Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Falujace obroty i stuki po odpaleniu 1,6TDI CAYC [FILM]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Falujace obroty i stuki po odpaleniu 1,6TDI CAYC [FILM]

    Zamieszczone przez rafiki
    Podsumowując, postaram się wpłacać jakieś niewielkie sumy w miarę możliwości.
    I o to chodzi :-)
    Ponawiam prośbę - WEŹMY SIĘ I ... ZRÓBCIE konto.

    A jak nie - powiedzcie jaki bank proponujecie - sam pójdę i to zrobię.
    Nie założą mi w Polbanku i w mBanku - bo tam mam konta. I jak chciałem drugie - to usłyszałem: "na ten sam PESEL nie da rady". Więc te dwa w moim wykonaniu odpadają.

    Szkoda, bo w mBanku - od początku jego istnienia jestem - nie zapłaciłem NIGDY ANI GROSZA za prowadzenie konta i przelewy.

    Poza tym dobrze byłoby upoważnić do korzystania z konta kilka osób - na wypadek: śmierci (wróżonej dla seniorów OCP), wyjazdów, wczasów, itp.
    czerad2

  • #2
    Falujace obroty i stuki po odpaleniu 1,6TDI CAYC [FILM]

    Witam

    Po odpaleniu samochodu po nocy auto zaczelo pracowac tak jak widac na filmiku

    [youtube] [/youtube]

    auto garazowane wiec ma cieplo
    faowaniu obrotów bylo juz przy temp 2-3 stopnie powyzej zera. ale nigdy nie tak jak po ostatniej nocy
    olej zmieniany po 15000km i potem po 2000tys
    teraz auto ma 20000 (rok)


    oleje jakie mialo to
    1 fabryczny
    2 motul xclean+ 507.00
    3 castrol edge fst 507.00

    wszystkie 5w30


    jakies pomysly co moglo sie stac?

    Komentarz


    • #3
      Jakby Ci na 3 garach chodził. Ja bym świeczki sprawdził.

      ps. troszkę offtop tym postem się robi. Wrzuć do usterek ten filmik.
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz


      • #4
        xtremesystems, ten początek to u mnie jest podobnie, gorzej jak wychodzisz z auta to coś się jeszcze tłucze :|

        Komentarz


        • #5
          sorry panowie , bo sa dwa tematy przez pomylke . ale oba monituje wiec smialo pisac.
          bylem w aso . mowia ze raczej nie swieczki bo bylby problem z odpaleniem a nie z obrotami.
          jak wysiadlem to juz przestalo tak walic. wsluchaj sie (rozkrec glosniki ) na samym poczatku. tam dopiero cos wali metalicznie

          [ Dodano: Pią 03 Lut, 12 16:43 ]
          Zamieszczone przez Mihau
          Jakby Ci na 3 garach chodził. Ja bym świeczki sprawdził.

          ps. troszkę offtop tym postem się robi. Wrzuć do usterek ten filmik.
          stoi w aso wiec sprawdza vagiem swieczki

          [ Dodano: Sob 04 Lut, 12 12:52 ]
          a moze to panewka tak klepie?

          Komentarz


          • #6
            Co ASO zdiagnozowało ?
            Tu masz stukające szklanki, które ledwo żyły


            OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

            Komentarz


            • #7
              niestety nic jeszcze niewiem. bo dzwonili do mnie a nie slyszalem telefonu i nie odebralem. jak sie skapowalem ze dzwonili to bylo juz za poznow. wiec sprawa bedzie czekala do poniedzialku

              sa dwa wyjscia. albo dzwonili ze auto dobre albo zebym wyrazil zgode na powazna naprawe.(lub jeszcze gorzej ze nie podlega to gwarancji - np. zle paliwo)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez xtremesystems
                wiec sprawa bedzie czekala do poniedzialku
                I wiadomo już coś co ASiOry orzekły ?

                Komentarz


                • #9
                  jeszcze nic . dzwonilem rano, bede jeszcze jutro dzwonil.

                  znajomy z tym silnikiem cos mowil ze tez mu faluja obroty ale tak nie napieprza

                  Komentarz


                  • #10
                    xtremesystems,
                    Hmmm... Jak temperatura na zestawie (-10,5) jest temperaturą w której stało auto to obstawiam że paliwko troche zgęstniało, i sterownik ma problemy z ogarnięciem tego. Te silniki tak troche dziwnie metalicznie pracują.
                    Skoda... Hmmm... No jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma...

