[O1] Usterka zegarów analogowych tablicy rozdzielczej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • janczyand
    Classic
    • 2012
    • 10

    [O1] Usterka zegarów analogowych tablicy rozdzielczej

    Witam serdecznie!

    Otóż posiadam Skode Octavie 1.6 75km 97 rocznik

    Podpinalem pod VAGA wyskoczyly mi takie błedy:

    525 Lambda Sonda-G39
    sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY
    1249 Wtryskiwacz cylindra 1-N30
    przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
    283 Czujnik liczby obrotów przedni lewy-G47
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY


    Problem dotyczy nie tylko sondy ale widze, że sa tu osoby, ktore maja pojecie wiec pozwole sobie zapytac. Czy konieczna jest wymiana sondy czy to jest mozliwe, że wtyczka zasniedziala/skorodowala/zawilgociała etc i dlatego blad wyskakuje?

    Dodam, że dziwnie mi komputer pokazuje spalanie co własciwie przedklada sie na obliczenia matematyczne:

    jadąc do pracy spalanie srednie spada do powiedzmy z 15l/100 podczas zaplonu do 9l/100 podczas dojezdzania do pierwszych swiatel "odcinek okolo 4km"
    natomiast stojac na swiatlach jakos co 2-3sek spalanie wskakuje w gore o 0,1 litra. takze ruszajac ze swiatel spalanie pokazuje juz powiedzmy 11l/100 (mowie o tym spalaniu srednim nie tym bierzacym, na bierzacym przy ruszaniu pokazuje mi ok 25l-30l dopiero przy wrzuceniu na 4 czasami 3 spada do 10..8..?

    a przy jezdzie w korku spalanie srednie pokazuje mi 33 litry wiec jakis koszmar. Ogolnie caloksztalt spalania oscyluje w okolicy 14 litrów przy ekonomicznej jezdzie naprawde bez wariajci zmiany przy 2,2tys obrotow wiec no nie wiem w cyzm problem

    no i co z tym wtryskiwaczem i czujnikiem obrtów

    jakies sugestie?

    pozdrawiam

    aa no i dziwny odglos silnika przez 2 sekundy przy odpalaniu ( na nagrzanym juz mniej ale tez da sie uslyszec) taki dzwiek jakby scierajacego sie lozyska?
  • emikal10
    Ambiente
    • 2010
    • 105

    #2
    [O1] Usterka zegarów analogowych tablicy rozdzielczej

    Witam serdecznie,

    Mam następujący problem z moją O1, mianowicie po ostatniej wizycie w warsztacie i sporych naprawach (remont głowicy, podnoszony silnik do wymiany węża wody) pojawił się problem z działaniem zegarów na tablicy rozdzielczej. Chodzi o to, że podczas jazdy wskazówki analogowe opadają na parę sekund i nic nie pokazują, po chwili, wszystko wraca do normy. Dodam, że chodzi tylko o wskazówki analogowe (prędkościomierz, obrotomierz, temp., paliwo). Wyświetlacze elektroniczne działają normalnie (licznik dzienny liczy, komp. pokładowy pokazuje i liczy). Macie jakieś pomysły o co w tym wszystkim chodzi?


    Denken ist schwer, deshalb urteilen die meisten.

    Komentarz

    • JanuszSz
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 2835
      • Superb II combi (3T5)

      #3
      Polecam na przyszłość używanie opcji < szukaj >
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz

      • kudłaty78
        Ambiente
        • 2011
        • 148

        #4
        emikal10, Dokładnie tak jak piszeJanuszSz, kolega miał taki sam problem raz wskażniki działały raz nie poprawił luty i jest ok. Pozdrawiam
        Octavia IIFL Ambiente
        Octavia I FL L&K

        Komentarz

        • emikal10
          Ambiente
          • 2010
          • 105

          #5
          Dzięki za pomoc. JanuszSz, szukałem,ale nie znalazłem


          Denken ist schwer, deshalb urteilen die meisten.

          Komentarz

          Pracuję...