Ruchomy "wlew" oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • arthurd123
    Classic
    • 2013
    • 3

    Ruchomy "wlew" oleju

    Proszę o sprawdzenie skody po VIN jestem zainteresowany kupnem : TMBHS61Z362173781
    Z gory wielkie dzieki!
  • kufeell
    Classic
    • 2011
    • 10

    #2
    Ruchomy "wlew" oleju

    Witam

    Od niedawna jestem posiadaczem Octavi I 2002r., 2.0l 8V,benzyna, 115KM. Chcąc dolać oleju zauważyłem dziwny patent w konstrukcji wlewu oleju. Przypuszczam że jest to potrzebne do odpowietrzania komory silnika ale problem polega na tym że ta część na którą nałożony jest korek oleju (część między pokrywą zaworów a korkiem oleju od której odchodzi wąż wchodzący na dolot powietrza do kolektora dolotowego) jest niezbyt stabilna i ruszająć nią na boki tworzą się nieszczelności.Silnik jest mocno spocony w tej okolicy. Sama część raczej nie jest uszkodzona bo ząbki (a dokładniej pisząć druciki) trzymające w położeniu umozliwiającym odkręcenie korka są ok, ale da sie tym ruszać we wszystkie strony. Jest tam gumowa uszczelka (coś w stylu pierścienia) która też wydaje się ok jednak mam wrażenie że gdyby były tam dwie takie uszczelki to to ustrojstwo lepiejby przylegało do pokrywy. Stad moje pytanie: tak ma być czy może u mnie faktycznie trzeba to lepiej uszczelnić i dopasować?
    Jeszcze jedno: Octavia I z 2002r. 2.0l 8V, 115KM, APK ma jedno czy dwumasę?

    Z góry dziękuję za dpowiedź.

    Komentarz

    • german81
      L&K
      • 2010
      • 1414
      • Octavia II combi (1Z5)
      • AUQ 1.8 20VT 180 KM
      • BZB 1.8 TSI 160 KM

      #3
      ten wlew nie powinien sie ruszac .przyczna jest zestarzenie sie tego gumowego pierscienia uszczelniajacego .najlepiej by było gdybys wymienił na nowy ten wlew .
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz

      • kufeell
        Classic
        • 2011
        • 10

        #4
        Dzięki za informację. Jeśli mi się uda znaleźć to wymienię.

        Komentarz

        • german81
          L&K
          • 2010
          • 1414
          • Octavia II combi (1Z5)
          • AUQ 1.8 20VT 180 KM
          • BZB 1.8 TSI 160 KM

          #5
          podjedz do ASO i spytaj o cene moze nie byc z kosmosu
          diagnostyka vag 602-614-253

          Komentarz

          Pracuję...