[O2] Klimatronik problem z ustawieniem temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rodri
    Classic
    • 2013
    • 2

    [O2] Klimatronik problem z ustawieniem temperatury

    Tak to ta listewka tylko jeszcze numer, cena i kto sprzedaje
  • bodik
    Classic
    • 2011
    • 7

    #2
    [O2] Klimatronik problem z ustawieniem temperatury

    Witam , mam bardzo denerwujący problem dotyczący ogrzewania wewnątrz samochodu.
    Posiadam Octavie II 1.9Tdi z 2006 roku wersja elegance klimatronik dwustrefowy. Ustawiam temperaturę powiedzmy 16 stopni, i po jakimś czasie jak silnik się rozgrzeje z wszystkich nawiewów zaczyna lecieć gorące powietrze, do tego stopnia że nie da się w nim wytrzymać. Niestety nie jest to objaw który powtarza się stale. Czasami jest to po 10 kilometrach a czasami po 100. Wtedy jedyne co mogę zrobić to ustawić po jednej ze stron nawiew w pozycję LO i dopiero wtedy temperatura jest do wytrzymania. Nie pomaga też zgaszenie silnika. Zauważyłem też że wtedy podczas próby zwiększenia lub zmniejszenia temperatury pokrętłem od kierowcy, kręcąc nim w jedną stronę temperatura na wyświetlaczu skacze zamiast do góry to do dołu i na odwrót. Byłem u kilku mechaników na komputerze nie na żadnych usterek. I jak na złość akurat wtedy wszystko działało jak należy. Został mi już tylko serwis ale obawiam się że wezmą kasę i też nic z tego nie wyjdzie.
    Może macie jakieś rady, czemu się bliżej przyjrzec?
    OCTAVIA 1.9TDI ELEGANCE 2006rok

    Komentarz

    • abstinent
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 4842
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      czujnik tempery :idea:
      albo panel walnięty jest
      są kody do climatronica i można sporo samemu sprawdzić

      [ Dodano: Czw 03 Lis, 11 14:12 ]

      Komentarz

      • bodik
        Classic
        • 2011
        • 7

        #4
        Z tego co Mi elektryk tłumaczył w tym modelu jest z 10 czujników w całym samochodzie. Kazał przyjechać jak usterka się powtórzy i wtedy będzie potrafił ocenić który może być walnięty. Sprawdzanie każdego z osobna to podobno strata czasu.
        A czy sam panel może mieć wpływ na takie objawy jak u mnie. To akurat byłby najprostszy sposób naprawy .
        OCTAVIA 1.9TDI ELEGANCE 2006rok

        Komentarz

        • kowal 2002
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 5161

          #5
          bodik, nie musisz nic robić/grzebać/rozbierać poza podpięciem VAG-a i sprawdzeniem odczytu temp. na poszczególnych czujnikach - roboty na 3 do 5 minut...

          Odwrotne działanie pokrętła może sugerować usterkę panelu, ale żeby to sprawdzić musiałbyś mieć drugi identyczny ( na 100% sprawny ) na podmiankę a to wymaga $$$ ( chyba, że masz dostęp do drugiego to wymieniaj - też raptem kilka minut roboty ).
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          • bodik
            Classic
            • 2011
            • 7

            #6
            W tej chwili skończyłem czyszczenie czujników według linka który podał mi abstinent.
            Teraz trochę pojeżdżę i zobaczymy czy to coś pomogło.
            Jak to nie pomoże będę szukał dalej.

            O dziwo pomogło. Najprostsze rozwiązanie o jakim w życiu bym nie pomyślał.

            Dzięki za pomoc.
            OCTAVIA 1.9TDI ELEGANCE 2006rok

            Komentarz

            Pracuję...