Skoda Octavia II - problem z zestawem wskaźników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • daro000
    Classic
    • 2013
    • 1

    Skoda Octavia II - problem z zestawem wskaźników

    To może czas na Redline ?
  • Szon
    Classic
    • 2012
    • 2

    #2
    Skoda Octavia II - problem z zestawem wskaźników

    Witam,

    posiadam Skodę Octavię II 2005 r. od sierpnia ubiegłego roku dwa dni temu odpaliłem ją i ku mojemu zdziwieniu wszystkie kontroli na wyświetlaczu licznika nie zapaliły mi się, prędkościomierz, obrotomierz, temperatura silnika oraz wskaźnik paliwa nic nie działało.

    Podłączyłem ją do komputera aby zobaczyć jakie są błędy: Wyskoczył mi taki komunikat:

    Terminal 50 ( wydaje mi się, że to coś z masą jest związane)

    Dodam, iż jak przekręcam kluczyk to kontroli palą się normalnie zegary itp ale po zapaleniu silnika wszystko gaśnie, czasem palą się podczas jazdy i nagle gasną i znowu palą się. Światła działają, kierunkowskazy też ale na panelu wyświetlacza nie pokazuje mi nic + nie mam dzwięku jak włączone są kierunki lub jak nie mam zapiętych pasów. Bezpieczniki sprawdziłem i wszystko jest ok.

    Ktoś może poradzić co mogło się stać? Auto stało 2 dni na parkingu przed ta usterką i wszystko działało, nic w aucie nie było zmieniane oprócz zamontowania alarmu przez elektryka czy to może przez to ?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Poniżej dodałem filmik opisanego wyżej problemu:

    Komentarz

    • Biszczu
      RS
      • 2011
      • 5567

      #3
      Szon, proszę

      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz

      • kowal 2002
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 5161

        #4
        Szon, Terminal 50 to styk sterujący rozrusznika. Jak najbardziej mogło się to stać z powodu montażu alarmu. Pytanie jest takie: gdzie i jak się wpinał elektryk z tym alarmem. Może zrobił jakieś dziwne odcięcie i stąd problemy...
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz

        • Biszczu
          RS
          • 2011
          • 5567

          #5
          Zamieszczone przez kowal 2002
          Szon, Terminal 50 to styk sterujący rozrusznika. Jak najbardziej mogło się to stać z powodu montażu alarmu. Pytanie jest takie: gdzie i jak się wpinał elektryk z tym alarmem. Może zrobił jakieś dziwne odcięcie i stąd problemy...
          a ja znalazłem jeszcze coś takiego
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz

          • Szon
            Classic
            • 2012
            • 2

            #6
            Zamieszczone przez Biszczu
            Zamieszczone przez kowal 2002
            Szon, Terminal 50 to styk sterujący rozrusznika. Jak najbardziej mogło się to stać z powodu montażu alarmu. Pytanie jest takie: gdzie i jak się wpinał elektryk z tym alarmem. Może zrobił jakieś dziwne odcięcie i stąd problemy...
            a ja znalazłem jeszcze coś takiego
            http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01049
            Biszczu właśnie czytałem te tematy dokładnie i u mnie mam podobne usterki tylko, że silnik pracuje normalnie oprócz właśnie wskaźników. Dziś wsiadłem do auta i odziwo wszystko działa normalnie bez zarzutu hmm... kupiłem wd-40 i pod maską znajduje się taka śruba ( z tego co pamiętam ona jest powiązana ze wskaźnikiem licznika i masą chyba) delikatnie odchyliłem plastikową osłonę i trochę nasmarowałem tą śrubę wd-kiem, wczoraj elektryk tez mi tam coś zaglądał i dokręcał może to od tego właśnie tak się działo.

            Na razie temat zamykam bo usterka znikła, jak pojawią się nadal te same objawy to napiszę. Na pewno udam się do tego co mi alarm zakładał niech zobaczy i sprawdzi błędy. Dodam, że alarm był zakładany w sierpniu zeszłego roku, na pewno wpinał się pod jakis przewód gdyż auto stało u niego ok 3 h. Wydaje mi się, że może się coś obluzowało, i raz działało a raz nie....

            Dziękuję Biszczu oraz kowal 2002 za zainteresowanie problemem oraz pomoc .

            Pozdrawiam.

            Komentarz

            Pracuję...