[O1] Korbowody wyszły bokiem! Pomóżcie wtryski AHF do silnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • laurin
    Rider
    • 2009
    • 727

    #26
    Z tego co widzę to 10 jest wymienne z 10A. Czyli albo jest rura plastykowa albo ta wanienka.

    Komentarz

    • lu1985kas
      Ambiente
      • 2011
      • 191

      #27
      dokladnie i ja mam wlasne ta wanne w AHF 1998 rok

      Komentarz

      • richi9
        Rider
        • 2011
        • 427

        #28
        Według mnie olej w IC nie był powodem wkręcania sie silnika na REDLINE...
        Powodem była wysypana turbosprężarka przerabiałem ten temat w 1.9 115PD . Wirnik walnol i puściła olej na silnik a ten miał niekontrolowany samozaplon i wynik znamy. U mnie to sie zakończyło zgiętą korbą i turbina wysypana ...A to tylko dzieki temu że miększośc oleju poszła na kolektor wydechowy ...

        Komentarz

        • robekcool
          RS
          • 2009
          • 2041
          • Octavia II (1Z3)
          • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

          #29
          widziałem spadające wirniki w pd i żaden nie spowodował awarii w w/w postaci. tu właśnie sam ciąg powoduje zassanie zgromadzonego (przez niedomagania turba) oleju z ic
          www.k-mot.pl
          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
          Autoholowanie.
          Robert Kulma

          Komentarz

          • richi9
            Rider
            • 2011
            • 427

            #30
            inaczej nie spotkałeś sie z tym ... W ciągu 10 sekund oleju w misie nie było... Pociągło duzo oleju a tam zamiast sie zapalić to zdążył tylko trzepnąć tłokiem po oleju i zaworach A te że były zamkniete to przyjęły uderzenie. A wynik podałem...

            Komentarz

            • daneczek76
              RS
              S_OCP Member
              • 2006
              • 3642
              • Toyota

              #31
              Zamieszczone przez richi9
              W ciągu 10 sekund oleju w misie nie było... Pociągło duzo oleju a tam zamiast sie zapalić to zdążył tylko trzepnąć tłokiem po oleju i zaworach A te że były zamknięte to przyjęły uderzenie.
              potwierdzam uszkodzenie turbiny powoduje wyssanie całej zawartości oleju z miski olejowej i nawet odcięcie zapłonu nic nie daje bo silnik żywi sie olejem z miski olejowej. Tyko zduszenie silnika. Niestety byłem świadkiem u kolegi nic wesołego.
              [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

              Komentarz

              Pracuję...