkcik
      sprzęgło od G 60

      Komentarz

      • Psycho Dad
        Rider
        • 2009
        • 629

        #4
        Pamiętaj że może zniżek nie zabiorą ale będą zwyżki ...
        Ja suma sumarum żałuje że kasowałem w sumie małą szkodę ... bo zwyżki będę miał na 3 lata....
        Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

        Komentarz

        • sebu
          L&K
          • 2008
          • 1304
          • Octavia II (1Z3)
          • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
          • CDAA 1.8 TSI 160 KM

          #5
          Zamieszczone przez Psycho Dad
          Pamiętaj że może zniżek nie zabiorą ale będą zwyżki ...
          Ja suma sumarum żałuje że kasowałem w sumie małą szkodę ... bo zwyżki będę miał na 3 lata..
          zabierają zniżki,oczywiście tak jak napisał Psycho Dad, będą zwyżki i każdy ubezpieczyciel ma inne zasady.
          Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
          jak pomogłem to daj punkcik
          sprzęgło od G 60

          Komentarz

          • Dzida
            RS
            • 2006
            • 2253

            #6
            Re: co moge zrobic z ubezpieczenia ?

            Zamieszczone przez 13karolss
            witam mam pytanie a dokladnie rok temu piaskarka tak niefortunnie sypala zimo piasek ze odpryski piasku zniszczyly mi drzwi lewe tyl i nadkole - znajomy mowil zebym to zostawil rdzy niebedzie a moze ktos mnie walnie no i stalo sie pol roku temu walnął mnie dziadek tylko ze uszkodzil mi lusterko oboje drzwi i nadkole z "prawej" strony :cry: , z dziadkeim sie dogadalem i pojechalem do jego ubezpieczyciela tam po papierkowej robiecie jego ubezpieczyciel przeslal mi pieniozki - samochodu nierobilem gdyz jak mi doradzil znajomy rdzy niebedzie a moze ktos jeszcze walnie :| nadodatek dzis kamien walnol mi w przednia szybe ,szyba pekla tzn jest cala ale widac miejsce uderzenia kamienia i boje sie ze mi eksploduje moje pytanie czy moge te wszystkie alementy zrobic w ramach ubezpieczenia - a mam caly pakiet ??? bo jak tak dalej bedzie to mi kola same zostano a na wlasno reke jak bym robil to sie dowiedzialem ze koszty naprawy blacharsko lakiernicze bedo powiem delikatnie wyzsze niz ubezpieczenie ???????
            Zajebiście, masz wspaniałego doradcę, oby tak dalej. :roll: :? :lol: :lol:

            Jak Ty teraz zamierzasz to robić z ubezpieczenia AC? Zgłosisz te wszystkie szkody naraz?

            EDIT: jeszcze jedno. Zakładając hipotetycznie że uda się Tobie jakoś to wszystko przepchnąć u ubezpieczyciela, to zapewne w następnym roku dop.....lą Ci taką zwyżkę, że się nie pozbierasz (przykładowo w Allianzie za 2 szkody 260% stawki podstawowej).

            Branie kasy z OC (gdzie tak naprawdę odszkodowanie jest najniższe z możliwych) i robienie później szkody z własnego AC to chyba największa głupota oo jakiej słyszałem.

            Przemyśl to jeszcze, bo to naprawdę bardzo słaby pomysł.

            Komentarz

            • Sev
              L&K
              • 2007
              • 1295

              #7
              Każdą trzeba oddzielnie, jako odrębne zdarzenie z rozsądną historyjką.

              Od ilości szkód (zgłoszonych i wypłaconych) będzie zależeć zwyżka. Takie życie.

              Mi też drzwi i błotnik jakieś mendy porysowały ale rdza nie wychodzi to nie robię. Może jakąś zaprawką ewentualnie. W zasadzie takie rysy ci co zajmują się car detailingiem usuną bez śladu, bez lakierowania całego elementu i zbytecznego rozbierania.
              6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
              Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

              Komentarz

              • Psycho Dad
                Rider
                • 2009
                • 629

                #8
                Tak ... ale zwyżka jest za każdą szkodę jak zgłosi w roku 3 osobne szkody ... to napewno stawka wskoczy mu 300%
                Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                Komentarz

                • Dzida
                  RS
                  • 2006
                  • 2253

                  #9
                  Zamieszczone przez Sev
                  W zasadzie takie rysy ci co zajmują się car detailingiem usuną bez śladu, bez lakierowania całego elementu i zbytecznego rozbierania.
                  poważnie?

