[O1] Poszła druga szyba czołowa w tym roku.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Sylwester_1124
    Classic
    • 2010
    • 30

    [O1] Poszła druga szyba czołowa w tym roku.

    wczoraj w Bolesławcu na ul Sierpnia 80 obok zegarmistrza stała złota octavia 2 combi o nr rej DBL KH20 z wlepką OCP na tylnej klapie, pierwszy raz w zyciu widzialem klubowe auto w moim miescie stanąłem swoją octą i stalem tam chyba z 10 minut czekałem ale własciciel sie nie pojawił niestety, a mialem ochote pogadać
  • Kasiunia
    Drive
    • 2009
    • 93

    #2
    [O1] Poszła druga szyba czołowa w tym roku.

    Koledzy, sprawa dosc nietypowa. 1 lutego byla wymieniana szyba czolowa. Poszedl kamien spod tira, taki maluski, ze az dziwne, no ale coz, przy gornej krawedzi, po dwoch dniach poszla krecha, do wymiany.
    W piatek pojawila sie znow krecha na szybie czolowej dluga na 10 cm. Po lewej stronie. Tym razem nie widac najmniejszego odprysku (w koncu szyba ma pol roku, wiec wszystko idealnie widac). Po prostu pekla sama z siebie.
    Nie musze chyba wyjasniac, ze poprzednia szyba byla markowa, montowana w oslawionym serwisie. Troche ciezko mi przyjac teorie, ze w czasie wymiany filtrow mechanicy mogli cos naprezyc, przy szybie - p.pylkowy - nie grzebali.
    Doszla mnie w ogole taka opinia, ze to taka juz wada tych Octavii, bo to juz razem ktoras szyba w tym aucie. Autko ma 11 lat, ale jest u pierwszego wlasciciela, nie jest krzywe, nie mialo wypadku.
    Borykal sie ktos z takim problemem?
    Gdzies wyczytalam, ze zasadne byloby wstawienie rozporki, by usztywnic karose. Co Wy o tym sadzicie?

    Komentarz

    • LUKI
      RS
      • 2005
      • 5776

      #3
      Kasiunia z tego co wiem, to przednie szyby pękały w felicji i później nawet rozpórka na kielichy była standardem

      także rozpórka na pewno usztywni




      ale podjedz tam gdzie Ci zakładali i może wyciągnij coś na gwarancji, etc
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz

      • Ths
        Rider
        • 2007
        • 317

        #4
        U mnie szyba była wymieniana ok 3 lata temu. Jest to NordGlass. Przez ten okres nie ma żadnych pęknięć jedynie szyba jest już porysowana przez wycieraczki. Wg mnie problem może być po stronie nieprawidłowego montażu lub wadzie fabrycznej szyby jeśli pękła sama z siebie.

        Komentarz

        • krzynol
          RS
          S_OCP Member
          • 2007
          • 10923
          • Superb II combi (3T5)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
          • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

          #5
          też mi w O1 pękła szyba jakieś 2 tygodnie po wymianie
          wstawili kolejną i już było 3 lata do sprzedaży ok
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz

          • g4cek
            Rider
            • 2011
            • 402

            #6
            Kasiunia, Może masz taki przypadek jak ja miałem. Została zbita szyba w drzwiach kierowcy, część tej szyby zbitej wpadła na deskę rozdzielczą i wpadła aż tam głęboko gdzie jest szyba czołowa, jednak nikt nie wybrał dokładnie tych małych szkiełek i za kilka dni pękła szyba czołowa. Jak wymieniali szybę czołową i ją wyjęli to było chyba z 5 kawałeczków szyby bocznej, prawdopodobnie to prężyło i w efekcie przednia szyba pękła. U Ciebie może nie prężą jakieś szkiełka ale np jakiś syfik albo źle zostało to oczyszczone przed wklejeniem nowej szyby i coś prężyło.

            Komentarz

            • Kasiunia
              Drive
              • 2009
              • 93

              #7
              A poradzicie, jak zamontowac rozporke?
              Zdecydowalam sie na montaz rozporki. Ale jak to zrobic, skoro nasadki plastikowe na kielichy sa pelne? Trzeba je zdjac calkowicie, przewiercic czy co?

              PS. Jaki jest sposob na zacinajace sie wycieraczki? Chodza jak w tej nowej reklamie Toyoty.

              Komentarz

              • djczas
                RS
                • 2005
                • 9612

                #8
                Kasiunia, u mnie szyba było wymieniana co roku dopóki nie usztywniłem zawieszenia potem był spokój ja polecam rozpórkę spręzyny od rs-ki i amorki bilstein te twardsze

                Komentarz

                • Kasiunia
                  Drive
                  • 2009
                  • 93

                  #9
                  A w jaki sposob ja zamontowac?
                  Moj post wyzej.

                  Komentarz

                  Pracuję...