Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Schematy elektryczne-potrzebna pomoc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Schematy elektryczne-potrzebna pomoc

    Zamieszczone przez Biszczu
    jak się uda i będę miał okazję to zrobię zdjęcie O1 z przelotem +- 700ooo mój mechanik ją serwisuje :diabelski_usmiech
    Ja na drugim biegunie, czyli 2004 rok i 97 000 km naturlane dopiero i gdybym chciał sprzedawać to musiał bym licznik podkręcić z 80 000 km do przodu bo nikt nie uwierzy

    [ Dodano: Wto 13 Mar, 12 18:24 ]
    Octavianos: nie piesze się: " nie piszę się..." chyba, że masz na myśli zwrot :nie piszę się na to... a nie masz :diabelski_usmiech

    [ Dodano: Wto 13 Mar, 12 18:25 ]
    Zamieszczone przez Octavianos
    Zamieszczone przez piotrek_os
    Zamieszczone przez Octavianos
    Zamieszczone przez kowal 2002
    natash, u mnie w firmie dwie najstarsze OII 1,9 BXE mają ok. 270 tyś przebiegu. Jedna bezproblemowa ( ori turbina i sprzęgło ) a druga ( najstarsza ) przy ok. 150 tyś km. miała robiony wałek, bo się wytarł.
    Sorry, ale denerwuje mnie to jak czytam - nie piszę się 270 tyś przebiegu tylko 270 tys. przebiegu, jak piszesz tysięcy, to gdzie widzisz literkę tyś.????
    bez jaj.... :evil:
    Dbajmy o czystość i poprawność języka polskiego :wink:
    buhahaha :lol: :diabelski_usmiech

  • #2
    Schematy elektryczne-potrzebna pomoc

    nie rozumiem paru rzeczy (tych zaznaczonych na czerwono)

    1 schemat elektryczny haka holowniczego
    T12s -
    Złącze, 12-stykowe, w sterowniku układu rozpoznawania
    obecności przyczepy

    T4c - Złącze, 4-stykowe, we włączniku pedału hamulca

    A18
    - Połączenie (54), w wiązce przewodów tablicy rozdzielczej

    pytanie: gdzie ten kabel ma byc podlaczony??? najpierw idzie do a18 a pozniej do hamulca tylko gdzie znajde a18???

    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

    2 Alarm


    B129 -
    Połączenie (31, oświetlenie wnętrza/włącznik drzwiowy), w
    wiązce przewodów wnętrza samochodu

    B111
    -
    Złącze dodatnie (30al), w wiązce przewodów wnętrza
    samochodu

    pytanie: gdzie znajde b129 0raz b111

    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

    3czujniki parkowania przod

    pytanie: gdzie znajde A19??

    T6v -
    Złącze, 6-stykowe, w przycisku układu pomocy w
    parkowaniu

    A19
    -
    Połączenie (58d), w wiązce przewodów tablicy
    rozdzielczej

    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
    Załączone pliki
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    Komentarz


    • #3
      piotrcar, o kurcze zapomniałem Ci chyba odpisać w tej sprawie na e-mail ops: .

      Ten punkt A18 to jest jakby punkt wpięcia się w dany "przewód" jakiegoś tam sygnału. Tutaj akurat jest to sygnał z czujnika naciśnięcia pedału hamulca ( oznaczony na dole jako F i jego 4 pinowe złącze: T4c/3 czyli pin 3 w tym 4 pinowym złączu ). Jednak ten czujnik jest na pompie hamulcowej w komorze silnika i bez sensu jest ciągnięcie przewodu aż tam. Ten sam "punkt" / "sygnał" ( A18 ) jest też dostępny na module Centralnej Elektryki, wtyczka ( 16 pinowa, czarna ) oznaczona jako "E" pin 2 ( przewód czarny z czerwonym paskiem ) i tam bym na twoim miejscu dociągnął przewód ze sterownika haka ( J345 ), szczególnie, że i tak będziesz ciągnął 4 przewody do skrzynki bezpieczników czyli w miejsce sąsiadujące z Centralną Elektryką...

      EDIT

      O widzę, że chodzi nie tylko o A18. Daj mi chwilę to rozpiszę Ci resztę...


      EDIT 2

      Alarm.

