Szyberdach i szybka ;[

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kpt_Kloss
    Classic
    • 2011
    • 24

    Szyberdach i szybka ;[

    Mongołom dziękuję za odpowiedzi. Niestety ich nie rozumiem.
  • Jureczek1964
    Ambiente
    • 2010
    • 132

    #2
    Szyberdach i szybka ;[

    Witam, otóż wczoraj było u mnie prawie 20 stopni na plusie wiec postanowiłem otworzyć i przesmarować szyberdach pierwszy raz w tym roku, lecz po naciśnięciu przycisku nic... Głucha cisza, nie słychać silniczka. W zimę go nie otwierałem . Sprawdziłem bezpiecznik, jest dobry. Zdjąłem lampkę przycisk i ten plastik otworzyłem go ręcznie i przesmarowałem, prowadnice całe, dalej nie działa. Przycisk sprawny sprawdziłem, do silniczka napięcie dochodzi, ale nic nie reaguje. Postanowiłem wyjąc silniczek i tak zrobiłem, rozkręciłem go ale nic tam zbytnio nie widać, powąchałem, nie czuć spalenizny, wiec chyba się nie przegrzał. Nie mam pojęcia co to może być, panowie i panie liczę na waszą pomoc. A i jeszcze jedno, co może być nie tak, otóż prawa szyba przód z przycisku otwiera się i zamyka bez problemu, a z panelu kierowcy czy kliknę żeby się otwierała czy zamykała to zawsze się tylko zamyka.
    To już wszystko, z góry dziękuję za pomoc ,
    Pozdrawiam Jurek.

    Komentarz

    • Damian-jg
      Ambiente
      • 2008
      • 229

      #3
      Jeżeli do silnika dochodzi napięcie a on nie działa to raczej jest tylko jedna możliwość
      FIAT Service

      Komentarz

      • Jureczek1964
        Ambiente
        • 2010
        • 132

        #4
        No tak mi się wydaje, ale wcześniej nic nie szwankował, w zimę nie używany i nagle samo z siebie przestało działać? Zaraz zobaczę na krótko, czy może silniczek ruszy.

        Komentarz

        • delanopl
          Elegance
          • 2009
          • 831

          #5
          Jureczek1964, silniczek do wymiany odnośnie szyby to może coś "nie kontakt" w panelu kierowcy, obadaj panel, styki bo to pewnie tu gdzieś leży problem

          Komentarz

          • Jureczek1964
            Ambiente
            • 2010
            • 132

            #6
            Dzięki za pomoc, za godzinkę będę w domu to rozpbiore panel a c do silniczka to kurcze, niestety cieżko kupić używke a za nowy w serwisie wyliczyli mi 1540 zł z groszem, więc lekka przesada.

            Komentarz

            • emikal10
              Ambiente
              • 2010
              • 105

              #7
              Jureczek1964, na niemieckim ebayu jest sporo takich silniczków w cenach od 30€, najczęściej też wysyłają bezproblemowo do Polski. W razie czego mogę Ci zakupić bo przebywam w Niemczech. Jakby co, pisz na PW.


              Denken ist schwer, deshalb urteilen die meisten.

              Komentarz

              • danio12345
                Classic
                • 2010
                • 26

                #8
                Jureczek1964 powiem ci że mam ten sam problem, pisałem o tym wcześniej na forum.
                Ja bym ci radził czujnik temperatury zewnętrznej podgrzać suszarką żeby w samochodzie pokazywało z 30 stopni na plusie i zobaczyć czy wtedy zadziała szyber.
                Ja tak próbowałem ale mam dwa czujniki temperatury jeden jest za kratką zderzaka, odpiąłem go i nadal pokazuje dobrą temperaturę, nie mam pojęcia gdzie jest drugi więc czekam na jakieś cieplejsze dni, bo w tamtym roku miałem tak samo że jak się zbliżały zimniejsze dni to szyber przestał działać a jak zrobiło się ciepło (powyżej 20 stopni na plusie) to nagle zaczął działać, wszyscy piszą że to coś z elektryką albo silniczkiem, ale ja jestem pewien że silniczek mam w 99% dobry.

                [ Dodano: Czw 22 Mar, 12 16:15 ]
                Problem rozwiązany. Wyjąłem cały silniczek szeberdachu, rozkręciłem go, sprawdziłem wszystkie kable, wtyczki, mechanizm rozkręciłem, posprawdzałem czy dochodzi napięcie. torxem ręcznie otworzyłem i zamknąłem szyber. Wszystko poskładałem i działa.

                Komentarz

                • Jureczek1964
                  Ambiente
                  • 2010
                  • 132

                  #9
                  Na razie z zakupem się wstrzymam, ja też tak zrobiłem wszystko rozkręciłem przeczyściłem ale nie działa ;/ Dałem w środę silniczek do elektronika, ma posprawdzać, wczoraj z nim rozmawiałem mówił ze było kilka usterek, naprawił je , dzisiaj odbieram to zobaczę czy zadziała ;] Jak nie zadziała to się zgłoszę o ten silniczek z niemiec , dzięki bardzo ;]

                  Komentarz

                  Pracuję...