                  Komentarz

                  • picia136
                    Rider
                    • 2011
                    • 374

                    #10
                    Ja mam w allianz. I jak likwidowałem szkodę w mercedesie bo pies mi wiegł pod koła poszło do wymiany zderzak przedni gril,halogen i malowanie zderzaka nadkola.Szkoda była na ponad 7tys i doliczyli mi tylko 10% zwyżki w następnym roku. A po roku znowu zniżka za bezszkodową jazdę. A teraz w skodzie mam odprysk na szybie i też będe musiał zgłosic szkodę naszczęście mam opcje szyby
                    Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                    Komentarz

                    • dontak
                      Rider
                      • 2008
                      • 586
                      • Octavia III combi (5E5)
                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                      #11
                      13karolss, :shock: pogratulować doradcy!!! Mogłeś zrobić szkodę z OC dziadka a teraz będziesz musiał to pokryć z własnego AC!!! Jeszcze raz gratuluję. Mi składka AC wzrośnie (1 szkoda parkingowa = zwyżka 20% w PZU) o jakieś 300 PLN. Ciekaw jestem jak będzie u Ciebie. Zaoszczędziłeś parę złoty a będziesz musiał wydać dużo więcej. Na przyszłość radzę dwa razy pomyśleć no i oczywiście zmienić doradcę!!!
                      OIII 1.2 TSI 105 KM

                      Komentarz

                      • Sev
                        L&K
                        • 2007
                        • 1295

                        #12
                        Zamieszczone przez Dzida
                        Zamieszczone przez Sev
                        W zasadzie takie rysy ci co zajmują się car detailingiem usuną bez śladu, bez lakierowania całego elementu i zbytecznego rozbierania.
                        poważnie?
                        Poważnie.
                        Obadaj np co f-ma z Wrocka robi: http://www.fleshcar.pl/ Zastanawiam się czy nie podjechać do nich.
                        6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                        Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                        Komentarz

                        • 13karolss
                          Ambiente
                          • 2010
                          • 199

                          #13
                          no to dupa blada ubezpieczenia place 1200 i mam 30% znizki jestem mlody kierowca, ubezpieczenie w benefi, a dziadek byl chyba w alianz wlasnie, jeja no to jak piszecie 300% zwyzki to prawie 4000 tys :? to chyba wyjdzie mi taniej jak na wlasno reke zrobie :cry: ehhh depresja totalna
                          karol - człowiek który zostal papierzem

                          Komentarz

                          • sebu
                            L&K
                            • 2008
                            • 1304
                            • Octavia II (1Z3)
                            • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
                            • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                            #14
                            Zamieszczone przez 13karolss
                            ubezpieczenia place 1200 i mam 30% znizki
                            To i tak płacisz mało,ja zapłaciłem miesiąc temu 1205zł.ze zniżkami -60% OC,AC
                            Zamieszczone przez 13karolss
                            jak piszecie 300% zwyzki
                            nie słyszałem o takiej zwyżce :shock:
                            Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                            jak pomogłem to daj punkcik
                            sprzęgło od G 60

                            Komentarz

                            • Agamek12
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 9935
                              • Ford

                              #15
                              13karolss, sprawdź jakie masz ubezpieczenie. Może masz np. opcję "szyba", gdzie za wymianę szyby nie tracisz zniżki? (ja mam taką opcję w swoim OC/AC).
                              A co do zrobieniu blachy z AC - masz zawsze raptem kilka dni na zgłoszenie szkody - jeśli tego nie uczynisz w tym czasie, to przepadło... A już tak na marginesie: jeśli i tak zgłosisz szkodę swojemu ubezpieczycielowi a on wykryje, że jest ona następstwem zdarzenia, za które dostałeś kasę z czyjegoś OC, to mozesz być oskarżony o próbę oszustwa/wyłudzenia - a to ma niezbyt ciekawe skutki...
                              Reasumując: szybę rób z ubezpieczenia "szyby" (jeśli takie masz), ewentualnie zapłać za nią sam (no chyba, że masz na AC "ochronę zniżek"). A blachy nie ruszaj lub rób z własnych pieniedzy... No i na przyszłość poważnie zastanów sie czy Twoje "kombinowanie" faktycznie jest warte "zaoszczędzenia" kilku groszy...

                              A tak na marginesie: coś się "popi..doliło" w TU - rok temu za Avkę zapłaciłem za pakiet OC/AC/Assistance/NNW coś koło 1200zł, a w tym roku zakomunikowali mi 1600zł :shock:
                              Adam... Używam:
                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                              Passek: B6 175KM/366Nm

                              Komentarz

                              • 13karolss
                                Ambiente
                                • 2010
                                • 199

                                #16
                                podobno ubezpieczenie ogolnie wzroslo o 50 % co gorsza od tego roku gdyz firmy ubezpieczeniowe ponosily w ostatnich latach duze straty :P no wiec niedobrze, narazie nic niebede robil . . gdyz nie mam jak , dziekuje
                                karol - człowiek który zostal papierzem

                                Komentarz

                                • Sev
                                  L&K
                                  • 2007
                                  • 1295

                                  #17
                                  Stawki poszły mocno w górę, od trzech lat w Warcie płacę tyle samo. Co ciekawe wariant ubezpieczenia ze stała i gwarantowaną sumą ubezpieczenia, a wartość też nie ulega drastycznej zmianie, taki bonus mają za kontynuację... bez tego byłoby drożej :? Ech. Żeby spokojnie spać trzeba płacić.
                                  6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                                  Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                                  Komentarz

                                  • Psycho Dad
                                    Rider
                                    • 2009
                                    • 629

                                    #18
                                    Ja też płace tyle samo ;p tylko co roku spada wartość auta ... :evil:
                                    Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                                    Komentarz

                                    Pracuję...