      Te przewody o które pytasz idą do przełącznika, który wyłącza kontrolę wnętrza w systemie alarmowym. Jeśli dokładasz oryginalny alarm ( czyli zmieniasz na wyższy model moduł komfortu, który jest w desce rozdzielczej po prawej stronie ), to bez sensu jest ciągnięcie 4 dodatkowych przewodów i montowanie wyłącznika w ori miejscu, czyli na dole lewego słupka B ( trzeba dodatkowo wymienić plastikową osłonę słupka na taką z miejscem na przełącznik ). Właściwie jeśli nie planujesz wyłączać nadzoru wnętrza, to można go podłączyć przy samym module komfortu i nie wyprowadzać go z pod deski rozdzielczej. Ale to już twoja wola...
      Te sygnały B111 i B129 najłatwiej było by wziąć z lampki sufitowej lub tak jak przy haku z Centralnej elektryki ( napisz co wolisz to podam Ci dokładne nr. pinów ).


      Układ pomocy przy parkowaniu. To co widać to przełącznik na desce rozdzielczej nad popielniczką. Ten punkt A19 to sygnał 58d czyli napięcie do podświetlenia deski/przycisków. Można je wziąć z wielu miejsc ( np. z panelu klimy, przełącznika świateł itp. ). Napisz czy masz Climatic/Climatronic to podam Ci odpowiednie piny.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        piotrcar, się wdraża

        Takie punkty jak A18 są nie do zlokalizowania, bo to nie są żadne wtyczki, tylko łączenia przewodów zaizolowane wewnątrz wiązki

        kowal 2002, ty masz dużo czasu :szeroki_usmiech
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          hej.kupilem gotowe wiazki kabli z modulami itd,chce zrobic wszystko tak jak w oryginale.

          1.
          jak montowalem hak a audi to wystarczylo sie wpiac w ta wtyczke co jest do pedalu hamulca i bylo git.ale tak jak piszesz wepne sie w modul centralnej elektryki (czy to jest ten w nogach po lewej sronie???)

          2.
          pierwsze pytanko czy musze zmieniac modul komfortu???czy moj nie bedzie dobry???
          wlacznik chce zamontowac w oryginalnym miejscu(nie bede zmienial boczka poprostu zrobie w nim dziure).no to lepiej jak sie wepne w modul komfortu ktory jest tam gdzies za schowkiem (jak mozesz to podaj jakie nr pinow tzn gdzie podlaczyc B111 i B129)

          3.nie musisz mi podawac numeru pinu,podswietlenie wezme sobie z wlacznika esp

          z zawodu jestem elektrykiem ale nie samochodowym,te schematy rozumiem bo to zadna filozofia ale te oznaczenia 58d itd nic mi nie mowia dlatego tu pytam
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          Komentarz


          • #6
            piotrcar,

            1 Tak, to ten moduł nad nogami kierowcy z "kupą" wiązek wpiętych od spodu.

            2. Tak, musisz zmienić moduł komfortu, ten z alarmem w środku ma dodatkowe gniazdo ( właśnie to 6-cio pinowe do podpięcia przełącznika, syrenki, magistrali LIN ).

            Lampka w suficie
            B111 - wtyczka 3 pinowa pin 2, B129 wtyczka 3 pinowa pin 1

            Centralna elektryka
            B111 - wtyczka "K" 10-cio pinowa pin 10, B129 wtyczka "B" 12-to pinowa pin 11

            3.
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              super.wielkie dzieki.

              a jaki numer ma miec modul komfortu zeby obslugiwal alarm????

              czy znasz moze numery tych pinow co siedza w skrzynce z bezpiecznikami???zagladalem tam i jest tylko dziura bez pinu.dodam tylko ze ma byc z kablem 2,5
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              Komentarz


              • #8
                piotrcar, piny to 000 979 227 E. Co do modułu to postaram się coś znaleźć...
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • #9
                  czy taki nie bedzie dobry???

                  Just a moment...

                  a jak wymienie ten modul komfortu to duzo bedzie zabawy z przekodowaniem???

                  a w ktorym miejscu jest ten modul dokladnie to zaraz zejde i zobacze jaki mam??
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  Komentarz


                  • #10
                    Ten co podałeś to zwykły moduł bez alarmu ( taki pewnie masz u siebie ). Musi być taki z dodatkowym gniazdem jak ten w linku ( ten chyba nawet by pasował ) MODUŁ .

