[O1] Octavia I Xenon wymiana postojówki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • spiker79
    Classic
    • 2013
    • 14

    [O1] Octavia I Xenon wymiana postojówki

    Zamieszczone przez uzio1
    Witam wszystkich zainteresowanych tematem wydechu w 1.6 mpi.
    Mam pytanko: czy u Was po odpaleniu zimnego silnika i lekkiej przegazówce wydech a szczególnie tylny tłumik chodzi tak jakby zaraz miał się rozsypać?
    toż to nie premiera :diabelski_usmiech
    U mnie jak nie chcem zeby tak chodziło to zaraz po odpaleniu dodam gazu tak do 2 tys obrotów i wtedy nie włancza sie ten kombajn...czy jak tam to sie zwie
  • maryjan112
    Classic
    • 2012
    • 34

    #2
    [O1] Octavia I Xenon wymiana postojówki

    Witam

    jestem całkowicie nowy na forum bo Octavie mam dopiero od wczoraj. Autko podoba mi się bardzo i ma napęd na cztery koła ale mam mały kłopot.
    Przed chwilą zauważyłem, że nie pali się jedna postojówka. Chciałem ją na szybkiego wymienić, podniosłem maskę i ... zdziwiłem niemiło bo wogóle nie mam pomysłu jak to ugryźc i nic nie zniszczyć. Czytałem na forum, że w Octavii II trzeb wyciągnąć reflektor. A w Xenonowych lampach w Octavii I?

    Ktoś może podzielić sie doświadczeniami lub podać sposób jak mam się zabrać za wymianę, czy może lepiej pojechać do ASO? Trochę mi wstyd do ASO bo to niby "głupia" żarówka.

    z góry dziękuję za pomoc

    Komentarz

    • krisoctav
      Rider
      • 2008
      • 417

      #3
      jeśli jesteś bogaty to ASO wita z otwartymi rękoma

      praktycznie to reflektor w O1 również można wyjąć aby mieć łatwy dostęp do żarówek
      tu ma jeden wątek

      w sumie najlepiej wyjąć reflektor masz dwie śruby na górze mocujące wykręcasz kierunek i tam jest jeszcze jedna trochę zachodu ale rąk sobie nie poranisz

      Komentarz

      • Puchacz
        Moderator
        S_OCP Member
        • 2004
        • 1192
        • Superb III (3V3)

        #4
        Tak jak pisze krisoctav, teoretycznie można to zrobić bez wyjmowania reflektora. Zwłaszcza jeśli masz nieduże dłonie. Ale praktycznie szybciej jest odkręcic 3 śruby i wyjąć reflektor.
        Ja tu tylko sprzątam...

        Komentarz

        • maryjan112
          Classic
          • 2012
          • 34

          #5
          Ten link co podaliście nie działa niestety.

          Na pieniądzach nie śpię więc chyba spróbuje sam wymienić. Rączki mi się tam chyba nie zmieszczą, więc pozostanie mi jutro spróbować zdemontować lampę. Najważniejsze, żebym tylko nic nie połamał.

          Rozumiem, że tylną klapke od lampy ściągam dopiero jak wymontuję reflektor?
          Ten kierunkowskaz demontuje się na jakimś "patencie"?

          Komentarz

          • Krzycho-63
            Rider
            • 2007
            • 628
            • Superb II (3T4)
            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

            #6
            Zamieszczone przez Puchacz
            Tak jak pisze krisoctav, teoretycznie można to zrobić bez wyjmowania reflektora. Zwłaszcza jeśli masz nieduże dłonie. Ale praktycznie szybciej jest odkręcic 3 śruby i wyjąć reflektor.
            Chyba nigdy nie widziałeś reflektora xenonowego w O1 skoro piszesz,że można wymienić żarówkę bez jego wymontowania.Trzyma się na 4 śrubkach+1 od kierunku.Dekielek również jest przykręcony wkrętami.
            Skoda Superb II Ambition
            2.0 TDI CR 170 KM

            https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

            Komentarz

            • marcinlomza83
              Drive
              • 2009
              • 94

              #7
              bez wyjęcia nie da rady, wynieniałem parę dni temu, dasz radę nic trudnego, uważaj tylko na mocowanie reflektora pod kierunkiem, łatwo zgubić śrubkę

              Komentarz

              • Misza7
                Classic
                S_OCP Member
                • 2008
                • 18
                • Octavia II (1Z3)
                • BKD 2.0 TDI 140 KM

                #8
                Musisz wyjąć cały reflektor, chyba że masz rączki z gumy. Dekiel z tyłu przykręcony jest na kilka wkrętów, a do tego przeszkadzają dość grube kable.
                Nowa miłość - Aprilia Pegaso
                Była Octavia I 1,9 TDI AHF
                Jest Octavia II FL 2,0 TDI BKD DSG

                Komentarz

                • Sunday82
                  Classic
                  • 2010
                  • 24

                  #9
                  Przerabiałem ostatnio temat. Tak jak koledzy piszą w przypadku xenonów nie obędzie się bez wyjęcia reflektora. Generalnie nic trudnego. Musisz odkręcić jeśli dobrze pamiętam 3 torxy, wyciągnąć kierunkowskaz (jest wsunięty na takie 2 zaczepy) następnie wyciągnąć reflektor, żeby wyszedł do końca musisz odpiąć wtyczki (mi trochę stawiały opór, ale udało się).
                  Potem odkręcasz tylną ściankę reflektora (też torxy) i już mam żarówkę na wierzchu.
                  Potem składasz wszystko w odwrotnej kolejności i po robocie.

                  Komentarz

                  • kudłaty78
                    Ambiente
                    • 2011
                    • 148

                    #10
                    Zamieszczone przez Sunday82
                    Przerabiałem ostatnio temat. Tak jak koledzy piszą w przypadku xenonów nie obędzie się bez wyjęcia reflektora. Generalnie nic trudnego. Musisz odkręcić jeśli dobrze pamiętam 3 torxy, wyciągnąć kierunkowskaz (jest wsunięty na takie 2 zaczepy) następnie wyciągnąć reflektor, żeby wyszedł do końca musisz odpiąć wtyczki (mi trochę stawiały opór, ale udało się).
                    Potem odkręcasz tylną ściankę reflektora (też torxy) i już mam żarówkę na wierzchu.
                    Potem składasz wszystko w odwrotnej kolejności i po robocie.
                    reflektor trzyma się na czterech torxach tj.dwie z lewej,trzecia u góry a czwarta jest schowana pod kierunkowskazem aby go wysunąć musisz od góry odkręcić śrubkę a dalej tak jak pisze kolega Sunday82.Pozdrawiam
                    Octavia IIFL Ambiente
                    Octavia I FL L&K

                    Komentarz

                    • maryjan112
                      Classic
                      • 2012
                      • 34

                      #11
                      Witam

                      Wielkie dzięki. Właśnie przed chwilą się z tym uporałem.
                      Myślalem, że będzie trudniej.

                      Jeszcze raz dzięki za pomoc

                      Komentarz

                      Pracuję...