                    Komentarz


                    • #11
                      mozliwe ze paliwo zgestnialo. w nocy wtedy na dworze bylo -30, w garazu mam zawsze 10 stopni cieplej. wiec nie moglo byc chlodniej niz -20


                      mnie nawet te obroty nie przerazily . (choc juz czasem tak faluje od +2 na plusie)
                      przerazilo mnie to ze silnik pracowal jakby sie cos urwalo i blokowalo mu ruch.. po przejechaniu 400 metrow , pracowal juz cichutko ,ale ten start to masakra.

                      Komentarz


                      • #12
                        xtremesystems,
                        moje bxe, LM 4100 5w40

                        [youtube] [/youtube]

                        Komentarz


                        • #13
                          abstinent od7 do 10 sekundy tak samo ci puka jak u mnie.
                          tylko nasze auta maja duze roznice w przebiegach

                          Komentarz


                          • #14
                            xtremesystems, tylko ja wiem że to wina świec (jedna sprawna), PD i dłuższego postoju na mrozie

                            jeszcze jeden znalazłem
                            motul specific 505.01 5w40
                            [youtube] [/youtube]

                            Komentarz


                            • #15
                              abstinent od7 do 10 sekundy tak samo ci puka jak u mnie.
                              tylko nasze auta maja duze roznice w przebiegach

                              Komentarz


                              • #16
                                Jak tak czytam te problemu w tych nowych TDI to ja się dziwie, że mój stary już prawie 12 letni kocmołuch, który ma 300 000 przeloty, rozjechany kąt wtryski, żłopie olej (chyba pierścień olejowy) i prawdopodobnie dmuchnęło uszczelkę, pali w te mrozy. :lol:
                                Wsiadam po 3 - 8dni palę, auto dostaję paru sekundowej delirki i się uspakaja.
                                A tu takie jaja w prawie nówce. :?
                                W Polsce nie ma kryzysu.
                                Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

                                Komentarz


                                • #17
                                  wasnie.
                                  i nie maco za bardzo kupic. bo z tdi problemy, z tsi problemy , z dsg problemy.
                                  az strach pomylec co sie bedzie dziac jak ludziom pokoncza sie gwarancje

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    MPI z LPG :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      tak tylko dynamika tego mpi jest zabójcza :roll:



                                      btw dzwonilem i nic nie wiadomo.

                                      jesli dzis nikt do mnie nie zadzowni w tej sprawie tochyba wieczorem zloze tam wizyte osobiscie bo mnie to wkur$%ac zaczyna.

                                      [ Dodano: Wto 07 Lut, 12 15:49 ]
                                      auto odebrane.
                                      podobno ASy sprawdzily "wszystko" i jest ok. (zapytalem czy na kompie nic nie wyszlo - niby nie)

                                      TTTM

                                      dostalem tez rade zeby dolewac jakiegos siuwaksu do paliwa zeby sie parafina nie wytracala
                                      (- 10 he he he)

                                      niby nic nie robili ale auto inaczej chodzi. zobaczymy jak jutro odpali

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez xtremesystems
                                        z tsi problemy , z dsg problemy.
                                        Na razie 30kkm i jeździ :diabelski_usmiech

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          mnie tez jezdzi..
                                          sporo jest tematow o problemach TSI.
                                          nie wiem po co robisz jakas krucjatre o wyzszosci tsi nad tdi.


                                          masz super auto . sam pewnie gdybym teraz bral wzialbym RSa albo przynajmniej 1.2 tsi, ale pewien nie jestem

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            xtremesystems, niech postoi kilka dni nie ruszana póki mrozy są to zobaczysz co i jak

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              niestety jutro i pojutrze musze jechac. ale zobaczymy jak jutro bedzie startowal.
                                              wydaje mi sie ze cos zrobili ale mowia ze nic . a jakby inaczej chodzil i chwilowe spalanie inne

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez xtremesystems
                                                nie wiem po co robisz jakas krucjatre o wyzszosci tsi nad tdi.
                                                Czy mi się wydaje czy Ty jesteś jakiś spięty :roll:


                                                Może wgrali jakiś nowy soft, albo odtajał i coś odmarzło.

                                                Ty się zastanawiasz nad TSI, a ja myślę czy nie lepiej było TDI, dobre

                                                Za 2 tygodnie puszczą mrozy i diesle wrócą do łask i dopiero za rok będzie psioczenie przy kolejnych próbach odpalenia :wink:

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  jak widac na filmiku problemu z odpaleniem nie ma.
                                                  odpala szybciej niz niejedna benzyna.

                                                  zastanawia czemu lataja obroty

                                                  (tez mysle ze wrzucili nowy soft- ale to takie moje ciche przypuszczenie)



                                                  co do diesla .szkoda ze nie ma jakies wersji RS w dieslu. 140-150hp

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X