                    Moduł jest nad schowkiem pasażera, można go obejrzeć po zdjęciu boczku deski rozdzielczej ( tak jak bezpieczniki tylko po drugiej stronie ).
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #11
                      kowal 2002, to możesz zrobisz jakiegoś manuala jak się przesiąść na fabryczny alarm
                      Trzeba zmienić moduł, podpiąć syrenkę i czujniki ruchu po LINie. Coś jeszcze? Trzeba się oprócz tego wpinać gdzieś w instalację samochodu czy już nie? Syrenka musi być fabryczna? Podobno ori kosztuje parę stów...
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz


                      • #12
                        na allegro jest duzo takich modulow.pytanie tylko jaki bedzie dobry.
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez shado
                          ...Trzeba zmienić moduł, podpiąć syrenkę i czujniki ruchu po LINie. Coś jeszcze?
                          Trzeba się oprócz tego wpinać gdzieś w instalację samochodu czy już nie? Syrenka musi być fabryczna? Podobno ori kosztuje parę stów...
                          W zasadzie tak.
                          Czujniki ruchu ( i ew. pochylenia auta ) są w tej zaślepce w podsufitce ( na samym końcu, za schowkiem na okulary ) więc tam też trzeba "zaingerować".
                          Pozostaje kwestia wyłącznika nadzoru wnętrza ( montaż w ori miejsce lub nie ) i podłączenia do skrzynki bezpieczników zasilania syrenki i czujnika ruchu/pochylenia.
                          Syrenka ( z własnym zasilaniem ) musi być fabryczna, bo pracuje po magistrali LIN i innej alarm nie rozpozna, no chyba, że są jakieś zamienniki.
                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                          Komentarz


                          • #14
                            tak jak napisal koval.sama instalacja jest bardzo prosta doslownie 6 kabelkow i to Link jest ten modul komfortu.nie ma jakiejs specyfikacji ktore napewno beda dobre a ktore nie??
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            Komentarz


                            • #15
                              No tyle, że moduł komfortu to koszt 200PLN, a koszt syrenki w ASO to kilkaset PLN, a na allegro ciężko o używki.
                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                              Komentarz


                              • #16
                                sciagnelem dzisiaj schowek i kurcze zadnego modulu tam nie ma....

                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                to gdzie go szukac???

                                [ Dodano: Sob 13 Sie, 11 20:29 ]
                                jesli bede musial zmieniac modul komfortu to chyba sie wstrzymam z tym modem i bede mogl ci sprzedac caly nowy komplet jak bys byl zainteresowany
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                Komentarz


                                • #17
                                  Forum - Octavia Club Polska
                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    piotrcar, zrobiłeś zdjęcia na wprost, a lepiej widać jak patrzysz z boku
                                    modół jest zamocowany to tego aluminiowego (chyba aluminiowego) stelaża po prawej stronie nagrzewnicy

                                    shado mnie uprzedził z manualem
                                    Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      kurde jutro jeszcze raz go wyciagne
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Mnie bardziej zastanawia problem przed którym stanął Kropeck w czasie wymiany modułu, że po wymianie i zakodowaniu alarm fixował i musiał jechać z tym do ASO. Ja mam moduł BT więc moduł też bym musiał zmieniać.
                                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          dzisiaj jeszcze raz wyciagnolem schowek i niestety nie ma tam modulu komfortu.....nie ma nawet tej blachy.jest tylko poduszka i nawiew i nic Link ma jeszcze jakies pomysly gdzie go szukac???

                                          [ Dodano: Nie 14 Sie, 11 18:17 ]
                                          dodam tylko ze mam o2 fl RS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            piotrcar, miałeś tak wpisane od początku w profilu ( OII FL RS ) :shock: ?

                                            Jak masz OII FL to nie ma oddzielnego modułu komfortu. Został on "dokoptowany" do centralnej elektryki i te schematy i opisy co są wyżej będą trochę nieaktualne ( inne numery pinów na Centralnej elektryce ) :? . No i druga sprawa to, która CE ma wbudowany alarm a która nie - obecnie nie odpowiem Ci na to pytanie ( nie mam takich danych )...
                                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              tak caly czas tak mam w profilu.no to teraz mam problem

                                              [ Dodano: Pon 15 Sie, 11 06:29 ]
                                              a te schematy tez bede nie aktualne czy tylko piny ktore podawales??
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez piotrcar
                                                tak caly czas tak mam w profilu.no to teraz mam problem
                                                Dobra już wiem co mnie zmyliło. W e-mailu napisałeś "octavia 2" i tak jakoś sobie to zakodowałem...

                                                ...
                                                a te schematy tez bede nie aktualne czy tylko piny ktore podawales??
                                                Na pewno nie zgadzają się numery pinów na CE, bo są inne wtyczki, a reszta zaraz zobaczę...

                                                .....

                                                Jeśli chodzi o hak to jest tylko jedna zmiana: OII bezpiecznik SC8 zmienia się w OIIFL na SC19 ( punkt A20 ).
                                                A ten sygnał A18 do stopu jest na Centralnej elektryce wtyczka "C" 52 pinowa pin 17.

                                                Alarm jest podłączony bezpośrednio do centralnej elektryki ( nie ma tych punktów B111 i B129 ).
                                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  dzieki.juz sie odwdzieczylem punkcikiem :szeroki_usmiech
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X